رکاب های ابری، راهنمای دوچرخه سواری از خلخال تا ماسوله

رها کیانی 20:50 - 1398/04/23

جامونه آماده است تا با اجاره آپارتمان مبله در تهران اقامتی دلنشین و به یاد ماندنی را برای شما رقم بزند

راهنمای دوچرخه سواری از خلخال تا ماسوله

ابر، مه، چشم انداز های سرسبز، آب و هوای خنک کوهستان، سراشیبی و سربالایی و در آخر شستن دست و صورت در آب چشمه ای خنک و یک غذای ساده در یک کافه روستایی، این احتمالا همان چیزی است که همه دوچرخه سواران کوهستان ترجیح می دهند تجربه اش کنند، مخصوصا آنکه در گرمای تابستان، تیزی خورشید فرصت رکاب زنی در مناطق دیگر را به این راحتی ها بدهد.

درراهنمای دوچرخه سواری از خلخال تا ماسوله مسیری ۷۰ کیلومتری را در فاصله شهر خلخال در استان اردبیل تا ماسوله در استان گیلان به شما پیشنهاد می دهیم که این ویژگی ها را دارد و لذت رکاب زنی آن وقتی بیشتر می شود که این مسیر خنک و مه آلود به منطقه ای سرسبز و جنگلی ختم می شود.

نهایت این مسیر که از ابتدایش شهر خنک و کوهستانی خلخال است، ماسوله پلکانی و زیبا است؛ نقطه پایانی که شما خلاف دیگر مسافرانش، نه از جاده باریک پایین دست، که از فراز و ارتفاعاتش وارد آن خواهید شد. مسیر بازگشت این سفر پر پیچ و خم کوهستانی با می تواند شهرهای فومن و رشت باشد، یا ساحل زیبا و تابستانی دریای خزر.

جامونه با تنوعی چشم گیر در موارد پیشنهادی، دست شما را در انتخاب بهترین گزینه درباره  اجاره آپارتمان مبله  باز می گذارد

راهنمای دوچرخه سواری از خلخال تا ماسوله

چطور برسیم؟

به سوی خلخال

از هر جایی که ساکن هستید، س وار اتوبوس های مسیر اردبیل و خلخال شوید و در شهر خلخال پیاده شوید، اگر نمی خواهید یک شب در خلخال بمانید، بهتر است زمان حرکت اتوبوس را طوری انتخاب کنید که شب در راه باشید تا صبح اول وقت به خلخال برسید. هر چند که خلخال چندین هتل و مهمانسرا هم دارد. البته اگر تعدادشان زیاد است بهتر است تا مقصد یک مینی بوس کرایه کنید.

در مسیر ابر

 در این مسیر دیدنی های طبیعی در استان را از نظر مي گذرانید و از خلخال در اردبیل راهي ماسوله در گیلان می شوید. در بخش هایی از این مسیر زیباها را در برابر خود خواهید دید و از دشت های پهناور و زیبایی می گیرید که هوش از سرتان می برد.

کجا بگردیم؟

چرخ ومه

مسیر از شهر خلخال شروع می شود و تا گردنه ماجلان ادامه پیدا می کند یعنی حدود ۷۰ کیلومتر رکاب زنی. تقریبا نیمی از مسیر سراشیبی و بقیه سربالاست که می توانید شب را در تنها کافه با صفا و خلوت منطقه بگذرانید یا بعد از ۱۰ کیلومتر به ماسوله پر گردشگر برسید.

