رنگین گردی راهنمای سفر به جزیره هرمز در خلیج فارس

رها کیانی 22:22 - 1398/03/09

جامونه آماده است تا با اجاره آپارتمان مبله در تهران اقامتی دلنشین و به یاد ماندنی را برای شما رقم بزند

هرمز جزیره کوچک خلیج فارس است که نامش سال هاست با تنگه رابط میان خلیج فارس و دریای عمان گره خورده است؛ جزیره ای با آثار تاریخی و همین طور خاکی ارزشمند و رنگین که همین موضوع یکی از دلایل استقبال گردشگران از آن محسوب می شود. این جزیره، تاریخی پرفراز و نشیب دارد که قلعه ۵۰۰ ساله پرتغالی ها یکی از یادگارهای این پیشینه کهن است.

 مردمی مهربان و خونگرم که سالهاست با بهره گیری از مواهب خلیج فارس در این جزیره روزگار می گذرانند. در چند سال اخیر با رونق گردشگری در آب های گرم خلیج فارس گردشگران زیادی در ایام نوروز برای بازدید از جاذبه های طبیعی و تاریخی، وارد هرمز می شوند. در حالی که هوای بیشتر مناطق ایران سرد و بارانی است، هوای بهاری و معتدل جزیره هرمز را برای تان خاطره انگیز تر خواهد کرد. البته چندسالی است که بعضی از گروه ها با خاک رنگین جزیره هرمز فرش های بزرگی درست می کنند که این کار به هیچ وجه صحیح نیست. این را به یاد داشته باشیم که خاک های رنگین این جزیره هم تمام شدنی است.

جامونه؛ اجتماعى از ميهمانان و ميزبانان برای اجاره مبله تهران است

چطور برسیم؟

گردشگری جنوبی

برای رسیدن به هرمز، از شهر بندرعباس باید در اسکله شهید حقانی سوار اتوبوس های دریایی شوید و یک سفر دریایی ۴۰ تا ۵۰ دقیقه ای را پشت سر بگذارید. برای رسیدن به این اسکله، در ایستگاه قطار بندر عباس، سوار تاکسی های خطی شوید و در اسکله شهید حقانی پیاده شوید، البته در ایستگاه تاکسی های فرودگاه بندرعباس هم می توانید خودتان را به اسکله برسانید.

نقاشی زمین

جزیره هرمز یکی از زیباترین و شگفت انگیزترین جزیره های خلیج فارس است. گرچه از نظر پدیده زمین شناسی، قشم از این جزیره کوچک پدیده های دیدنی تری دارد. اما هرمز به دلیل خاک رنگارنگش معروف است: نکته ای که در هیچ کجای ایران در این سطح تجميع و شدت نخواهید دید.

همراهتان هستیم تا اقامتی دلنشین و به یاد ماندنی در تهران را تجربه نمایید؛ با جامونه،  اجاره مبله تهران به راحتی برای شما میسر خواهد بود

چه می بینیم؟

آسمان آبی، فرش هفت رنگ

در جزیره هرمز قرار است به تماشای پدیده های زمین شناسی بروید. پدیده هایی که طی میلیون ها سال شکل گرفته است

جزیره هرمز به خاک رنگارنگ و ساحل سرخ و طلایی اش معروف است.

قلعه پرتغالی ها: یکی از جاذبه های تاریخی و دیدنی جزیره هرمز که در شمال آن واقع شده، بقایای قلعه ای نظامی است که مربوط به دوره اشغال این جزیره توسط پرتغالی ها است که حدود ۵۰۰ سال پیش توسط امام قلی خان، یکی از سرداران دوره شاه عباس صفوی فتح شد. در بعضی نقاط دیگر خلیج فارس همچون لارک و قشم هم بقایایی از قلعه پرتغالی ها به جای مانده که تقریبا در تمامی آنها تأسیساتی شامل آبانباره انبار مهمات، سربازخانه، زندان، کلیساو فرماندهی مشاهده می شود. مصالح مورد استفاده در ساخت این قلعه بیشتر از جنس سنگ های مرجانی و ساروج است.

جامونه با تنوعی چشم گیر در موارد پیشنهادی، دست شما را در انتخاب بهترین گزینه درباره اجاره مبله تهران باز می گذارد

 ساحل قرمز و فرش: در این جزیره معادن زیادی از خاک هایی با رنگ های گوناگون وجود دارد که خاک سرخ آن معروف است؛ از این خاک در تهیه ادویه خوراکی، دارو، کاشی و سرامیک استفاده می شود. وجود خاک های رنگی باعث به وجود آمدن ساحل هایی با رنگ قرمز و بعضا نفرهای با طلایی شده است.

 دشت نمک و کوه برفی: در سفر دریایی ۱۸ کیلومتری از بندر عباس تا جزیره هرمز شاهد بلندی هایی با رنگ های سفید و قرمز روی سطح جزیره خواهید بود. یکی از برجستگی ها که معروف به کوه برفی است، در واقع یک گنبد نمکی است. در بعضی از مناطق این جزیره میزان نمک به حدی است که به صورت بلور در سطح زمین دیده می شود. این نمک ها در آب باران حل شده و همراه خاک های رنگی موجود در جزیره و بر اثر گرمای هوا مجددا متبلور می شوند و بلورهای رنگی و زیبایی را به وجود می آورند که این ناحیه در میان گردشگران به دشت نمک معروف شده است.

دشت آهوان: در تمامی نقاط جزیره شاهد پرسه زدن دسته هایی از آهوان زیبا خواهید بود. مردمان مهربان و خونگرم جزیره با رفتار مناسب با این حیوانات زیبا، موجب تکثیر و رشد جمعیت شان در سطح جزیره شده اند. وجود این آهوان و رفت و آمد بدون وحشت شان در سطح جزیره، خودبه عاملی جذاب برای جلب گردشگران به این جزیره تبدیل شده است.

مجله "همشهری سرزمین من"

اگر به دنبال رزرو سریع برای  اجاره مبله تهران هستید کافی است با کارشناسان جامونه تماس بگیرید، تا در زمانی اندک، موارد مختلفی برای انتخاب بهتر شما ارسال کنیم

با ما در ارتباط باشید 8 30 50 70 0912

مطالب مرتبط:

پیام در واتساپ
تماس با ما