سبک زندگی - 13 پيشنهاد براى مسافرت هاى بهاری - قسمت اول

محمد صادقی 09:27 - 1398/02/10

هدف جامونه ارائه بهترین خدمات در زمینه اجاره آپارتمان مبله در تهران با بهترین بازدهی برای مشتریان است

 

13 پيشنهاد براى گشت و گذار خانوادگی:

بيشتر خوش بگذرون تا فرصت هست

بهار يكى از بهترين فرصت ها براى سفر كردن است اما متأسفانه كم نيستند افرادى كه به دليل مسموميت، بى احتياطى، رعايت نكردن بهداشت فردى، انتخاب نامناسب اقامتگاه و ... دچار مشكلات ناشى از سفر شده و هيچ لذتى از تعطيلات عيد نمى برند. اگر قصد مسافرت داريد بايد حواس تان به سلامت تان باشد. مى پرسيد چطور؟ با ما همراه باشيد تا با رعايت 13 نكته كاربردى سفرهای بهاری را به خوبى سپرى كنيد.

1.شستن مداوم دست ها يكى از مهم ترين مواردى كه مسافرت نوروزى شما را خراب مى كند، ابتلا به بيمارى هايى مثل سرماخوردگى و آنفلوانزا در طول سفر است، بنابراين هر طور كه شده بايد جلوى بروز اين بيمارى ها را كه عمدتاً هم منشأ ويروسى دارند، بگيريد. ساده ترين راه، شستن مداوم دست ها و عدم تماس آنها با مخاط دهان و بينى است. البته همه ما شستن دست ها را از كودكى ياد مى گيريم، اما بنا به دلايل مختلف اين كار را با دقت انجام نمى دهيم و حتى با وجود آگاهى نسبت به اهميت و ضرورت اين كار، شستن دست ها را فراموش مى كنيم. براى شستن دست ها. حتماً سراغ آب و صابون و مايع دستشويى (آب به تنهايى بى فايده است) برويد. هنگام شست وشو دست هاى تان را به مدت حداقل 20 تا 30 ثانيه به هم بماليد و شستن نواحى بين انگشتان و پشت دست ها و زير ناخن ها را فراموش نكنيد. در صورتى هم كه به آب و صابون دسترسى نداشتيد، مى توانيد از ژل هاى ضدعفونى كننده بر پايه الكل استفاده كنيد كه همان كارايى را دارد. داروهاى ضرورى سفر مثل مسكن، قطره استريل چشمى، قرص ضد آلرژى، پماد سوختگى و ... هم حتماً همراه تان باشد.

جامونه؛ اجتماعى از ميهمانان و ميزبانان برای اجاره آپارتمان مبله در تهران است

  1. انتخاب غذاى همراه يادتان باشد براى مسافرت هاى نوروزى نبايد غذاها را نيم پز كنيم، بلكه توصيه مى شود آنها را خام يا پخته همراه خود ببريم، چون ميكروب ها در غذاهاى نيم پز به خوبى رشد مى كنند اما در غذاهاى كامل پخته شده از بين مى روند. همچنين ميكروب ها در محيط مرطوب به خوبى رشد مى كنند، بنابراين اگر قصد مصرف ساندويچ در سفرهاى نوروزى را داريد، نبايد مواد غذايى را از ابتداى سفر داخل نان قرار دهيد بلكه لازم است ظرف نان و مواد غذايى ديگر مثل گوجه فرنگى، كاهو، كتلت يا كوكو را جدا كنيد. حتى بهتر است از فلاسك هاى اسفنجى براى خنك نگه داشتن مواد غذايى استفاده كرد و در يك نايلون بزرگ تر، قالب هاى يخ و در نايلونى كوچك تر، مواد غذايى را قرار داد. اين كار باعث مى شود كه مواد غذايى تا چند ساعت خنك باقى بمانند.
  1. اگر رستوران برو هستيد بدون شك ظاهر غذا، قيمت و طعم و ذائقه مصرف كننده از مهم ترين عوامل در انتخاب غذاها در رستوران ها هستند، ولى آيا توجه به همين موارد در انتخاب غذا كافى است؟ آيا وضعيت بهداشتى محل طبخ و ارائه اين مواد غذايى اهميت ندارد؟ اينكه اين غذاها با چه مواد اوليه و چه كيفيتى فراهم مى شوند، مهم نيست؟ پيش از انتخاب رستوران بايد همه جوانب را در نظر بگيريد. پيشنهاد ما اين است كه براى غذا خوردن در رستوران هاى بين جاده اى سراغ آنهايى برويد كه شلوغ تر هستند چون احتمال اينكه دچار مسموميت شويد، به مراتب كمتر خواهد بود. براى انتخاب رستوران در شهرهاى مختلف هم سراغ بهترين ها را از محلى ها بگيريد.
  2. غذاى بيرون، فقط روزى يك وعده در طول سفر حداكثر روزى يك وعده غذاى بيرون بخوريد و چه بهتر كه اين يك وعده، ناهار باشد. در انتخاب غذا بهتر است به جاى انتخاب غذاهاى سرخ شده از غذاهاى گريل شده يا كبابى و بخارپز استفاده كنيد. به جاى كباب كوبيده هم سراغ كباب برگ، ششليك، چنجه يا جوجه كباب برويد چون هم سالم ترند و هم كالرى كمترى دارند.

