در اوج ییلاق، راهنمای گشت و گذار در منطقه ونداربن کلاردشت

رها کیانی 20:42 - 1398/03/30

جامونه آماده است تا با اجاره آپارتمان مبله در تهران اقامتی دلنشین و به یاد ماندنی را برای شما رقم بزند

بر فراز دامنه های جنوب غربی البرز و کوهستان های غرب مازندران، منطقه ای ییلاقی واقع ش ده که به خاطر خنکای تابستانی و چشم انداز تماشایی اش کم نظیر است. کلاردشت این منطقه منحصر به فرد، با روستاهای بالادست و ییلاقی زیبایش در تمام ایران شناخته شده است. یکی از روستاهای زیبای آن، «توندار بن» است که در ۱۰ کیلومتری رودبارک قرار گرفته؛ ییلاقی زیبا با باران های فراوان، برف های سنگین زمستانی و مهی تقریبا همیشگی که حتی در تابستان هم بر فراز آن قرار دارد.

 زمستان های سرد و ساکت ونداربن با همهمه بهار و تابستان جایگزین می شود و همین است که ونداربن و روستاهای همسایه اش، یکی از ییلاق های پرجمعیت مازندران هستند. و ندارین با کلبه های ییلاقی رنگین قدیمی و ویلاهای تازه ساخت امروزی، نه فقط تفرجگاه شمال روها که اقامتگاه کوهنوردان حرفه ای هم هست. سایه علم کوه دومین قله بلند ایران، بر سر و ندارین است و یکی از مسیرهای صعود به این قله پربرف از این روستا می گذرد.

جامونه؛ اجتماعى از ميهمانان و ميزبانان برای اجاره سوئیت مبله ارزان است

کوهستان رویایی

چه می بینیم؟

علم کوه با ارتفاع تقریبی ۴۸۵ متر، دومین قله بلند ایران هم در نزدیکی و ندارین است و اگر حرفه ای کوهنوردی می کنید، می توانید در این سفر برنامه سعودی هم به این قله بریزید. مسیر کوهپیمایی از جبهه جنوبی ساده ترین مسیر صعود است؛ از رودباری آغاز می شود و با گذر از ونداربن، «ننگ گلو» و «حصار جال» به قله علم کوه می رسد.

چطور برسیم؟

نزدیکی رودبارك

وارد آزادراه تهران - کرج شده و وارد جاده چالوس شوید. ۳۰ کیلومتر قبل و در میدان مرکزی شهر مسیر مستقیم را ادامه دهید. از چالوس در دوراهی مرزن آباد به سمت غرب جاده با سمت چپ بپیچید و وارد جاده کلاردشت شوید تا به رودبارک برسید. از رودبارک باید جادهای خاکی را ۱۰ کیلومتر به سمت جنوب غربی ادامه دهید تا به ونداربن برسید.

جامونه با تنوعی چشم گیر در موارد پیشنهادی، دست شما را در انتخاب بهترین گزینه درباره اجاره سوئیت مبله ارزان باز می گذارد

غرب کوهستانی

 ییلاق های غرب مازندران به خاطر قرار گرفتن در کوهستان، در گرمای فصل تابستان، آب و هوایی خنک دارند. روستای وندارین کلاردشت یکی از این روستاهاست که طبیعت اطرافش بسیار دیدنی و حیرت انگیز است. ونداربن محل ییلاق مردمانی است که تنها در بهار و تابستان به آنجا می آیند تا دام های شان علوفه تازه برای خوردن داشته باشند.

کجا بگردیم؟

زیر سایه علم کوه

روستای ونداربن به دلیل زلال بودن رودخانه «سرداب رود» و چشم انداز قله علم کوه یکی از روستاهای دیدنی منطقه کلاردشت است.

اجاره سوئیت مبله ارزان راهی مناسب و ارزان برای اقامت در پایتخت

بافت روستا: بیشتر مردم این روستا شهر نشین هستند و بهار و تابستان به این بیلاق خوش آب و هوا می آیند. به همین دلیل هم و ندارین هم مثل خیلی مناطق ییلاقی پر از ویلاهای تازه ساخت است. با این حال هنوز هم خانه های سنتی و روستایی را می توان در آن دید، در این روستا می توانید از بعضی روستاییان صنایع دستی مثل قالی، گلیم و حصیر بخرید.

طبیعت اطراف: چشم انداز زیبای روستای وندارین موقعیتی بی نظیر به این دهکده کوهستانی بخشیده است. وجود تپه ها و کوه ها در این منطقه باعث شده وقت بارندگی، پر از ابرهایی شود که هر لحظه شکل های زیبایی به خود می گیرند، علفزارهای وسیع و قله های مرتفع علم كوه و تخت سلیمان چشم انداز این روستای سبز را زیباتر کرده، در اطراف روستای گوسفندسرای بزرگ خرمدشت در زیر قله های «کلا چنید» و «چالون» قرار دارد که بعد از گذشتن از پل رودخانه حصار چال به این نقطه سر سبز می رسد. این منطقه هوای پاک و آفتابی دارد به علاوه چندین برفچال کوچک.

مجله "همشهری سرزمین من"

اگر به دنبال رزرو سریع برای اجاره سوئیت مبله ارزان هستید کافی است با کارشناسان جامونه تماس بگیرید، تا در زمانی اندک، موارد مختلفی برای انتخاب بهتر شما ارسال کنیم

با ما در ارتباط باشید 8 30 50 70 0912

مطالب مرتبط:

پیام در واتساپ
تماس با ما