راهنمای زیارت بارگاه حضرت شاهچراغ (ع) شیراز

رها کیانی 21:58 - 1398/03/18

جامونه آماده است تا با اجاره آپارتمان مبله در تهران اقامتی دلنشین و به یاد ماندنی را برای شما رقم بزند

مأموران خلیفه عباسی، احمدبن موسی، برادر امام هشتمع را که برای زیارت این بزرگوار عازم مشهد بود. در شهر شیراز شهید کردند و او در مرکز این شهر به خاک سپرده شد. آرامگاه حضرت شاهچراغ اکنون یکی از زیباترین بناهای شهر شیراز است که پذیرای زائران بسیاری از شهرهای مختلف می شود. این حرم در ورودی اصلی دارد که در شمال و جنوب این مکان متبرک واقع شده بعد از ورودی، حیاط بزرگ و باصفایی با درختان سرسبز با وضوخانه و کتابخانه و سایر امکانات برای رفاه حال زائران ساخته شده است.

بنای حرم، شامل ایوانی در جلو وحرمی وسیع در پشت ایوان است که در چهار طرف حرم. چهار راه نشین دارد. ضریح نقره ای حضرت هم در شاه نشین زیر گنبد قرار دارد. آینه کاری های ریز و رنگین حرم گوشهای از هنر ایرانی را به تماشا گذاشته اند. در اطراف حرم نیز موزهای با مجموعه ای از کتب خطی، قرآن های نفیس و اشیایی قدیمی برای بازدید عموم برپا شده است که پس از زیارت می توانید سری به آن بزنید.

جامونه؛ اجتماعى از ميهمانان و ميزبانان برای اجاره مبله تهران است

چطور برسیم؟

تا میدان سرشناس

آرامگاه حضرت شاهچراغ ها در مرکز شیراز و کنار میدانی به نام احمدیه قرار دارد. از هرجای شهر می توانید با تاکسی، اتوبوس با خودروی شخصی به این میدان برسید و با چند قدم پیاده روی وارد حرم شوید. اگر هم در مجموعه بازار وکیل هستید، بعد از گذر از بازار مسگرها از سه راه احمدیه بیرون می آیید و بعد از حدود ۴۰۰ قدم پیاده روی به میدان احمدیه و حرم خواهید رسید.

چراغ شیراز

آرامگاه برادر امام هشتم ، یکی از زیارتگاه های محبوب در شیراز است که بسیاری از زائران، از سراسر ایران برای زیارت آن می آیند بنای شاهچراغ که در دوره اتابکان فارس در سده ششم هجری قمری ساخته شده در اوایل دهه ۴۰، مرمت و نوسازی شده است.

چطور بگردیم؟

در محضر امیر مجلس

در مجموعه شاهچراغ شیراز غیر از دیدنی های خرم، آثار تماشایی دیگری در ورودی ها و حیاط می توانید ببینید .

همراهتان هستیم تا اقامتی دلنشین و به یاد ماندنی در تهران را تجربه نمایید؛ با جامونه،  اجاره مبله تهران به راحتی برای شما میسر خواهد بود

آرامگاه حضرت شاهچراغ (ع) یکی از زیباترین بناهای شهر شیراز است که ابن بطوطه جهانگرد مراکشی هم در سفر دوم خود به شیراز در سال ۷۶۸ هجری از آن یاد کرده است.

 ورودی ها: حرم شاهچراغ دو ورودی اصلی دارد که در جنوب و شمال آن قرار دارند. دقت کنید که بعضی مواقع در جنوبی بسته است و تنها ورود و خروج های خاص از آن انجام میشود. غیر از دو در اصلی، دو در فرعی دیگر هم برای ورود به مجموعه وجود دارد که یکی به بازار حاجی و دیگری به مسجد جامع عتیق راه دارد. کنار ورودی بازار حاجی؛ یعنی در سمت شمال شرقی حیاط حرم، گنبد دیگری قرار دارد که متعلق به «سید میر محمد » برادر شاهچراغ (ع) است که می توانید موقع برگشت به زیارت آن حضرت هم بروید، یک درگاه کوچک هم از شمال حیاط وارد بازار شاهچراغ می شود که میتوانید بعد از زیارت از آن جا خارج و وارد بازار شوید.

 حیاط: اگر از در شمالی و زیر سردر بزرگ کاشی کاری وارد حیاط حرم شوید، پنجره فولاد را در سمت راستتان می بینید که زائرانی در اطرافش ایستاده اند. چند قدم بعد از ورودی، وارد حیاط حرم میشوید. یک حیاط وسیع و با صفا با یک حوض بزرگ در وسطش و درختان سبز در اطراف آن دورتادور حیاط، اتاق های دو طبقه ساخته شده که به زیبایی کاشی کاری شده اند. امکاناتی مثل سرویس بهداشتی و وضوخانه، پاسگاه انتظامی، دفتر پست، مخابرات و کتابخانه در همین حیاط قرار دارند.

جامونه با تنوعی چشم گیر در موارد پیشنهادی، دست شما را در انتخاب بهترین گزینه درباره اجاره مبله تهران باز می گذارد

حرم: بنای حرم، شامل ایوانی در جلو و خرمی وسیع در پشت ایوان است که در چهار طرف حرم، چهار شاهنشین دارد. ضریح نقره ای حضرت هم در شاه نشین زیر گنبد قرار دارد. آینه کاری های ریز و رنگین درون حرم که با خطوط عربی و فارسی تزئین شده اند، گوشه ای از هنر ایرانی را به تماشا گذاشته اند. مسجد هم در سمت غرب حرم ساخته شده است.

مجله "همشهری سرزمین من"

اگر به دنبال رزرو سریع برای  اجاره مبله تهران هستید کافی است با کارشناسان جامونه تماس بگیرید، تا در زمانی اندک، موارد مختلفی برای انتخاب بهتر شما ارسال کنیم

با ما در ارتباط باشید 8 30 50 70 0912

مطالب مرتبط:

پیام در واتساپ
تماس با ما