همراهتان هستیم تا اقامتی دلنشین و به یاد ماندنی در تهران را تجربه نمایید؛ با جامونه، اجاره آپارتمان مبله در تهران به راحتی برای شما میسر خواهد بود

5 .نوشيدنى، فقط كم كالرى يادتان باشد در طول سفر تا حد امكان سراغ ً نوشيدنى هاى كم كالرى برويد. باور كنيد اصلا لازم نيست صدها كالرى اضافى از نوشيدنى هاى شيرين وارد بدن مان كنيم. آب يا آبميوه طبيعى و دوغ، بهترين جايگزين براى نوشيدنى هاى پركالرى مثل نوشابه و دلستر و ... محسوب مى شوند.

6 .حواس تان به ترازو باشد اگر مى خواهيد از مسافرت خود لذت ببريد و پس از بازگشت به خاطر افزايش وزن، خود را سرزنش نكنيد، حواس تان به كالرى غذاها و فعاليت بدنى تان باشد. به عنوان مثال پرس غذاى تان را كوچك انتخاب كنيد. حتى مى توانيد از منوى كودك، غذا سفارش دهيد و به جاى غذاى اصلى فقط پيش غذا سفارش دهيد. همچنين مى توانيد غذاى خود را با يكى از همراهان تان شريك شويد.

  1.  معضلى به نام آب به آب شدن اصطلاح «آب به آب شدن» را شنيده ايد؟ اين اصطلاح زمانى به كار مى رود كه به دليل سفر، وضعيت خواب، استراحت و تغذيه فرد به هم مى ريزد و دچار مشكلات متعدد گوارشى مى شود. بد نيست بدانيد مصرف نوشيدنى هاى سالم و طبيعى تا حد زيادى جلوى بروز اين حالت را مى گيرد، اما مصرف ميوه و سبزيجات تازه و البته ضدعفونى شده هم تأثير به سزايى در رفع مشكل ايجاد شده دار

جامونه با تنوعی چشم گیر در موارد پیشنهادی، دست شما را در انتخاب بهترین گزینه درباره  اجاره آپارتمان مبله در تهران  باز می گذارد

  1. اگر با هواپيما سفر مى كنيد حتماً شنيده ايد كه وقتى برخى ها با هواپيما سفر مى كنند، دچار برخى مشكلات پروازى مى شوند كه آزاردهنده است. به همين دليل توصيه مى شود چند روز قبل از مسافرت، سيستم ايمنى خود را با مصرف مواد غذايى مفيد و ويتامين هايى مثل ويتامين C تقويت كنيد. همچنين با مشورت پزشك، يك روز قبل از مسافرت هاى طولانى تا سه روز بعد از آن، آسپيرين مصرف كنيد، زيرا مشكل ترومبوز وريدهاى عمقى يا تشكيل لخته در عروق جزو مواردى است كه در اثر بى تحركى طولانى ايجاد مى شود. هميشه سعى كنيد يك بطرى آب خنك و يك اسنك در كيف همراه خود داشته باشيد حتى وقتى مدت زمان پروازتان بسيار كوتاه است. از طرفى حداقل 24 ساعت قبل از پرواز از داروهاى ضداحتقان براى پيشگيرى از بروز مشكلات بينى و گوش استفاده كنيد. اين داروها به حفظ سلامت و عدم احتقان سينوس ها و گوش ها كمك مى كنند. هنگام سوار شدن به هواپيما هم آدامس بجويد. اين كار باعث مساوى شدن فشار هوا در گوش ميانى شما مى شود و از گرفتگى گوش پيشگيرى مى كند.

اگر به دنبال رزرو سریع برای اجاره آپارتمان مبله در تهران هستید کافی است با کارشناسان جامونه تماس بگیرید

 

منتظریم تا صدای دلنشین شما را بشنویم. اجاره آپارتمان مبله در تهران با جامونه

8 30 50 70 0912

ادامه دارد...

مطلب فوق از مجله تندرستی نوشته محبوبه رحیمی برداشت شده است.

مطالب مرتبط:

پیام در واتساپ
تماس با ما