با پلکان غربی، راهنمای گشت و گذار در مناطق گردشگری پاوه

رها کیانی 21:11 - 1398/04/02

جامونه آماده است تا با اجاره آپارتمان مبله در تهران اقامتی دلنشین و به یاد ماندنی را برای شما رقم بزند

در ایران روستاهای پلکانی متنوعی وجود دارد. سراغ این بافت های زیبای پلکانی را تقریبا در هر اقلیمی از کشورمان می توانید بگیرید. مناطق کوهستانی غرب و شمال غربی، خطه سرسبز شمال و مناطق حاشیه کویر اما ایران یک شهر پلکانی زیبا هم دارد. تقریبا ۱۱۲ کیلومتر که از شهر کرمانشاه به سمت شمال غربی حرکت کنید، خود را در پاوه پلکانی خواهید یافت.

 همچون روستاهای پلکانی، خانه های پاوه هم بردوش یکدیگر ایستاده اند. با این تفاوت که خانه ها هم بزرگ ترند و هم مصالح ساخت و ساز کمی تفاوت دارد و مهم تر از همه محدوده ای بسیار وسیع را در بر می گیرد. غیر از معماری زیبا و آب و هوای مطبوع شهر، اطراف پاوه هم دیدنی ها فراوان اند؛ جنگل های در هم تنیده، دشت لاله های واژگون باغ هایی خوش رنگ ونگار، سراب هایی پرآب، ارتفاعانی چشم نوازی مسیرهای پر پیچ و خم و روستاهایی تاریخی، پاوه این معماری ویژه و طبیعت خاص را از منطقه بزرگی به نام اورامانات دارد که خود در دلش جای گرفته. اولین ماه تابستان زمان مناسبی برای سفر به پاوه است، مخصوصا آنکه هواهم بسیار یار و همراه است.

جامونه؛ اجتماعى از ميهمانان و ميزبانان برای اجاره مبله تهران است

چطور برسیم؟

پس از شمشیر

خودروی شخصی: اگر از حوالی مرکز و شمال ایران می آیید، وارد بزرگراه کربلا شوید تا به کرمانشاه پرسید، از آنجا هم بعد از حدود ۱۱۲ کیلومتر و عبور از مناطقی همچون قزانچی، شهر روانسر، غار قوری قلعه، شهر شاهو و عبور از وسط روستای دیدنی شمشیر به خواهید رسید.

وسیله نقلیه عمومی: در کرمانشاه به میدان امام حسین بروید و در کنار این میدان که اخیرا به تقاطعی غیر همسطح تبدیل شده ایستگاه پاوه قرار دارد. در میدان آزادی با گاراژ هم تاکسی برای روانسر و پاوه وجود دارد.

دیدار با پاوه

 پاوه از شهرهای زیبا و دیدنی استان کرمانشاه است؛ شهری پلکانی که بر روی کوه گسترده شده و طبیعت اطرافش هوش از سرتان می برد. در سفر به پاوه این نکته را در نظر داشته باشید که کنار آن روستاهای زیبایی وجود دارد که دیدنشان بسیار پر لطف است. دیدن لاله های واز گون و دشت و کوهستان های اطراف آن هم بر جذابیت این سفر می افزاید.

جامونه با تنوعی چشم گیر در موارد پیشنهادی، دست شما را در انتخاب بهترین گزینه درباره اجاره مبله تهران باز می گذارد

از قوری قلعه

کجا بگردیم؟

پاوه جاذبه های گردشگری متنوعی دارد. دیدن خود شهر از دور، یکی از زیباترین دیدنی های این سفر است.

 دیدنی های شهر: مهم ترین دیدنی پاوه، معماری زیبای پلکانی آن است، حتما چند ساعتی را برای گشت و گذار در شهر و کوچه های باریک و پیچ در پیچش بگذارید. آرامگاه سید محمد و مسجدهای حضرت عبدالله و خضر زنده از دیدنی های پاوه اند. پاوه یک موزه مردم شناسی هم دارد.

دشت لاله های واژگون: پاوه دشت های لاله واژگون معروفی دارد، دشت لاله های واژگون همچون تاج زیبایی بر سر پاوه می درخشد و شما به راحتی می توانید این لاله ها را اطراف پاوه ببینید و کنار آن عکس یادگاری بگیرید، البته با شدت یافتن گرمای هوا این لاله ها زود خشک می شوند.

همراهتان هستیم تا اقامتی دلنشین و به یاد ماندنی در تهران را تجربه نمایید؛ با جامونه،  اجاره مبله تهران به راحتی برای شما میسر خواهد بود

 غار قوری قلعه: از مسیر جاده کرمانشاه که به سمت پاوه در حرکت هستید، پس از پشت سر گذاشتن شهر روانسر و حدود ۲۵ کیلومتر مانده به شهر پاوه در سمت راست جاده، مجموعه تفریحی توریستی غار قوری قلعه وجود دارد.

شمشیر: هشت کیلومتر مانده به پاوه، باید از وسط روستای دیدنی و تاریخی شمشیر که یکی از ۱۴ روستای هدف گردشگری استان کرمانشاه هم هسته عبور کنید، مطمئن باشید که عبور از وسط شمشیر یک توفیق اجباری است؛ یک روستای پلکانی زیبا در دل ارتفاعات شاهو، معماری پلکانی روستا، رودخانه خروشان «گلال»، باغ های انبوه و گسترده و چشمه های خروشان اطراف روستا مثل «چم شارا» از جاذبه های اینجا هستند، مردمان این روستا در هنرهای دستی ید طولانی دارند و گیود، گلیم، جاجیم و موج از تولیدات سنتی آن هاست.

مجله "همشهری سرزمین من"

اگر به دنبال رزرو سریع برای  اجاره مبله تهران هستید کافی است با کارشناسان جامونه تماس بگیرید، تا در زمانی اندک، موارد مختلفی برای انتخاب بهتر شما ارسال کنیم

با ما در ارتباط باشید 8 30 50 70 0912

مطالب مرتبط:

پیام در واتساپ
تماس با ما