تماشای فرود آب، راهنمای سفر به آبشار نوژیان

رها کیانی 21:07 - 1398/04/12

جامونه آماده است تا با اجاره آپارتمان مبله در تهران اقامتی دلنشین و به یاد ماندنی را برای شما رقم بزند

استان لرستان یکی از پر آبشار ترین استان های ایران است. جاری شدن آب چشمه های زلال از میان کوه های سنگی زاگرس و پیوستن رودخانه های کوچک، این آبشارهای دلربا را به وجود آورده اند. هوا که کم کم روبه گرما می گذارد، مسافران و گردشگران از نقاط دور و نزدیک به تماشای این پدیده های زیبای طبیعی و البته خنک می روند.

آبشار نوژیان در نزدیکی خرم آباد، با ارتفاع تقریبا ۱۰۰ متری، یکی از آبشارهای زیبای لرستان است که مسیر دسترسی مناسبی هم دارد و با یک پیاده روی کوتاه می توان آن را از نزدیک دید. وجود یک صخره بزرگ در مسیر پرتاب آب، آبشار را به شکل دو طبقه در آورده و طنین صدای شرشر آب را هم بیشتر کرده است.

 برای دیدن آبشار نوژیان و مناظر زیبای اطرافش، نیازی نیست که کوهنورد باشید. کافی است یک سفر دو روزه و خانوادگی به منطقه داشته باشید و در وسط این فصل گرم، آب و هوایی عوض کنید. راه هموار و فاصله نه چندان دور و دسترسی آسان، بهانه ای برای در خانه ماندن باقی نمی گذارد.

جامونه؛ اجتماعى از ميهمانان و ميزبانان برای اجاره سوئیت مبله ارزان است

چطور برسیم؟

ابشار نوژیان در جنوب خرم آباد است و ۳۵ کیلومتر تا جاده کمربندی این شهر فاصله دارد.

خودروی شخصی: بهترین مسیر برای دسترسی به آبشار نوژیان، کمربندی خرم آباد است خرم آباد یک جاده کمربندی بزرگ و طولانی دارد که تقریبا از ش هر دور است. اگر از سمت بروجرد به خرم آباد می روید، با دیدن تابلوی اهواز و حدود هفت هشت کیلومتر مانده به خرم آباد وارد کمربندی شوید و ۱۵ کیلومتر در کمربندی برانید تا تابلوی جاده خروجی آبشار نوژیان و آبشار وارک را در سمت چپ تان ببینید.

 آنهایی که از سمت اهواز می آیند، باید پنج کیلومتر مانده به خرم آباد و با دیدن تابلوی بروجرد وارد کمربندی شوند و حدود ۱۰ کیلومتر در کمربندی برانند تا تابلوی جاده آبشار نوژیان را در سمت راست شان ببینند، اما کرمانشاهی ها که مستقیم از ا شمال خرم آباد وارد شهر می شوند، باید بلوار اصلی را تا انتهای جنوبی شهر بیایند و به جای عبور از زیرگذر میدان امام حسین (شقایق)، آن را به سمت چپ بپیچند تا به کمربندی برسند.

وقتی از است کمربندی وارد جاده آبشار نوژبان شدید، یک مسیر کوهستانی ۳۵ کیلومتری در پیش رو خواهید داشت که از میان جنگل های بلوط می گذرد و در نهایت، آبشار را با فاصله کمی در سمت چپتان خواهید دید و ادامه جاده بعد از پل رودخانه، خاکی است. همان جا ماشین را پارک کنید و با کفش مناسب، تا پای آبشار بروید.

جامونه با تنوعی چشم گیر در موارد پیشنهادی، دست شما را در انتخاب بهترین گزینه درباره اجاره سوئیت مبله ارزان باز می گذارد

بالا بلند کوهستان

آبشار یکی از زیباترین آبشارهای ایران است که در استان لرستان و در حوالی خرم آباد فرار دارد. دیدن ارتفاع این آبشار بلند. همراه با صدای پرفشار آب که از ارتفاع بالا و از میان صخره ها پایین می آید، هوش از سر بیننده مي برد.

چه می بینیم؟

سقوط ۱۰۰ متری

آبشار نوژیان در دامنه کوه ناف و در دو کیلومتری روستای نوژیان واقع شده است

از جایی که از خودرو پیاده می شوید، یک مسیر برای پیاده روی در پیش دارید. بنابراین باید هم آب نوشیدنی کافی همراه داشته باشید و هم کفش مناسب با کنید. اگر در این سفر مکانیاب یا جی پی اس همراه داشته باشید، نشانی موقعیت مهم این سفر را روی آن ذخیره کنید، محل جدا شدن از کمربندی خرم آباد موقعیت آبشار است گردشگاه جنگلی نوژیان بالای کوه تاف قرار دارد و آبشار هم در دل این منطقه قرار گرفته است.

اجاره سوئیت مبله ارزان راهی مناسب و ارزان برای اقامت در پایتخت

 آبشاری به ارتفاع تقریبا ۹۵ متر و عرض تاج ۵ متر، زیبایی و پر آبی آبشار پسته به فصل و البته در ماههای ابتدایی سال بیشتر است. «نوژی» در زبان محلی به معنای عدس است و وجود کشتزارهای عدس در آن حوالی، دلیل این نامگذاری بوده است. همچنین گیاهان دارویی فراوانی را می توانید در دامنه کوه تان ببینید، جنگل نوردی و کوهپیمایی سیک در آن منطقه، به هیجان سفرتان می افزاید.

خانه های قدیمی روستای نوریان با درهای چوبی و سقف های خشتی و گلی، از جاذبه های دیدنی منطقه به شمار می روند. همچنین در پایین دست آبشار و به خاطر وجود رودخانه با آب سرد، حوضچه های پرورش ماهی احداث شده و همانجا می توانید ماهی تازه بخرید و کباب کنید. اگر گیاهان دارویی منطقه را میشناسید، حتما همراه تان کیسه هایی برای چیدن این گیاهان همراه ببرید مخصوصا اگر در هوای کوهستان، یک دمنوش از این گیاهان دم کنید، طعم و عطرش چیز دیگری خواهد بود.

مجله "همشهری سرزمین من"

اگر به دنبال رزرو سریع برای اجاره سوئیت مبله ارزان هستید کافی است با کارشناسان جامونه تماس بگیرید، تا در زمانی اندک، موارد مختلفی برای انتخاب بهتر شما ارسال کنیم

با ما در ارتباط باشید 8 30 50 70 0912

مطالب مرتبط:

پیام در واتساپ
تماس با ما