سرمست ز کاشانه، راهنمای اقامت در اقامتگاه های بومی جزیره قشم

رها کیانی 20:58 - 1398/03/19

جامونه آماده است تا با اجاره آپارتمان مبله در تهران اقامتی دلنشین و به یاد ماندنی را برای شما رقم بزند

چندسالی است که بوم گردی سر و شکل تازه ای به سفرها داده است؛ تجربه اقامت در خانه اهالی روستا، چشیدن طعم لذیذ غذاهایی که با تازه ترین مواد اولیه و به دست خود روستاییان پخته شده، آشنایی با آداب و رسوم، فرهنگ و سبک زندگی مردمان یک منطقه، بازدید از نقاط بکر و طبیعی، آشنایی با صنایع دستی و هنرهای بومی و ... اتفاقات خوبی است که اقامت چندروزه در یک اقامتگاه بوم گردی با خود به همراه دارد.

در این میان، برخی اهالی جزیره قشم هم دست به کار شده اند و اقامتگاه های بوم گردی متعددی در جای جای جزیره و در دل روستاها راه اندازی کرده اند که در متن پیش رو با تعدادی از آنها آشنا می شویم. اگر تصمیم گرفته اید تجربه متفاوتی داشته باشید با ما همراه شوید تا در سفرتان به قشم، هم طعم واقعی غذاهای اهالی این جزیره را بچشید و هم در خانه های آنها زندگی کنید. قشم یکی از بهترین گزینه ها برای سفر است؛ سرزمینی شگفت انگیز که اقامت در یک خانه بومی حال و هوای سفرتان را جذاب تر می کند.

جامونه؛ اجتماعى از ميهمانان و ميزبانان برای اجاره سوئیت مبله ارزان است

در متن ماجرا

هرمزگان سرزمین دیدنی ها و شگفتی هاست به خصوص قشم که در میان دیگر بخش های این استان، از همه شگفت انگیزتر است. در میان دیدنی های طبیعی این جزیره دیدن آداب و رسوم قدیمی و محلی رایج در میان مردم هم لطف ویژه ای دارد که با اقامت در یک خانه بومیه شانس بیشتری برای دیدن آن ها دارید.

کجا بمانیم؟

مهمانان جزیره

در سال های اخیر در جزیره قشم اقامتگاه های بوم گردی فراوانی برپا شده است که مسافران فراوانی هم دارند.

لرد در سوزا: اقامتگاه لرده در «شهر سوزا» یکی از اقامتگاه های سنتی قشم است. این مجموعه ۱۰ اتاق دارد که می تواند همزمان ۵۰ تا ۶۰ مسافر را پذیرش کند. در این اقامتگاه یک اتاق به شکل حجله عروس و داماد تزئین شده و دو اتاق تزئین شده با اشیای بومی برای دورهمی های گروه های مسافری تدارک دیده شده است این اقامتگاه پارکینگ، غذاهای محلی، سیستم سرمایشی و گرمایشی اینترنت، خدمات غواصی، بازی های آبی و تورهای گشت داخل جزیره دارد در حومه سوزا جاذبه های فراوانی مثل جزایر تاز، بندرگاه قدیمی، برکه های آب قدیمی و پارک های ساحلی وجود دارد.

جامونه با تنوعی چشم گیر در موارد پیشنهادی، دست شما را در انتخاب بهترین گزینه درباره اجاره سوئیت مبله ارزان باز می گذارد

اقامتگاه باغ آیین های زینت، روستای سلخ: «اقامتگاه باغ آیین های زیست» به مدیریت «زینت دریایی» یکی از اقامتگاه های شناخته شده قشم است اقامتگاهی با مجموعا ۲۰ اتاق که ظرفیت پذیرش ۱۰۰ مهمان را دارد. به این ترتیب که سه اتاق با ظرفیت حداکثر ۲۰ نفر در خانه خودش و بقیه در سطح روستا در خانه اهالی برقرار است پارکینگ سیستم سرمایشی و گرمایشی برای هر اتاق، سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی، حمام و اینترنت رایگان از جمله امکانات این اقامتگاه است.

اقامتگاه شریفی در روستای هفت رنگو: یکی دیگر از اقامتگاه های بوم گردی قشم در روستای هفت رنگو قرار دارد؛ اقامتگاه شریفی، این خانه امکانات معمول اقامتگاه های بوم گردی را دارد و در آنجا با غذاهای محلی از مسافران پذیرایی می شود. روستای هفت رنگو در نزدیکی جنگل های حراء ژئوپارک قشم قرار دارد.

اقامتگاه ناخدا امینی، روستای طبل: صاحب اقامتگاه بوم گردی روستای «طبل» یعنی ناخدا امینی که سال ها قبل ناخدای لنج بوده، تقریبا ۲۰ سالی است که خانهاش را به اقامتگاهی سنتی تبدیل کرده است. تاخدا و خانوادهاش در تمام طول روز در کنار مهمان هاهستند و باغ های محلی که دستپخت همسر و دخترانش است از آن ها پذیرایی می کنند این اقامتگاه شامل خانه های فرزندان و تعدادی از بستگان ناخداست که در کنار خانه اصلی قرار دارند و خیلی خلاقانه به یکدیگر متصل شدند این اقامتگاه ظرفیت ۱۰۰ مهمان را دارد و روستای طبل، کنار مسجد اصلاح قرار گرفته است.

اجاره سوئیت مبله ارزان راهی مناسب و ارزان برای اقامت در پایتخت

اقامتگاه اسد، روستای سرریگ: روستای «سرریگ» قشم که نزدیک بندر «دولاب» واقع شده یک اقامتگاه بوم گردی روستایی دارد بیشتر فعالیت مردم این روستا صیادی و لنج سازی است، به همین دلیل اگر در این اقامتگاه بمانید، امکان بازدید از کارگاه های لنج سازی و جذابیت های چاهکوه و غار نمکی را دارید.

اقامتگاه فتاحی، روستای شیب دراز: روستای شیب دراز به لاک پشت های پوزه عقابی اش معروف است. لاک پشت ها در ساحل نزدیک این روستا تخم گذاری می کنند، به همین دلیل این روستا مقصد بسیاری از طبیعت گردان قشم است. این اقامتگاه شش اتاق و یک اتاق نشیمن بزرگ، اشپز خانه و حیاط دارد.

اقامتگاه کلودنگ، روستای دهخدا: «كلودنگ» در زبان بومی قشم به معنی خانه و آشیانه است و حالا نام یکی از اقامتگاه بومی در روستای دهخدا شده است. این اقامتگاه در کنار مسجد روستا قرار گرفته است و چند اتاق برای پذیرایی از مهمانان دارد که ظرفیت هر کدام بین دو تا شش نفر متفاوت است. نزدیک ترین جلابمهای جزیره در اطراف روستای دهخدا جنگل حرا، دلفین های قشم، چاهکوه روستای لافت و کارگاه های لنج سازی هستند.

مجله "همشهری سرزمین من"

اگر به دنبال رزرو سریع برای اجاره سوئیت مبله ارزان هستید کافی است با کارشناسان جامونه تماس بگیرید، تا در زمانی اندک، موارد مختلفی برای انتخاب بهتر شما ارسال کنیم

با ما در ارتباط باشید 8 30 50 70 0912

مطالب مرتبط:

پیام در واتساپ
تماس با ما