شهر ساحل و آب بندان، راهنمای گشت و گذار تابستانه در شهر ساحلی محمودآباد

رها کیانی 21:13 - 1398/04/13

جامونه آماده است تا با اجاره آپارتمان مبله در تهران اقامتی دلنشین و به یاد ماندنی را برای شما رقم بزند

تابستان که می رسد، شهرهای نوار س احلی شمال کشور، شلوغ تر از همیشه می شوند. انبوه مسافرها، از شهرهای دور و نزدیک، خودشان را به هوای گرم و شرجی شمال می رسانند تا در همین شرچی و گرما، تنی به آب دریا بزنند و ساعتی روی ماسه های گرم و نرم دراز بکشند. البته می توانند در جاده های پیچ در پیچ جنگلی رانندگی کنند و در میان درخت های به هم تنیده جنگل، نفس بکشند.

 سراغی از تمشک های جنگلی بگیرند و سری به روز بازارها بزنند. با این همه آرامش دریا و سکوت جنگل، مهم ترین اتفاقی است که در سفر به شهرهای شمالی، می توان آن را تجربه کرد. یکی از همین شهرها که هم ساحل آرام دریا دارد و هم چنگل ساکت پر درخت، محمود آباد است. شهری که ساحل آرام و در دسترس اش اسمش را در میان شهرهای شمالی ایران برجسته کرده است.

 این شهر البته یک مشخصه دیگر هم دارد و آن وجود چندین و چند آب بندان است. سفر به محمودآباد، سفر به شهر آب بندان ها است. می توان در تعطیلات آغاز تابستان یکی دو روزی را در این شهر دریایی و زیبا گذراند.

جامونه با تنوعی چشم گیر در موارد پیشنهادی، دست شما را در انتخاب بهترین گزینه درباره  اجاره آپارتمان مبله  باز می گذارد

چطور برسیم؟

هراز پر پیچ و خم

محمودآباد در فاصله شهرهای فریدونکنار و نور قرار دارد. اگر از تهران و مرکز ایران می آیید، نزدیک تر بن مسیر به این ساحل جاده ۲۰۰ کیلومتری هراز و سپس مسیر کمربندی آمل به محمودآباد است. اگر هم از شرق با غرب دریای خزر راه افتاده اید، باید شهرهای ساحلی را رد کنید تا به آنجا برسید، نزدیک ترین فرودگاه به محمود آباد هم فرودگاه نوشهر است که ۷۵ کیلومتر با این شهر فاصله دارد.

روی شن های آرام

ساحل محمود آباد از مشهور ترین ساحل ها برای آب تنی است که هر ساله بسیاری از گردشگران به آنجا می روند. اگر در تابستان هوس آب تنی کرده اید، می توانید محمود آباد را برای سفر انتخاب کنید که طرح سالم سازی در آن اجرا شده است.

کجا بگردیم؟

تفریح در دریای امن

احتمالا دلیل اصلی از سفر به محمودآباد، استفاده از ساحل آن است. با این حال این شهر غیر از دریا مناطق سرسبز جنگلی هم در اطرافش دارد. گشت و گذار را در خود محمودآباد آغاز می کنیم.

هم گرمسیر و هم سردسیرجامونه؛ اجتماعى از ميهمانان و ميزبانان برای اجاره آپارتمان مبله است

 پارک ملت: پارک ملت یا پارک شهر محمودآباد، یک پارک ساحلی است و یکی از شناخته شده ترین تفرجگاه های ساحلی این شهر، پارک ملت محموداباد هم طرح سالم سازی دریا دارد که محل شنای آقایان و خانم ها است و هم جایی برای قایق سوار شدن، شهربازی الماس هم در همین پارک ساحلی قرار دارد.

سرزمین رویاها: خط آهي يا همان سرزمین رویاها، بخشی از ساحل محمود آباد است که طرح سالم سازی دریا دارد، در خط آهی می توانید از امکاناتی مثل پارکینگ، سرویس بهداشتی، آلاچیق و سفره خانه هم استفاده کنید.

