بهاردر شهر فیروزه ای، راهنمای گشت و گذار در میان آثار تاریخی شهر اصفهان

رها کیانی 20:18 - 1398/02/30

جامونه آماده است تا با اجاره آپارتمان مبله در تهران اقامتی دلنشین و به یاد ماندنی را برای شما رقم بزند

نیمی از جهان می خوانندش، رنگ فیروزه ای تاریخی و نقش جهان خیال انگیزش تنها گوشه ای از عظمت و زیبایی اش را به رخ می کشد.

 این جا گنبدهای فیروزه ای مانند نگینی درخشان بر تارک شهر می درخشد. عالی قاپو، کاخ هزار نقشش خودنمایی می کند. همه آنچه که از هنر و اصالت و سنت ایرانی خواهان دیدنش هستید در اصفهان انتظار شما را می کشد. در گوشه گوشه اش که قدم بزنید، چشمانتان خیره به زیبایی است. زنده رودش گرچه به سرزندگی گذشته نیست. اما نماد طراوت اصفهان است و عبور از پل های سی و سه پل و خواجویش شادابی وشور را به وجودتان سرازیر می کند.

بهار فرصتی است تا این بهشت ثانی و باشکوه را ببینید. در مسجدهای آبی و آرام بخشش آرام بگیرید و در بازار سرشار از زندگی اش به تماشای رنگ و بوهای دلپذیر بنشینید. طعمی از گز و پولکی خوشمزه و شیرینش بچشید و کوله ای از صنایع دستی و قلمکار و مینا به سوغات ببرید. همه آنچه را که در سفر به اصفهان باید ببینید و لذت ببرید. در ادامه برای شما بیان کرده ایم.

جامونه؛ اجتماعى از ميهمانان و ميزبانان برای اجاره سوئیت مبله ارزان است

چطور برسیم؟

در آزاد راه مرکزی

غیر از آزادراه و جاده های مختلف که راه را برای رسیدن به اصفهان راحت می کند، با وسایل نقلیه عمومی هم می توانید به راحتی به این شهر برسید.

خودروی شخصی: جاده های منتهی به اصفهان، معمولا جاده های خوبی هستند. از تهران تا اصفهان تمام مسیر جاده دو بانده است. جاده قدیم از سلفچگان به اصفهان می رسد، اما جاده جدید کاشان را سریع تر به اصفهان وصل می کند.

 اتوبوس: اصفهان سه ترمینال در سه گوشه شهر دارد. پایانه کاوه در شمال شهر، پایانه صفه در جنوب شهر و پایانه جی که تقریبا در مرکز شهر قرار دارد. از تهران معمولا در همه ساعات شبانه روز به مقصد دو پایانه صفه و کاوه انواع اتوبوس ها وجود دارند.

 هواپیما: از فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان تقریبا هر روز پروازهایی به تهران و بالعكس انجام می شوند، به جز این، در روزهای خاص پروازها به مشهد، اهواز، آبادان، عسلویه، بندر عباس، بغداد، کویت و شهرهای دیگر وجود دارد.

 قطار: هر روز ساعت ۲۱ : ۴۰ قطار از اصفهان به تهران و ساعت ۲۳ از تهران به اصفهان حرکت می کند. مشهد - اصفهان و بندرعباس - اصفهان، دو مسیر ریلی دیگر هستند که به اصفهان منتهی یا از آن آغاز میشوند. البته ایستگاه اتوبوس اصفهان بیرون از شهر قرار دارد.

تاریخ در میدان

 میدان نقش جهان یکی از مهم ترین میدان های جهان است؛ میدانی تاریخی متعلق به دوره صفوی که به ثبت میراث جهانی رسیده است. اصفهان در نوروز، بسیار شلوغ می شود و این شلوغی در این میدان بیشتر به چشم می خورد؛ چرا که بسیاری از گردشگران برای دیدن همین میدان راهی اصفهان می شوند.

جامونه با تنوعی چشم گیر در موارد پیشنهادی، دست شما را در انتخاب بهترین گزینه درباره اجاره سوئیت مبله ارزان باز می گذارد

از دست ندهید

گام بر تاریخ

روی زاینده رود که اصفهان را به دو قسمت تقسیم می کند. هفت پل وجود دارد که پنج تای آنها به نام های «شهرستان»، «خواجو»، «جویی»، «سی و سه پل» و «مارنان» تاریخی اند و به جز پل شهرستان که مربوط به دوره ساسانی است، بقیه آن ها در دوره صفویه ساخته شده اند پل های اصفهان از جمله مهم ترین جاذبه های تاریخی این شهر هستند به ترتیب از شرق اصفهان شروع کنید؛ اول به پل دوره ساسانی شهرستان می رسید و بعد «پل خواجو» که مربوط به زمان شاه عباس دوم صفوی؛ پلی که باید شیرهای سنگی دو طرف و شاه نشین هایش را با دقت بیشتری تماشا کنید.

 شاه عباس اول، پل «جویی» را ساخت که در میان مردم به «پل چوبی» معروف است. همین طور که به راهتان ادامه بدهید، به «سی و سه پل» ۴۰۰ ساله میرسید؛ پلی که چهارباغ بالا را به چهارباغ عباسی متصل می کند بعد باید پل های جدید آذر و فلزی را رد کنید تابه پل تاریخی صفوی «مارتان» برسید. تمام دو طرف حاشیه زاینده رود، از پل شهرستان تا مارتان را پارک ها و فضاهای سبز تشکیل می دهند پس خیلی راحت یک پیاده روی تاریخی را برای دیدن این پل ها ترتیب دهید.

اجاره سوئیت مبله ارزان راهی مناسب و ارزان برای اقامت در پایتخت

چه بخریم؟

شیرین با چای

غیر از خرید صنایع دستی مختلف، مخصوصا در محدوده بازار قیصریه، می توانید خوردنی های خوشمزه ای از اصفهان سوغات بیاورید.

 خوردنی: گز، معروف ترین سوغاتی اصفهان است که معروف ترین شان «گز کرمانی» است. انواع پسته ای، بادامی، مخلوط پسته و بادام و شکلاتی از معروف ترین طعم های گز هستند که در اشکال سکه ایی، آردی، لقمه ای و کاغذی فروخته می شوند، از هر جایی گز نخرید. اگر در خیابان چهارباغ عباسی، روبه روی بازار هنر هستید به سراغ «گز پویا» بروید. اگر در میدان نقش جهان هستید، سراغ «گز سکه» و «گز شیرین » را بگیرید.

 «گز کرمانی» هم در خیابان عبدالرزاق است. «پولکی» شیرینی ترد خوشمزه ای است که اصفهانی ها عادت دارند به جای قند، با چای بخورند. طعم های مختلف زعفرانی، شکلاتی، لیمو عمانی و پسته ایی از جمله پرطرفدارترین طعم های پولکی هستند. در فروشگاه های میدان نقش جهان و گز فروشی ها، حتما پولکی هم پیدا می کنید.

مجله "همشهری سرزمین من"

اگر به دنبال رزرو سریع برای اجاره سوئیت مبله ارزان هستید کافی است با کارشناسان جامونه تماس بگیرید، تا در زمانی اندک، موارد مختلفی برای انتخاب بهتر شما ارسال کنیم

با ما در ارتباط باشید 8 30 50 70 0912

مطالب مرتبط:

پیام در واتساپ
تماس با ما