ازدریا تا کویر، راهنمای سفر در مسیر بندرعباس تا کرمان_2

رها کیانی 21:32 - 1398/02/03

جامونه آماده است تا با اجاره آپارتمان مبله در تهران اقامتی دلنشین و به یاد ماندنی را برای شما رقم بزند

آبشار فدامی: آبشار فدامی را عریض ترین آبشار ایران می نامند. این آبشار در استان فارس واقع شــده، اما از مسیر شما هم قابل دسترسی است. در همان جاده که هستید، حدود ۲۰ کیلومتر مانده به شهر حاجی آباد، یک جاده در سمت چپ تان هست که به طرف فدامی و داراب اســتان فارس می رود. وارد آن شوید و حدود ۹۰ کیلومتر برانید تا به شهر فدامی برسید. در آنجا هم تابلوهای آبشار را دنبال کنید. جاده هشت کیلومتری آبشار، خاکی است.

جامونه؛ اجتماعى از ميهمانان و ميزبانان برای اجاره سوئیت مبله ارزان است

استان کرمان: در اســتان کرمان علاوه بر شــهر تاریخی کرمان، روســتای میمند در شهرستان شــهر بابک هم بسیار تماشایی است.

شهر سیرجان: جــاده را به طرف شــمال ادامه دهید و حاجی آباد را هم رد کنید. شــهر بزرگ بعدی سیرجان است. معروف ترین جاذبــه تاریخی این شــهر «بادگیر چپقی» در بلوار دکتر صادقی، کوچه حاج رشــید قــرار دارد که به خاطر شکل منحصر به فردش معروف است. هم چنین سری به بازار سنتی شهر، یخدان های دوقلو و موزه سیرجان بزنید. به ابتکار شهرداری سیرجان، در دو پارک «مسافر» و «سعدی» اینترنت رایگان در اختیار شهروندان و مسافران قرار دارد.

مسیر پیشنهادی ما از سیرجان و رفسنجان می گذرد و بدون احتساب گشت ها ۶۰۰کیلومتر است.

باغ سنگی بلورد: یکــی از شــاهکارهای هنــری ایران معاصر، در روســتای «بَلوَرد» ســیرجان قــرار دارد که اگر فرصت دارید توصیه می کنیم به ســراغش بروید. باغ سنگی ســیرجان، درختانی خشک‌ شــده دارد که توســط باغبانش درویش خان، سنگ هایی کوچک و بزرگ با ابزارآلات فلزی به شاخه هایشــان آویزان شــده و احتمالا باید نمونه ای از هنر مدرن به شــمارش آورد. برای دیدن باغ سنگی باید جاده سیرجان به بافت را در پیش بگیرید و حدود ۳۵ کیلومتر برانید تا به بلورد برسید و البته باید ۱۰ کیلومتر دیگر هم ادامه دهید تا تابلویی شما را به این باغ در سمت چپ جاده هدایت کند. بلورد بر خلاف سیرجان، سردسیر است.

سیرجان تا میمند: سیرجان در اقلیم کویری استان کرمان واقع شده و تماشای مناظر کویر نمکش در فصل نوروز خالی از لطف نیســت. جاده سیرجان به شــهربابک را که در پیش بگیرید، این مناظر زیبا را به ویژه در ســمت چپ تان خواهید دید. همچنین حــدود ۲۰ کیلومتر مانده به شــهر بابک و در واقع بعد از خروجی خاتون آباد، دریاچه نمک در سمت راست جاده دیده می شود. پنج کیلومتر مانده به شهر بابک وارد جاده سمت راست تان شوید که به طرف میمند و کشکوییه می رود. ۲۰ کیلومتر که در آن جاده راندید، خروجی میمند را در سمت چپ تان خواهید دید.

رفسنجان: از میمند به جاده برگردید و مســیر را به طرف کشــکوییه ادامه دهید. در آنجا به راه اصلی کرمان می رسید و باید به سمت راســت بروید و ابتدا رفســنجان را می بینید. مجموعــه حاج آقا علــی رفســنجان،یكی از بزرگ تریــن مجموعه های خشــتی ایران اســت که حــدود هفت هزار مترمربع وسعت دارد و شامل خانه و آب انبار و حمام و مسجد و کاروانسراســت. در خیابان بهشــتی هم می توانید به موزه باستان شناسی و آب انبار مرادی بروید. بازار تاریخی در محله علی آباد، و بادگیر معین در حد فاصل خیابان های شــریعتی و عدالت، از دیگر جاذبه های این شهروند. معروف ترین سوغات رفسنجان پسته اش است.

رفسنجان تا کرمان: بزرگراه رفســنجان به کرمان را در پیش بگیرید. حدود ۳۵ کیلومتر که از رفسنجان دور شدید به روستای کبوترخان می رســید و می توانید کاروانسرا و یخدان این روستا را ببینید. در ادامه و در فاصله ۲۰ کیلومتری کرمان، شهر باغین را خواهید دید که حمام معروفی به نام «شجاع» در بلوار امام دارد.

اجاره سوئیت مبله ارزان راهی مناسب و ارزان برای اقامت در پایتخت

کرمان: کرمان را دیار کریمان می نامند و نام های قدیم اش »کارمانیا» و «گواشیر» هم بوده. مجموعه گنج علی خان و بازار مسگرها در نزدیک میدان مشــتاق، «گنبد جَبلیه» در حاشیه کمربندی شرقی شــهر، یخدان مویدی در تقاطع ابوحامد و خورشید، باغ موزه هرندی یا موزه سازه ای موسیقی در خیابان فردوسی و باغ بیرم آباد در حومه شرقی شهر، نقاطی است که می توانید ســاعاتی را در آن ها بگذرانید. خرید کلمپه کرمانی و خوردن فالوده کرمانی را فراموش نکنید.

ازدست ندهید

آبگرم شازده

 می توانید در این سفر کمی از مسیر اصلی دور شوید و بیشتر گشت و گذار کنید.

ماهان: اگر فرصت دارید می توانید یــک روز را به ماهان بروید و همان روز دوباره به کرمان برگردید. ماهان در ۳۰ کیلومتری جنوب شرقی کرمان است و باغ شازده اش که در فهرست جهانی به ثبت رسیده، شهرت جهانی دارد. آرامگاه «شاه نعمت الله ولی» هم در همین شهر است. اگر هم اهل کویرگردی هستید، در میانه راه کرمان به شهداد از جاده دولتی، جاده شهداد را انتخاب کنید و در اوایل جاده شهداد به نهبندان، ساعاتی را در کویر لوت بگردید.

جامونه با تنوعی چشم گیر در موارد پیشنهادی، دست شما را در انتخاب بهترین گزینه درباره اجاره سوئیت مبله ارزان باز می گذارد

آبگرم گنو: جاده بندرعباس به سیرجان را که در پیش بگیرید حدود ۲۵ کیلومتر بعد از سه راهی میناب، خروجی آبگرم «گنو» را در سمت چپ خود می بینید. گنو نام قله معروفی در آنجاست. آب تنی در تاسیسات آبگرم این منطقه خالی از لطف نیست.

مجله "همشهری سرزمین من"

اگر به دنبال رزرو سریع برای اجاره سوئیت مبله ارزان هستید کافی است با کارشناسان جامونه تماس بگیرید، تا در زمانی اندک، موارد مختلفی برای انتخاب بهتر شما ارسال کنیم

با ما در ارتباط باشید 8 30 50 70 0912

مطالب مرتبط:

پیام در واتساپ
تماس با ما