زمزمه آرام آب، راهنمای گشت و گذار در آبشارهای شیراباد استان گلستان

رها کیانی 21:15 - 1398/04/17

جامونه آماده است تا با اجاره آپارتمان مبله در تهران اقامتی دلنشین و به یاد ماندنی را برای شما رقم بزند

یک سمت گلستان را یک صحرای بی آب و علف و شوره زار ترکمن صحرا فراگرفته و س مت دیگرش را جنگل های انبوه هیرکانی و کوههایی گرفته که با ارتفاع متغیرشان اقلیمی رنگارنگ به آن داده اند. از س فید نمکی گرفته تا رنگ طلایی گندمزارها و البته سبزی جنگل های باستانی هیرکانی، در مسیر گرگان به مشهد که بخشی از آن را جنگل گلستان گرفته و در بخش جنوب غربی این استان جاذبه های دیدنی و طبیعی فراوانی وجود دارد که البته بسیاری از آنها هنوز ناشناخته مانده اند و بعضی از آنها هم اسم و رسمی به هم زده اند.

مجموعه آبشارهای شیر آباد، یکی از این جاذبه های طبیعی است که کم کم به شهرتش افزوده می شود، یک مجموعه آبشار پلکانی، با حوضچه های عمیق در پای بعضی آبشارهایش که البته یک طبیعت جنگلی اطراف آنها را در بر گرفته. گشت و گذار در میان این آبشار ها و جنگل های زیبای اطرافش، پیشنهادی خوب برای یک طبیعت گردی گرم تابستانی است. سفری که اگر بخت با شما یار باشد و هوای منطقه ابری، راه های مه آلود سفر شما را فراموش نشدنی خواهند کرد.

جامونه؛ اجتماعى از ميهمانان و ميزبانان برای اجاره سوئیت مبله ارزان است

چطور برسیم؟

انتخاب خان

آبشارهای شیر آباد در نزدیکی شهر خان ببین قرار گرفته اند. این شهر از گرگان ۵۹ و از تهران ۴۴۴ کیلومتر فاصله دارد. آبشارهای شیر آباد در شش کیلومتری جنوب شهر خان ببین و نزدیک روستایی به همین نام قرار گرفته اند.

 برای رسیدن به آنها کافی است مسیر گرگان به علی آباد را در پیش بگیرید تا ۱۵ کیلومتر بعد از علی آباد به خان ببین پرسید، از خان ببین وارد جاده روستای شیر آباد شوید و شش کیلومتر به سمت جنوب بروید تا به روستا برسید.

از شیر آباد حدود سه کیلومتر جاده آسفالته را به سمت جنوب ادامه داده تا جاده آسفالت تمام شود، سپس مسیر پاکوب را پیش بگیرید که انتهایش آبشار ها هستند.

آبشار در آبشار

 مجموعه آبشارهای شیر آباد در استان گلستان، یکی از جانبدهای طبیعی زیبا در شمال کشور است این آبشارها در نزدیکی روستایی به همین نام قرار گرفته اند و طبیعت اطراف آن هم بسیار زیبا و دیدنی است.

جامونه با تنوعی چشم گیر در موارد پیشنهادی، دست شما را در انتخاب بهترین گزینه درباره اجاره سوئیت مبله ارزان باز می گذارد

چه می بینیم؟

آبشارهای پرخوان

آبشارهای شیر آباد، یک مجموعه خنک و تماشایی برای گردش در جنوب غربی استان گلستان است. در این سفر می توانید از دیدن طبیعت اطراف منطقه هم لذت کافی ببرید.

 آبشارها: آبشارهای شیر آباد، یک مجموعه پلهای کوچک و بزرگ است که بعضی تعداد این آبشارها را هفت و بعضی هم ۱۲ میدانند. بزرگترین آن با ارتفاع تقريبا ۳۰ متر است و حوضچه های عمیق در پای خود دارد. آبشار اول به راحتی قابل دسترسی است، اما برای رسیدن به آبشارهای بعدی هم باید توان بیشتری داشته باشید و هم تجربه طبیعت گردی و البته کمک بلدهای محلی.

 نکته: اگر می خواهید تا بالاترین آبشار بروید، کفش مناسب بپوشید و هم آب نوشیدنی کافی همراه ببرید، معمولا در فصل گرما عده زیادی از مردم برای شنا به این آبشار ها می روند و از بالای آبشار به داخل حوضچه ها شیرجه می زنند. این کار نه تنها باعث مزاحمت برای دیگر مسافران می شود، به دلیل صخره ها و برآمدگی های زیر آب کار بسیار خطرناکی است.

اجاره سوئیت مبله ارزان راهی مناسب و ارزان برای اقامت در پایتخت

طبیعت اطراف: این آبشارها در میان یک منطقه جنگلی زیبا قرار گرفته اند و در مسیر آن رودخانه ها و چشمه سارهای زیبایی وجود دارد. گیاهانی مثل ممرز، افرا، انجیلی، توسکا، همیشک، دار دوست، خزه، سرخس و قارچ های رنگارنگ در طبیعت اطراف غار فراوان اند، غار شیر آباد هم یکی از غارهای مهم و جالب استان گلستان است که در نزدیکی آبشارها قرار گرفته. این غار در ارتفاع حدود ۳۵۰ متری از س طح دریا قرار دارد و قطر دهانه آن نزدیک ۱۵ متر است. از کف غار، آب سردی جاری است که به رودخانه شیر آباد میریزد

 نکته: این غار کمی بالاتر از آبشارها قرار دارد و اگر تجربه و ابزار مناسب غارنوردی را دارید، می توانید وارد آن شوید.

چه بخریم؟

از توت فرنگی تا چای ساز

اگر اهل طبیعت گردی حرفه ای و درست کردن چای آتشی هستید، قوری های سنتی به نام «قل او» را میتوانید از شهر خان ببین با مدیریت مهمان خانه محل اقامت تلن بخرید طعم چای اتشی این ظرف ها فوق العاده است. خانمین مرکز تولید توت فرنگی استان گلستان است. در فصل برداشت می توانید با قیمت مناسب، این میوه تازه را بخرید و در فصل های مربا و شربت آن را از مغازه ها تهیه کنید، تخم مرغ محلی و عسل کوهستان خان ببین دیگر سوغاتی این شهر است.

مجله "همشهری سرزمین من"

اگر به دنبال رزرو سریع برای اجاره سوئیت مبله ارزان هستید کافی است با کارشناسان جامونه تماس بگیرید، تا در زمانی اندک، موارد مختلفی برای انتخاب بهتر شما ارسال کنیم

با ما در ارتباط باشید 8 30 50 70 0912

مطالب مرتبط:

پیام در واتساپ
تماس با ما