هم گرمسیر و هم سردسیرجامونه؛ اجتماعى از ميهمانان و ميزبانان برای اجاره آپارتمان مبله است

راهنمای دوچرخه سواری از خلخال تا ماسوله

 خلخال تا دو راهی اسالم و کلور، ۱۰ کیلومتر حدود دو ساعت: ارتفاع شهر خلخال حدود ۱۸۰۰ متر از سطح دریا بالاتر است و باید تا دوراهی در جاده خلخال به اسالم و کلور سربالایی رکاب بزنید، مسیر از کنار مراتع سرسبز زیبا می گذرد و بیشتر ماههای سال در ابر و مه قرار دارد. بعد از حدود ۱۰ کیلومتر به ارتفاع حدود ۲۰۰۰متری از سطح دریا می رسید که بعد از آن تابلوهای راهنمای مسیر شما را به سمت مقصد بعدی؛ یعنی کلور راهنمایی می کند.

دو راهی اسالم - کلور تا روستای شال؛ ۳۰ کیلومتر حدود دو ساعت: در دوراهی اسالم- کلور، به جای مسیر مستقیم که به اسالم می رود باید به سمت راست در یک مسیر سرازیری به سمت شهر کلور رکاب بزنید. در حاشیه این بخش از مسیر باغهای زیبایی قرار دارد و بیشتر مسیر تا روستای شال سراشیبی است. روستای شال چندین مغازه و ناتوایی دارد و بهتر است، اگر نیاز به خرید چیزی دارید، همین جا دست به کار شوید؛ چون در بقیه مسیر این امکانات در دسترس نخواهد بود

جامونه با تنوعی چشم گیر در موارد پیشنهادی، دست شما را در انتخاب بهترین گزینه درباره  اجاره آپارتمان مبله  باز می گذارد

راهنمای دوچرخه سواری از خلخال تا ماسوله

 روستای شال تا گردنه ما جولان، ۳۰ کیلومتر حدود چهار ساعت: ارتفاع روستای شال حدود ۱۳۷۰ متر از سطح دریا است و از اینجا به بعد باید به سمت گردنه ماجلان جاده خاکی و سربالایی رکاب بزنید. این قسمت مسیر مخصوصا در فصل تابستان خشک و بدون پوشش گیاهی و در عوض خلوت و بکر است. این مسیر را تا نزدیکی های گردنه ادامه دهید تا به کافه باصفای «سبيله» با یک چشمه برسید.

می توانید از غذاهای ساده این کافه روستایی مثل نیمرو و املت لذت ببرید با یک استکان چای بنوشید، اگر بخواهید می توانید در اتاقی که برای کوهنوردان تدارک دیده شده، بمانید. این کافه پایگاه کوهنوردی برای صعود به قله «شاه معلم» است. ارتفاع گردنه ماجلان حدود ۲۳۰۰ متر از سطح دریا است.

 گردنه ماجلان تا ماسوله، ۱۵ کیلومتر حدود یک ساعت: بعد از گردنه اگر خوش شانس باشید در بیشتر اوقات سال به دریایی از ابر می رسید. در زیر این ابرها مناطق جنگلی گیلان قرار دارد و شما از اینجا به بعد کم کم وارد منطقه جنگلی می شوید، بعد از چند پیچ در یک مسیر سراشیبی بالاخره ماسوله زیبا خودنمایی می کند.

ارتفاع ماسوله حدود یک هزار متر از سطح دریا است اگر مینی بوس نگرفته اید، برای بازگشت به شهرتان تا فومن با رشت در مسیر سراشمی رکاب بزنید، تا فومن حدود ۳۰ کیلومتر و از آنجا تا رشت در مسیر کفی حدود ۲۵ کیلومتر باید رکاب بزنید، به دلیل شلوغی مسیر ماسوله تا رشت باید بسیار با احتیاط و در حاشیه مسیر رکاب بزنید.

مجله "همشهری سرزمین من"

اگر به دنبال رزرو سریع برای اجاره آپارتمان مبله هستید کافی است با کارشناسان جامونه تماس بگیرید، تا در زمانی اندک، موارد مختلفی برای انتخاب بهتر شما ارسال کنیم

با ما در ارتباط باشید 8 30 50 70 0912

مطالب مرتبط:

پیام در واتساپ
تماس با ما