 در حوالی محمودآباد هم می توانید به تفریح و تفرج بپردازید.

از ساحل محموداباد تا نور: اگر از محمودآباد به سمت غرب حرکت کنید، نقاط ساحلی معروفی خواهید دید این مناطق در بیشتر روزهای تابستان، مخصوصا روزهای تعطیل برنامه های رایگانی مثل اجرای شعبده بازی و موسیقی محلی دارند پلاژهای شهرداری در خیابان معلم، هتل نارنجستان در شهرک دلکده در پنج کیلومتری محمودآباد به نور، آکام شهر، آرامشهر و شهرداری در ساحل ایرنشهر، شهر قصه و پشت سیاه در خیابان معلم محموداباده از نقاط شناخته شده هستند

جامونه با تنوعی چشم گیر در موارد پیشنهادی، دست شما را در انتخاب بهترین گزینه درباره  اجاره آپارتمان مبله  باز می گذارد

جنگل نشیندان: «جنگل تشبندان»، یک جنگل کوچک در حاشیه روستای «کلوده» در جاده محمودآباد به آمل است. این منطقه جنگلی قرار است به عنوان پارک جنگلی در اختیار شهرداری محمودآباد قرار بگیرد

آب بندان ها: اگر هم می خواهید به غیر از ساحل دریا، حجم وسیعی از آب را ببینید، راهی آب بندان های محمودآباد شوید؛ یعنی مناطقی که محل تجمع آب های سطحی است و به خاطر وجود جنگل و مراتع در اطراف آن، جان می دهد برای عکاسی آب بندان ها، معمولا نیلوفر هم دارند آب بندان «سوراخ مازو» که در دسترس ترین آب بندان به محمودآباد است؛ در حاشیه غربی شهر و کنار محله سوراخ مازو قرار دارد. محله «هلم» یا به قول اهالی «هلم رستاق» که گفته می شود قدیمی ترین سکونتگاه در محمود آباد است. چند آب بندان معروف دارد. آببندان «شومیا» در حاشیه غربی روستای شومیا و چسبیده به جنگل است و به خاطر وجود جنگل، آب بندان شوميا، منظره متفاوتی از دیگر آب بندهای محمودآباد دارد.

خرید: خرید سوغاتی مخصوصا ماهی را در محمودآباد از دست ندهید است و بازار ماهي فروشان محمودآباد، کنار بازار روز و در مرکز شهر قرار دارد، در غذاخوری های این شهر هم می توانید خوردنی های مرتبط با ماهی سفارش دهید، مثل ترشه ماهی و ماهی لابلو.

سقانفار: سقانفارها بناهای دو طبقه بیشتر چوبی هستند که معمولا در کنار مساجد و تکایا ساخته می شوند، در بسیاری موارد طبقه بالای سقانفار، جای روضه خوان و طبقه زیرین آن، چایخانه است. سقانفار عبدالله اباد در روستایی به همین نام در کیلومتر هشت جاده روستایی «معلم کلا» به رودبار «هزارپی» قرار دارد و یکی از قدیمی ترین سقانفارهای محمود آباد است. در فهرست آثار ملی هم ثبت شده، سقانفار روستای «گلیرد» در منطقه کلوده در ۱۰ کیلومتری محمودآباد و در حاشیه جاده محمودآباد به امل قرار دارد.

مجله "همشهری سرزمین من"

اگر به دنبال رزرو سریع برای اجاره آپارتمان مبله هستید کافی است با کارشناسان جامونه تماس بگیرید، تا در زمانی اندک، موارد مختلفی برای انتخاب بهتر شما ارسال کنیم

با ما در ارتباط باشید 8 30 50 70 0912

مطالب مرتبط:

پیام در واتساپ
تماس با ما