آشیانه صلح، راهنمای بازدید از موزه صلح تهران

رها کیانی 21:18 - 1398/04/08

جامونه آماده است تا با اجاره آپارتمان مبله در تهران اقامتی دلنشین و به یاد ماندنی را برای شما رقم بزند

اگرچه قرن هاست نویسندگان و فعالان ضدجنگ در سراسر جهان به اشکال مختلف تلاش هایی برای پیشبرد صلح انجام می دهند، اما با شکل گیری موزه صلح در کشورهای مختلف، تبلیغات ضدجنگ و صلح جویانه منسجم تر و جدی تر شده است، موزه های صلح، محلی هستند که در آنها با برنامه های آموزشی و پژوهشی جذاب، مخاطب عام را با اثرات و نتایج مخرب جنگ آشنا می کنند.

 موزه صلح تهران که در همین راستا و در سال ۸۶ افتتاح شد، عضو شبکه بین المللی موزههای صلح جهان است که مقر اصلی آن در شهر لاهه هلند قرار دارد. اعضای فعال این موزه اشخاصی هستند که از سلاح های شیمیایی آسیب دیده اند و به عنوان نماد زنده و پیام آور صلح معرفی می شوند.

 تمرکز موزه بر عدم استفاده از سلاح های شیمیایی است و اسناد و مدارک زیادی در خصوص این جنگ ها و پیامدهای آن به خصوص از سال های دفاع مقدس در ایران برای بازدید عموم قرار گرفته است. این موزه که در دل یکی از دیدنی ترین و قدیمی ترین پارک های پایتخت یعنی پارک شهر قرار دارد، بیان واضحی از مظلومیت ایران در جنگ تحمیلی است.

جامونه؛ اجتماعى از ميهمانان و ميزبانان برای اجاره سوئیت مبله ارزان است

از دست ندهید

پارک قدیمی شهر

بعد از موزه حتما در پارک شهر گشت و گذار کنید، مخصوصا اگر کودکی همراه نان دارید. پارک شهر با هشت ورودی در سال ۱۳۳۹ ساخته شده این پارک بزرگ غیر از طراوت و سرسبزی امکانانی مثل زمین بازی کودکان، استخر، باغ پرندگان و آکواریوم دارد.

چطور برسیم؟

پیش به سوی دوستی

موزه صلح در ضلع شمالی پارک شهر تهران قرار دارد. هر کجای تهران هستید، باید تا پارک شهر بروید. اگر از مرکز شهر می آیید، می توانید از ابتدای خیابان حافظ سوار تاکسی شوید و در تقاطع خیابان فیاض بخش پیاده شوید و به سمت شرق این خیابان کمی پیاده روی کنید، اما بهترین راه برای رسیدن به این منطقه از تهران، خطوط مترو است.

 در ایستگاه حسن آباد از خط ۲ یا ایستگاه میدان امام خمینی ها با همان توپخانه در خط یک پیاده شوید و تا خیابان فیاض بخش و ورودی شمالی پارک شهر پیاده بروید، موزه صلح در ضلع شمالی پارک شهر ساخته شده و تابلو آبی رنگش از دور خودنمایی می کند.

جامونه با تنوعی چشم گیر در موارد پیشنهادی، دست شما را در انتخاب بهترین گزینه درباره اجاره سوئیت مبله ارزان باز می گذارد

آرزوی آرامش

موزه صلح به یاد هشت سال دفاع مقدس در برابر جنگ تحمیلی ساخته شده و به همین دلیل هم تکیه اصلی اش بر صلح در سراسر جهان و آرامش و برابری برای علت هاست مروری بر جنگهای جهانی اول و دوم و مبارزه با دولت های استعمارگر در هند و آفریقا و غیره نیز بخش های مهمی از این موزه است.

چه می بینیم؟

تاریخ جنایت

موزه صلح تهران، چهار بخش دارد که با تمرکز بر جنگ هشت ساله ایران و عراق به اثرات مخرب جنگ بر زندگی انسان و طبیعت می پردازد موزه صلح چهار بخش دارد که در آنها تاریخ را مرور خواهید کرد.

بخش اول: بخش اول موزه صلح تهران به اتاق جنگ معروف است و چهار نماد جنگ افروزی در آن به نمایش گذاشته شده است. اول هابیل که برادرش را کشت. دوم ضحاک مار دوش که در ادبیات ماسنبل کشتار است، سوم آدولف هیتلر که قصد داشت دنیا را تصرف کند و در انتها صدام حسین که خوی جنگ طلبی اش آشکار است، در یکی از قسمت های بخش جنگ، اطلاعاتی درباره جنگ های مهم دنیا از جمله آمار کشته شدگان جنگ جهانی اول و دوم و چگونگی استفاده از سلاح های کشتار جمعی در گذشته وجود دارد.

اجاره سوئیت مبله ارزان راهی مناسب و ارزان برای اقامت در پایتخت

 بخش دوم: این بخش موزه اختصاص به تاریخچه جنگ های شیمیایی دارد، در این بخش بازدید کنندگان با معرفی سلاح های شیمیایی مثل گاز خردل و گاز اعصاب با محل ساخت، نحوه عملکرد این سلاح ها و پیامدهای آنها آشنا می شوند در قسمتی از این بخش، داروهای شیمیایی قرار داده شده که بازماندگان حملات شیمیایی باید تا آخر عمر مصرف کنند، تصاویری روی دیوار بخش دوم موزه صلح گذاشته شده که در آن تاثیرات زیست محیطی این سلاح ها مثل آلودگی چرخه غذایی و خشکسالی در معرض نمایش گذاشته شده اند.

 بخش سوم: تمرکز بخش سوم موزه بر جنایات صدام در جنگ هشت ساله ایران و عراق است. در این بخش می توانید درباره حملات شیمیایی صدام و کمک های اولیه به قربانیان حملات شیمیایی اطلاعات به دست بیاورید و نمونه هایی از پوشش های مختلف در مقابل این سلاح هاراببینید همچنین در این بخش، می توانید قسمتی را با نام تلفات پنهان جنگ ببینید که به سرگذشت پنج مجروح شیمیایی جنگ ایران و عراق با مدارک پزشکی و دفترچه خاطراتشان پرداخته است.

 بخش چهارم: در آخرین بخش موزه صلح نوبت به معرفی سلاح های نوین می رسد. در این قسمت توضیحاتی درباره مین ها، توپ ها و فشنگ هایی که آغشته به اورانیوم فقیر شده هستند وجود دارد. در این بخش اطلاعاتی نیز درباره بمب های خوشه ای، فسفری و اتمی می یابید، مطابق اطلاعات این موزه اثرات این سلاح ها تقریبا تا چهار و نیم میلیارد سال در محیط باقی می ماند و تشعشع و عوارض آن می تواند موجب انواع سرطان و بیماری های دیگر شود در این بخش با سلاح های میکروبی و هسته ای آشنا خواهید شد.

مجله "همشهری سرزمین من"

اگر به دنبال رزرو سریع برای اجاره سوئیت مبله ارزان هستید کافی است با کارشناسان جامونه تماس بگیرید، تا در زمانی اندک، موارد مختلفی برای انتخاب بهتر شما ارسال کنیم

با ما در ارتباط باشید 8 30 50 70 0912

مطالب مرتبط:

پیام در واتساپ
تماس با ما