راهنمای گشت و گذار در چند غذاخوری سنتی ایران_1

رها کیانی 21:18 - 1398/02/12

جامونه آماده است تا با اجاره آپارتمان مبله در تهران اقامتی دلنشین و به یاد ماندنی را برای شما رقم بزند

کمتر پیش آمده گردشگران خارجی وارد ایران شوند و از غذاهای ما تعریف نکنند. ایران یکی از شاخص ترین کشورها در پخت غذاست.

. فرقی هم نمی کند که چگونه سفر می کنید و به کجا می روید، اما زمانی که مسافر باشید، مکان خوب برای غذاخوردن یکی از قسمتهای مهم سفر شما را تشکیل می دهد. طعم خوش بعضی غذاها در سفر همیشه در خاطر می ماند و لحظات شیرین و به یادماندنی گردش، با مزه خوب غذا عجین شده تا خاطره ای ماندگار از سفر را برایتان بسازد. با گذر از هر منطقه و شهری، چشیدن مزه و عطر غذای آن جا امکان چشیدن طعمی متفاوت را برایتان فراهم می کند و با غذایی جدید آشنا می شوید. اگر به سمت شمال ایران و مازندران سفر می کنید. «اکبر جوجه » گلوگاه را از دست ندهید. قهوه خانه پر همهمه «حاج میرزا » در میدان نقش جهان، با دوغ و گوشفیل و آش و حلیم بی نظیرش. پذیرای شما برای چشیدن طعمی خاص است. در دیگر شهرها نیز سفره خانه و غذاخوری هایی شاخص وجود دارد تا برای رفع گرسنگی به آنجا بروید و دلی از عزا در آورید.

جامونه؛ اجتماعى از ميهمانان و ميزبانان برای اجاره مبله تهران است

مازندران

اکبرجوجه محبوب شمالی

رستوران اکبر جوجه در استان مازندران، ۱۰ شعبه معروف دارد اگر در میان غذاها مرغ دوست دارید و راهی مازندران شده اید، یکی از گزینه های جذاب و خوب مجموعه رستوران های اکبر جوجه است

از کافه «اکبر آقا» در ۱۳۲۹ تا رستوران های زنجیرهای «اکبر جوجه امروز»، حکایت ها گذشته تا جوجه های علی اکبر کلبادی در سراسر ایران و حتی در خارج از کشور هم اسم و رسم دار شود. شاید علی اکبر خان، وقتی کافه جمع و جورش را در کلبه چوبی «چشمه بلبل» گلوگاه و بر سر راه راننده های عبوری راه می انداخت، فکر نمی کرد فرزندانش از کافه او، یکی از برندهای تجاری کشور را بسازند که حتی در نمایشگاه «تکنوپول» روسیه هم برنده مقام سوم شود. چون آن روزها جوجه های کافه اش از مرغ های حیاط خانه اش تأمین می شد و ناتش را هم همسرش با تنور هیزمی خانه، صبح به صبح می پخت. حالا تمام محصول یک مرغداری، فقط كفاف دو روز رستوران های اکبر جوجه را می دهد و برای هر رستوران، یک نانوایی با چند کارگر و ناتوانان می پزند، اما هرچه بود، جوجه های اکبر جوجه (لقب علی اکبر کلبادی) نقل زبان ها شد و کافه او تبدیل به رستوران، شعبه اصلی رستوران اکبر جوجه در همان شهر گلوگاه در استان مازندران و در جاده اصلی گرگان به بهشهر قرار دارد، اما اکبر جوجه در شهرهای دیگر استان گلستان و مازندران هم شعبه هایی دارد.

قهوه خانه عجیب

قهوه خانه آزادگان یا به قول اصفهانی ها حاج میرزا، یکی از منحصربه فردترین مکان ها در ایران است؛ جایی پر از اشیای عتیقه از عکس های قاب شده گرفته تا کشکول و سماور وتبرزین این قهوه خانه قدیمی، آبگوشتهای لذیذی هم دارد که به دو صورت لخم و معمولی سرو می شود.

