پله پله زندگی، راهنمای روستاگردی در روستای پالنگان کردستان

رها کیانی 21:10 - 1398/02/20

جامونه آماده است تا با اجاره آپارتمان مبله در تهران اقامتی دلنشین و به یاد ماندنی را برای شما رقم بزند

پالنگان، یکی از مشهورترین روستاهای پلکانی غرب ایران است که آوازه طبیعت زیبا و چشم انداز بکرش. آن را حتی در میان روستاهای زیبای غرب ایران منحصر به فرد کرده است. این روستا در کوههای کردستان و در شهر کامیاران با معماری ویژه و طبیعت متفاوت در فصول مختلف سال، مقصد بسیاری از طبیعت گران است. پالنگان در دو طرف رودخانه قرار دارد و برای گشت و گذار در این روستای زیبا می توانید در امتداد رودخانه حرکت کرده، چشم انداز رودخانه و کوه را تماشا کنید. با عبور از باغ های اطراف روستا، هوای تازه نفس بکشید و عکس یادگاری بگیرید. در باغ «شیخ عمر» که در ورودی س مت چپ روستاست. می توانید بقایای قلعه ای قدیمی را ببینید که محلی ها آن را «هلوخا» می نامند. به وقت ناهار و استراحت، از مرکز پرورش ماهی این روستا که از مراکز ماهی سردآبی» منطقه است. ماهی تازه بخرید و در دل طبیعت. ماهی کبابی نوش جان کنید.

جامونه؛ اجتماعى از ميهمانان و ميزبانان برای اجاره سوئیت مبله ارزان است

چطور برسیم؟

کامیاران، خانه اول

اگرچه پالنگان در کوههای کردستان جای دارد أما هم با خودروی شخصی و هم تاکسی خطی می توان به آنجا رسید.

 خودروی شخصی: برای رسیدن به پالنگان هم می توان از کرمانشاه راهی شد و هم از سنندج. بسته به این که از کجا می آیید، یکی از این مسیرها را انتخاب کنید؛ اگر از تهران با شهرهای مرکزی ایران راهی می شوید، بهتر است از کرمانشاه بیایید؛ چرا که تا خود کرمانشاه تمام مسیر آزادراه است. از هر طرف که بیایید، باید تا کامیاران بروید که در میانه راه سنندج به کرمانشاه قرار دارد. از سنندج و بزرگراه ۷۵ و از کرمانشاه ۵۵ کیلومتر تا کامیاران راه دارید، فاصله کامیاران تا پالنگان هم ۵۵ کیلومتر مسیر کوهستانی است و آن را یک ساعته طی خواهید کرد. باید از کامیاران وارد جاده روستای توبره ریزه شوید و بعد جاده را مستقیم ادامه دهید تا تابلوی سبزرنگ روستای پالنگان را ببینید.

وسایل نقلیه عمومی: فاصله کرمانشاه یا سنندج تا کامیاران را به راحتی با مینی بوس با تاکسی می توانید طی کنید. مینی بوس های پالنگان برنامه مشخصی برای حرکت ندارند، اما می توانید با تاکسی های خطی راه بیفتید. این تاکسی ها در اول جاده تویر دریز می ایستند.

اجاره سوئیت مبله ارزان راهی مناسب و ارزان برای اقامت در پایتخت

پالنگان زنده است

 می گویند این روستای تاریخی در طول حیات پرقدمتش، بارها ویران شده و دوباره زندگی را از سر گرفته است پالنگان در شیب یک کوه و در دو طرف در مای به نام «تنگی ور» قرار گرفته است و به همین دلیل هم ساکنان آن خانه هایشان را پلکانی ساخته اند. یکی از عوامل حیات در این منطقه در طول تاریخ، وجود چشمه های متعدد آب در دره است.

کجا بگردیم؟

 از ماهی تا قلعه

پالنگان به طبیعت زیبا و معماری خانه هایش معروف است؛ اما مراکز دیدنی دیگری هم دارد.

اگر از سمت مرکز پرورش ماهی به پالنگان وارد شوید، مستقیم به یک پارکینگ می رسید و می توانید خودروتان را همان جا پارک کنید. صبح روزهای تعطیل ممکن است به راحتی در پارکینگ جای پارک پیدا نکنید.

 مرکز پرورش ماهی: در کنار پارکینگ پالنگان، یک مرکز پرورش ماهی قرار دارد که یکی از بزرگترین مراکز ماهی «سردآبی» در منطقه است. بهتر است همان جا برای ناهارتان از همین ماهی های تازه خرید کنید. قیمت هر کیلو ماهی متغیر است و اگر بخواهید پاک شده و کباب شده تحویل بگیرید، کمی بیشتر باید بپردازید.

جامونه با تنوعی چشم گیر در موارد پیشنهادی، دست شما را در انتخاب بهترین گزینه درباره اجاره سوئیت مبله ارزان باز می گذارد

 روستا: پالنگان در دو طرف رودخانه قرار دارد و برای گردش در بافت قدیمی و پلکانی پالنگان می توانید در هر دو طرف گردش کنید. مسیر پیاده روی، روی کانال آب و در امتداد رودخانه است. بعد از گشت و گذار در روستا با گذر از روی پل می توانید در باغ های اطراف روستا گردش کنید، از هم صحبتی با مردم روستا مخصوصا ساکنان سالمند روستا غافل نشوید.

 طبیعت اطراف روستا: اگر فرعی ها و کوره راه های بیرون روستا را ادامه دهید، می توانید در باغ های دورتر پالنگان گردش کنید یا مسیر رودخانه را بگیرید و ادامه دهید تا به طبیعت دیدنی و بکر برسید. در باغ «شيخ عمر» که در ورودی سمت چپ روستاست، می توانید بقایای قلعه ای قدیمی را ببینید که محلي ها آن را «هلوخا» می نامند که البته در مورد گذشته اش اطلاعات دقیقی وجود ندارد.

مجله "همشهری سرزمین من"

اگر به دنبال رزرو سریع برای اجاره سوئیت مبله ارزان هستید کافی است با کارشناسان جامونه تماس بگیرید، تا در زمانی اندک، موارد مختلفی برای انتخاب بهتر شما ارسال کنیم

با ما در ارتباط باشید 8 30 50 70 0912

مطالب مرتبط:

 

پیام در واتساپ
تماس با ما