سفر میان صفرمیان، راهنمای اقامت در خانه های سنتی روستای صفرمیان مازندران

رها کیانی 20:32 - 1398/04/28

جامونه آماده است تا با اجاره بوم گردی اقامتی دلنشین و به یاد ماندنی را برای شما رقم بزند

بیشتر از یک دهه است که فرهنگ سفر و ایده آل های مسافران ایرانی، با فرهنگ سازی رسانه ها در حال تغییر است. این روزها بسیاری از مسافران فقط به دنبال گشت و گذار در طبیعتی سرسبز و لطیف یا تماشای آثار تاریخی نیستند، بلکه به دنبال تجربه های متفاوت تری مثل نزدیکی به فرهنگ مناطق روستایی و سبک های زندگی قدیمی تراند. با بالا رفتن علاقه مندی مسافران به چنین تجربه هایی، تعداد اقامتگاه های بومی یا آن طور که امروزه به «بوم گردی» معروف است، بیشتر هم شده.

در همه مناطق ایران از کویری و خزری گرفته تا عشایری و جنوبی تعداد این اقامتگاهها روز به روز بیشتر می شود. یکی از این بوم خانه ها، اقامتگاهی است در روستای سرسبز صفر میان مازندران، این روستا از توابع هزارجریب شهرستان نکاست و در آنجا این فرصت را دارید که ا یک سبک زندگی روستایی را بی واسطه تر تجربه کنید. اقامتگاهی که اتاق هایش با پرده های گلدوزی ش ده قدیمی و حیاطش با کنده ها و دسته های چوب تزئین شده و در گرگ و میش صبح اش می توان دوشیدن شیر گاو و پختن نان در تنور سنتی را تجربه کرد.

جامونه؛ اجتماعى از ميهمانان و ميزبانان برای اجاره  بوم گردی است

تجربه روستایی

مثبت و منفی

اگرچه روستای صفر میان، برای تجربه یک زندگی روستایی، جایی منحصر به فرد است، اما همین موضوع می تواند نقطه ضعفش هم باشد، نداشتن سرویس بهداشتی فرنگی، سرویس بهداشتی در حیاط، صدای صبحگاهی مرغ و جوجه و البته نبود تلویزیون و اینترنت می تواند از این موارد باشد.

چطور برسیم

کنار درخت کاج بلند

نکا از ساری ۲۵ و از تهران ۲۷۰ کیلومتر فاصله دارد. مقصد اولیه شهر نکاست. هم از داخل شهر و هم از مسیر کمربندی می توانید وارد جاده هزار جریب شوید. از روستاهای «گلیستان»، «زرندین» و «چهلمردی» عبور کنید تا به سه راهی «بندبن» برسید.

در این سه راهی مسیر سمت چپ را به سمت «لایی» ادامه دهید تا در فاصله ۳۰ کیلومتری از این شهر به روستای «صفرمیان» با «سفل میان» برسید. در این روستا، سراغ اقامتگاه رو چین تهورستان را بگیرید که نشانه آن درخت کاج بلندی، کنار دیوار چوبی ورودی اقامتگاه است.

همراهتان هستیم تا اقامتی دلنشین و به یاد ماندنی را تجربه نمایید؛ با جامونه،  اجاره بوم گردی به راحتی برای شما میسر خواهد بود

زندگی به سبک قدیم

در سفر به مازندران اگر به دنبال یک اقامتگاه سنتی تمیز هستید که بتوانید چند شبی زندگی روستایی را از نزدیک تجربه کنید. می توانید به روستای صفر میان در منطقه هزار جریب بروید و سری به خانه های سنتی آن بزنید. این خانه ها در میان باغ قرار گرفته اند و جدای از تماشای لذت طبیعت اطراف و باغ های منطقه، می توانید مزه غذاهای محلی را هم بچشید.

جامونه با تنوعی چشم گیر در موارد پیشنهادی، دست شما را در انتخاب بهترین گزینه درباره اجاره بوم گردی باز می گذارد

شرایط اقامت

سه عمارت روستایی

اقامتگاه روستای صفرمیان، در واقع ترکیبی از سه اقامتگاه بومی است که در نقاط مختلف روستا قرار گرفته اند.

 اقامتگاه یوسفی سه خانه دارد که هر کدام دارای دو تا سه اتاق چهار نفره هستند. در مجموع روستای صفر میان امکان پذیرایی از ۲۸ نفر را به طور همزمان دارد. قیمت اقامت در هر سه اقامتگاه یکی است.

مجله "همشهری سرزمین من"

اگر به دنبال رزرو سریع برای  اجاره بوم گردی هستید کافی است با کارشناسان جامونه تماس بگیرید، تا در زمانی اندک، موارد مختلفی برای انتخاب بهتر شما ارسال کنیم

با ما در ارتباط باشید 8 30 50 70 0912

مطالب مرتبط:

پیام در واتساپ
تماس با ما