ابر، دریاچه، ییلاق، راهنمای تفرج در دریاچه و ییلاق ویستان

رها کیانی 20:56 - 1398/04/22

جامونه آماده است تا با اجاره آپارتمان مبله در تهران اقامتی دلنشین و به یاد ماندنی را برای شما رقم بزند

در خطه سرسبز استان گیلان، مخصوصا در مناطق کوهستانی، چشمه. دریاچه و آبگیر فراوان است. دریاچه هایی که با از جریان رودخانه های کوچک و بزرگ پر آب می شوند یا همچون دریاچه «ویستان» از ذوب شدن برف کوه های اطراف جان می گیرند. دریاچه ویستان در نزدیکی شهر کوهپایه ای «ېره سر» در استان گیلان، دریاچه نسبتا کوچکی است در مناطق پایین دست، قله بلند «درفک» که بخشی از آب آن، از آب شدن برف های همین قله تامین می شود.

 این دریاچه نه فقط چشم انداز زیبایی دارد که با انواع درختان ممرز، اوجا، توسکا، راش، بلوط، ازگیل و ولیک سرسبز شده که با آب خنکش و روستاهای ییلاقی خوش آب و هوای اطرافش در گرمای اوایل تابستان، منطقه ای ایده آل برای گشت و گذار است. اگر برای س فر راهی حاشیه دریای خزر و غرب استان گیلان شده اید، از منطقه استپی و غربی استان به منطقه شرق گیلان با جنگل های انبوه وارد می شوید. بدیهی است که باید در تمام طول این سفر از طبیعت محافظت کنید.

جامونه؛ اجتماعى از ميهمانان و ميزبانان برای اجاره سوئیت مبله ارزان است

چطور برسیم؟

جاده پر پیچ و خم استخر

بره سر تا رشت حدود ۷۵ و تا تهران ۲۹۵ کیلومتر فاصله دارد.

مسیر اول: چه از مسیر رشت بیایید و چه از تهران و مرکز ایران، باید تا شهر رستم آباد بروید. در رستم آباد به سمت شرق و شهر «توتکابن» یا «عمارلو» بپیچید تا بعد از حدود ۴۰ کیلومتر رانندگی در مسیر پر پیچ و خم کوهستانی به بره سر برسید. یادتان باشد که باک خودرو را حتما پر کنید، چون از توتکابن تا بره سر پمپ بنزین وجود ندارد و در بره سر هم فقط یک تک پمپ گاز وجود دارد.

 در بر دسر باید وارد جاده استخر یا همان دریاچه و پستان شوید که در جنوب برد سر قرار دارد. چند کیلومتری که رانندگی کنید، به پایگاه حراست میراث فرهنگی در سمت راست جاده می رسید که باید وارد مسیر سمت راست شوید. مسیر سمت چپ به سمت ییلاقات ویستان می رود. از اینجا به بعد حدود چهار کیلومتر تا دریاچه راه دارید که دو کیلومتر آخر مسیر، شیب نسبتا تندی دارد و اگر هوا بارانی باشد، نمی توانید خودروی تان را تا کنار دریاچه بپرید، البته از پردسر تا دریاچه جاده پرشیب و پر پیچ و خم است.

مسیر دوم: اگر از س مت تهران می آید، یک انتخاب دیگر هم دارید، می توانید از بزرگراه قزوین - رشت تا لوشان بروید و از آنجا به سمت داماش بپیچید. از داماش تا بره سر حدود ۱۰ کیلومتر فاصله است. در ابتدای بره سره در سمت چپ جاده ای وجود دارد که شما را به کنار دریاچه می رساند. این مسیر شیبهای تند و سنگلاخی دارد و تنها در صورتی وارد آن شوید که خودروی دو دیفرانسیل دارید.

جامونه با تنوعی چشم گیر در موارد پیشنهادی، دست شما را در انتخاب بهترین گزینه درباره اجاره سوئیت مبله ارزان باز می گذارد

سرما در تابستان

 کوهستان های گیلان و منظره های آن بسیار تماشایی است. آب وهوای خنک این مناطق فرصت خوبی است برای کسانی که از گرمای تابستان فراری هستند و می توانند رو به این ارتفاعات دیدنی بیاورند. بره سر در حوالی روستای مشهور داماشي یکی از روستاهایی است که در این ارتفاعات قرار گرفته. یادتان باشد در این سفر به فرهنگ و طبیعت منطقه احترام بگذارید.

چه می بینیم؟

خنک همچون آب

در دامنه های درفک می توانید ییلاق های ابری، جنگل های هیرکانی و گندمزار، دشت شقایق و رودخانه خروشان ببینید.

 دریاچه: دریاچه ویستان بره سر را بسیاری از اهالی به نام استخره هم میشناسند. یک دریاچه تقریبا چهار هکتاری. اگر همراهتان مکان یاب یا جی پی اس دارید مختصات جغرافیایی ، N364518 و E494518 دریاچه است. خودرویتان را می توانید در نزدیکی دریاچه پارک کنید و به گشت و گذار در اطراف دریاچه بپردازید.

اجاره سوئیت مبله ارزان راهی مناسب و ارزان برای اقامت در پایتخت

 توصیه ما این است که در دریاچه شنا نکنید؛ چون هیچ گونه امکانات امنیتی در اینجا وجود ندارد. بیشتر حاشیه دریاچه رانی های بلند پوشانده اند، اما اطراف دریاچه فضای سرسبزی وجود دارد و درختانی مثل بلوط، راش، ممرز، بید و زالزالک و گیاهان بوته ای فراوانی آن را فرا گرفته است. آبشار «شارشار» هم در فاصله میان دریاچه و خود شهر بره سر است که با کمک راهنمایان محلی می توانید به آنجا برسید.

ییلاق: بعد از اتمام گشت و گذارتان در اطراف دریاچه، می توانید سری به ییلاق های و پستان بزنید که مسیرش پیش از رسیدن به دریاچه در سمت چپ منشعب می شود. ییلاق های «استیلی سرا» و «سینه چاک» از مناطق ییلاقی معروف این منطقه هستند. اگر قصد اقامت در این ییلاق ها را دارید، یا باید از قبل با یکی از روستاییان هماهنگ کنید یا وسایل برقراری کمپ همراه داشته باشید در ضمن اگر فرصت کردید، می توانید به غار «رشی» سری بزنید که گفته می شود، نشانه هایی از سکونت های باستانی در آن پیدا شده است.

مجله "همشهری سرزمین من"

اگر به دنبال رزرو سریع برای اجاره سوئیت مبله ارزان هستید کافی است با کارشناسان جامونه تماس بگیرید، تا در زمانی اندک، موارد مختلفی برای انتخاب بهتر شما ارسال کنیم

با ما در ارتباط باشید 8 30 50 70 0912

مطالب مرتبط:

پیام در واتساپ
تماس با ما