رویاهای کویری، راهنمای اقامت در چند اقامتگاه کویر مرکزی

رها کیانی 22:58 - 1398/03/20

جامونه آماده است تا با اجاره آپارتمان مبله در تهران اقامتی دلنشین و به یاد ماندنی را برای شما رقم بزند

کویر یکی از جاذبه های طبیعی است که زیبایی اش در فصل های مختلف کمتر تغییر می کند، اما خوبی بهار آن است که فرصت برای گشت و گذاری بهتر مهیاست. از این گذشته، دمای هوا برای گشت و گذار هم مناسب است؛ دمای بسیار پایین کویر در شب و دمای بالای آن در ظهر، امکان های اقامت متفاوت را در آن کم می کند: مثلا به دلیل همین دمای بسیار بالا یا پایین عملا امکان اقامت در آن جا منتفی است، مگر آن که بسیار مجهز باشید.

به همین دلیل بهتر است اگر قصد سفر به کویر را دارید، از قبل به دنبال محل مناسب بگردید، خوشبختانه در سال های اخیر، بعضی از خانه های بومی کویری در منطقه مرکزی ایران، توسط مالكانش مرمت شده و تبدیل به اقامتگاه های مناسبی شده است که این روزها به بوم گردی معروف هستند. در مطلب پیش رو چند اقامتگاه سنتی را در منطقه کویر مرکزی به شما معرفی می کنیم. اقامتگاه هایی که هم معماری بومی و سنتی منطقه را دارند و هم برای گردشگران تجهیز شده اند.

جامونه با تنوعی چشم گیر در موارد پیشنهادی، دست شما را در انتخاب بهترین گزینه درباره  اجاره آپارتمان مبله  باز می گذارد

روی فرش گرمه

اقامتگاه های سنتی کویری باید ویژگی های مناسبی مخصوص آب وهوای این مناطق برای گردشگران مهیا کنند «آتشونی» در روستای گرمه یکی از این اقامتگاه هاست که تمام اتاق های آن با فرش های دستبافت زنان خود روستا مفروش شده است و امکانات مناسبی هم دارد.

کجا بمانیم؟

مهمانی در دل بیابان

شهرستان کاشان و شهرستان خور و بیابانک هر دو در استان اصفهان، معروف ترین اقامتگاه های بوم گردی را در کویر مرکزی ایران دارند

کاشان

خانه صفا: اقامتگاه خانه صفا، در واقع یک خانه ۴۰۰ ساله است که بازسازی شده و با سبک معماری گودال باغچه پذیرای مسافران است. شهرستان آران و بیدگل در ۱۲ کیلومتری کاشان قرار گرفته و دسترسی به آن آسان است، این خانه در حال حاضر هفت اتاق بزرگ برای اقامت، دو سرداب بزرگ به عنوان رستوران مجموعه و کافه سنتی و فضاهایی مثل آشپزخانه دارد.

جامونه با تنوعی چشم گیر در موارد پیشنهادی، دست شما را در انتخاب بهترین گزینه درباره  اجاره آپارتمان مبله  باز می گذارد

کمپ احمد: می توانید برای رصد ستارگان، ماهیگیری، صرف غذای محلی، آفرود و کویرنوردی در کمپ احمد که یکی از نزدیک ترین اقامتگاه ها به رمل های شنی کویر مرنجاب است  اقامت کنید، برای رسیدن به این کمپ باید از آران و بیدگل به سمت کاروانسرای مرنجاب حرکت کنید و بعد از طی کردن ۱۱ کیلومتر در جاده کویر مرنجاب به کمپ میرسید. از دیگر خدمات این کمپ می توان به رصد آسمان با منجم حرفهای، موسیقی سنتی، شترسواری، بازدید از دریاچه نمک آران و بیدگل و جاذبه های طبیعی اطراف، دوچرخه سواری و پیاده روی در رمل های کویر مرنجاب اشاره کرد.

کاروانسرای ابوزیدآباد: یکی دیگر از اقامتگاه های سنتی در ۳۰کیلومتری کاشان که در مسیر کویر «سیاز که به واقع شده، یک کاروانسرای بازسازی شده با ۱۷ حجره، شاه نشین و ایوان های جانبی است. در زمان اقامت حتما سری هم به قلعه کرشاهی، خانه ها و آثار تاریخی شهر ابوزیدآباد بزنید.

 کمپ متین آباد: در جاده ابوزیدآباد به سمت روستای ابیانه و در ۲۵ کیلومتری شمال تطنز و ۶۰ کیلومتری جنوب شرق کاشان به تابلوی کمپ کویری متین آباد می رسید، کمپ متین آباد با داشتن ۱۹ اتاق که شامل در اتاق گوشواره و یک اتاق شاه نشین، ۱۳ کومه گلی و ۴۲ چادر با تجهیزات گرمایشی و سرمایشی است که جمعا آمادگی پذیرش ۱۸۰ نفر را دارد. بازدید از مزرعه کشاورزی محصولات ارگانیک، مزارع پرورش شتر، شتر مرغ و اسب را از دست ندهید.

هم گرمسیر و هم سردسیرجامونه؛ اجتماعى از ميهمانان و ميزبانان برای اجاره آپارتمان مبله است

خور و بیابانک

 خانه أنشونی: اگر از مسیر نایین به س مت طبس حرکت کنید، در مسیرتان به چندین اقامتگاه بوم گردی برمی خورید که «اتشونی» در روستای گرمه یکی از معروف ترین هاست. برای رسیدن به آتشونی باید وارد جاده خور به یزد ش وید و حدود ۳۵ کیلومتر برانید.

 اقامتگاه طباطبایی جندق: در شهر جندق در ۴۵ کیلومتری غرب روستای مصر و ۲۵۰ کیلومتری شرق شهرستان نایین، اقامتگاه «سیدابراهیم طباطبایی» واقع شده؛ خانه ای دو طبقه با ۲۰ اتاق برای پذیرایی از گردشگران که تمام اتاق ها با فرش های دست بافت زنان جندقی مفروش شده. سرویس خواب ها به سبک سنتی رختخواب پیچ در گوشه ای از اتاق ها قرار داده شده. این اقامتگاه امکانات معمول رفاهی، سرویس بهداشتی و حمام آب گرم هم دارد. خدمات دیگر این اقامتگاه عبارتند از راهنمای محلی برای بازدید از قلعه تاریخی جندق و غذاهای محلی در وعده های صبحانه، نهار و شام.

مجله "همشهری سرزمین من"

اگر به دنبال رزرو سریع برای اجاره آپارتمان مبله هستید کافی است با کارشناسان جامونه تماس بگیرید، تا در زمانی اندک، موارد مختلفی برای انتخاب بهتر شما ارسال کنیم

با ما در ارتباط باشید 8 30 50 70 0912

مطالب مرتبط:

 

پیام در واتساپ
تماس با ما