جامونه با تنوعی چشم گیر در موارد پیشنهادی، دست شما را در انتخاب بهترین گزینه درباره اجاره مبله تهران باز می گذارد

حاج ملک به رنگ کویر

در یزد خانه ها و عمارت های تاریخی وجود دارند که به رستوران تبدیل شده اند و جای مناسبی است تا غذا را در کنار تاریخ بخورید.

هتل رستوران حاج ملک، در اصل عمارتی قاجاری بوده که حالا در آن غذا سرو می شود و خوبی شهرهای کویری ایران آن است که خانه های بسیاری در آنها تبدیل به اقامتگاه سنتی یا رستوران شده اند. هتل حاج ملک میبد یک نمونه عالی از معماری ایرانی در قلب کویر ایران است که چند سالی است، تبدیل به هتل - رستوران شده. هتل - رستوران حاج ملک خانه ای قاجاری؛ با ۱۲ اتاق بزرگ که یکی شاهنشین زیبایی است. در رستوران حاج ملک میتوانید انواع غذاهای خوشمزه یزدی را امتحان کنید، از شولی گرفته تا کوفته یزدی.

بوشهر

غذاخوری قوام همسایه با خلیج فارس

رستوران سنتی قوام در بوشهر، آب انباری بوده که حالا تبدیل به رستوران شده است در غذاخوری قوام بوشهر می توانید طعم غذاهای محلی جنوب ایران و به خصوص انواع غذاهای دریایی این مناطق را بچشید.

همراهتان هستیم تا اقامتی دلنشین و به یاد ماندنی در تهران را تجربه نمایید؛ با جامونه،  اجاره مبله تهران به راحتی برای شما میسر خواهد بود

چندسالی است که ساختمان های قدیمی و زیبای شهرها به جای آن که تبدیل به خانه های خالی و سوت و کور شوند یا به تیغ بلدوزر سپرده شوند، رستوران - موزه هایی می شوند که مردم هم می توانند تاریخ شهرها را در آنها ببینند و هم چند ساعتی را در آسایش سپری کنند. «آب انبار قوام» در محله قدیمی «کوتی» بوشهر یکی از همین هاست، می گویند این آب انبار کوچک قدیمی نامش را از «قوام الملک» صدراعظم شناخته شده قاجار و پهلوی دارد. جایی که پس از مخروبه شدن در سال ۱۳۷۳ با همکاری شهرداری بوشهر مطابق با معماری قجری اش و مصالح بومی بهسازی و تبدیل به رستوران شد. رستوران سنتی قوام حالا در ساحل خلیج فارس تبدیل به موزهای کوچک شده، دیوارهایی که با عکس های قدیمی بوشهر و نقاشی های قدیمی تزئین شده است و وسایل قدیمی و تاریخی مثل ظروف نفیسه گرامافون و رادیوهای قدیمی و انواع س از آن را دیدنی تر کرده اند. اگر مهمان قوام شوید می توانید انواع غذاهای دریایی و جنوبی که به سبک و سیاق غذاهای جنوبی با سیر فراوان و تمبر هندی و گشنیز و لمهایی که فقط آشپزان جنوب به آن آشنایی دارند، طعم گرفته اند بچشید، در شهر بوشهر برای رفتن به غذاخوری قوام باید وارد خیابان ساحل شوید و به سمت دریا حرکت کنید.

ادامه دارد...

مجله "همشهری سرزمین من"

اگر به دنبال رزرو سریع برای  اجاره مبله تهران هستید کافی است با کارشناسان جامونه تماس بگیرید، تا در زمانی اندک، موارد مختلفی برای انتخاب بهتر شما ارسال کنیم

با ما در ارتباط باشید 8 30 50 70 0912

مطالب مرتبط:

پیام در واتساپ
تماس با ما