پرواز بر فراز گلستان، راهنمای پاراگلایدرسواری در مینودشت

رها کیانی 19:21 - 1398/03/07

جامونه آماده است تا با اجاره آپارتمان مبله در تهران اقامتی دلنشین و به یاد ماندنی را برای شما رقم بزند

ایستاده بر ارتفاعی بلند؛ تجهیزاتی برای ش روع تجربه ای هیجان انگیز در اختیارتان قرار می گیرد. حس جداشدن از زمین، شوری بر دلتان می اندازد، اما نترسید، چند قدمی به جلو بردارید و ناگهان خود را معلق بین زمین و آسمان ببینید. بالاتر و بالاتر می روید و در کرانه آسمان گم می شوید و تنها چتری در بالای سر وطنایی به کمر همراهی تان می کند. رویای پرواز، حسی سبکبار وحالی شگفت انگیز داشته و دارد و آدمی از گذشته مشتاق پرواز بوده است.

تجربه پرواز در ایران، برای کسانی که عاشق لمس تجربه معلق ماندن در آسمان هستند نیز وجود دارد و آرزوی پرواز دیگر آرزوی دوری نیست و در سال های اخیر سایت های پروازی ایجاد شده تا دوستداران پرواز، هیجان خود را با پاراگلایدر سواری تخلیه کنند و لذت ببرند. استان گلستان از جمله مکان هایی است که چند سایت پروازی معروف و زیبا دارد تا به صورت آموزشی و تفریحی از امکانات پرواز و پاراگلایدر استفاده کنید. ایام نوروز که وضعیت هوا مساعد است. این سایت ها مكان مناسبی برای سفرو تجربه خارق العاده پرواز است.

جامونه؛ اجتماعى از ميهمانان و ميزبانان برای اجاره سوئیت مبله ارزان است

در آسمان سبز

پرواز به خودی خود جذاب است. چه برسد به وقتی که بدون شیشه یا جدارهای در اطرافتان و بر بالای یک جنگل انبوه پرواز کنید پاراگلایدر تفریحی است برای ماجراجویان برای کسانی که جرئت می کنند و دل به باد می سپارند تا دمی مثل پرندگان در آسمان پرواز کنند. سایت پروازی مینودشت همان جایی است که می توانید این تجربه لذت بخش را داشته باشید.

چطور بگردیم؟

آموزش و پرش

در سایت های پروازی استان گلستان، معمولا زمان پرواز برای هر پرش ۱۵ دقیقه است. این تفریح آن قدر دلپذیر هست که همین زمان کوتاه هم برایتان خاطره انگیز باشد.

اگر غیر حرفه ای هستید، همراه با مربی پرواز خواهید کرد.

 پروازهای تفریحی: اگر بهار را در مینودشت یا حوالی جنگل گلستان هستید، می توانید این ورزش - تفریح را تجربه کنید. برای هر «پرش» که حدود ۱۵ دقیقه در آسمان خواهید بود، باید حدود ۱۵۰ هزار تومان بپردازید. البته اگر پرواز بر مبنای زمان باشد هزینه آن هم بالاتر می رود. در این پروازها مربی پشت مسافر می نشیند و او را همراهی می کند، بنابراین نیازی نیست شما وسیله ای با خود ببرید، به جز یک کفش مناسب و راحت.

 پروازهای اموزشی: اگر بعد از تجربه پاراگلایدر سواری حس کردید هم علاقه و هم پول لازم را برای ادامه و انجام کار حرفه ای دارید، می توانید در دوره های مقدماتی، متوسطه، پیشرفته و مربیگری شرکت کنید. در دورههای مقدماتی شما با وسایل پرواز، مفاهیم اولیه ایرودینامیک، ترافیک هوایی و هواشناسی اولیه آشنا می شوید و تمرینات زمینی مثل بلندشدن، کنترل و تغییر جهت را یاد می گیرید.

طول این دوره حداکثر سه ماه است و بنابر توانایی فرد و وضعیت آب و هوا ممکن است تغییر کند. در دوره متوسطه فرد تواناییهای بیشتری را در پرواز یاد می گیرد و در انجام آنها مهارت پیدا می کند. دوره پیشرفته مخصوص خلبانانی است که پس از طی دوره های قبلی، می خواهند با پاراگلایدر به راحتی برای مدت طولانی تری در آسمان پرواز کنند. اگر یکی از خلبانائی شدید که ۱۰۰ س اعت پرواز مفید و تایید شده دارند، می توانید با شرکت در آزمون، گواهینامه مربیگری دریافت کنید، اما مربی شدن در رشته پاراگلایدر کمی پرهزینه است و از قبل باید به آن فکر کنید.

جامونه با تنوعی چشم گیر در موارد پیشنهادی، دست شما را در انتخاب بهترین گزینه درباره اجاره سوئیت مبله ارزان باز می گذارد

کجا بگردیم؟

پروازهای دشت بهشت

استان گلستان و مخصوصا شهرستان مینودشت شناخته شده ترین و زیباترین سایتهای پروازی ایران را دارد.

در استان گلستان، سایت های پروازی مختلفی وجود دارد که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند سایت پروازی ترسه: این سایت در نزدیکی «روستای ترسه» در شهرستان مینودشت در چشم اندازی زیبا و منحصر به فرد قرار دارد و یکی از قوی ترین سایتهای ترمیک و دیوارهای با قابلیت پروازهای مسافت است.

 سایت چراغ تپه: این سایت در شرق شهر مینودشت قرار گرفته است و حدود سه کیلومتر تاین شهر فاصله دارد و مسیر دسترسی به آن آسفالته است. این سایت اولین سایت پروازی مینودشت است که از سال ۱۳۸۲ برپا شده است.

 سایت زنگلاب: یکی از زیباترین سایت های شهرستان مینودشت همین سایت است که در حاشیه پارک جنگلی «چهل چای» قرار دارد این منطقه قابلیت پروازهای طولانی ترمیک و دیواره راهم مهیا کرده. این سایت در فاصله هفت کیلومتری شهر مینودشت قرار گرفته است و روستای «کلوگند» در نزدیکی این سایت قرار دارد. «سایت تنگراه» هم یکی دیگر از سایت های پروازی مینودشت است که در نزدیکی پارک ملی گلستان قرار دارد.

اجاره سوئیت مبله ارزان راهی مناسب و ارزان برای اقامت در پایتخت

سایت ریگ چشمه: در نزدیکی روستایی به همین نام در شهرستا علی آباد کتول یک سایت دیوارهای بسیار زیباست. این سایت با دیوارهای تقریبادو کیلومتری، قابلیت پروازهای طولانی و تاپ لند را فراهم می کند.

 سایت پروازی رامیان: بعد از سایت مینودشت، نزدیک ترین سایت به شما همین سایت است، ۵۰۰ متر ارتفاع دارد و مناظر تماشایی بسیار زیبا و جریان های بالابرنده بسیار قوی از مزایایش است.

 سایت در ازنو:سایت پروازی درازنو در نزدیکی همین روستا با ارتفاع دو هزار و ۲۰۰ متر از سطح زمین بلندترین سایت پروازی ایران است و چشم انداز جنگل های شمال و دریای خزر را دارد.

مجله "همشهری سرزمین من"

اگر به دنبال رزرو سریع برای اجاره سوئیت مبله ارزان هستید کافی است با کارشناسان جامونه تماس بگیرید، تا در زمانی اندک، موارد مختلفی برای انتخاب بهتر شما ارسال کنیم

با ما در ارتباط باشید 8 30 50 70 0912

مطالب مرتبط:

پیام در واتساپ
تماس با ما