قدم های خیس کند، راهنمای گشت و گذار در آبشار کند

رها کیانی 20:33 - 1398/04/29

جامونه آماده است تا با اجاره آپارتمان مبله در تهران اقامتی دلنشین و به یاد ماندنی را برای شما رقم بزند 

مسیر شرقی منتهی به لواسانات برای بسیاری از ساکنان پایتخت، راهی است برای فرار از دست شلوغی پایتخت و یک سفر یک روزه تعطیلات فصل تابستان بهترین زمان برای این سفرهای کوتاه یک روزه، مخصوصا به مناطق ییلاقی نزدیک پایتخت است. اگر به روستاهای ییلاقی منطقه لواسانات علاقه دارید، روستای «کندبالا» یا «کند علیا» یکی از زیباترین روستاهاست؛ روستایی در ۱۵ کیلومتری شمال لواسانات و با قدمتی چند صد ساله که در انتهای یک دره ځنگ قرار دارد.

کوچه باغ های زیبا و صدای آبشارهای فصلی روستا، باعث شده که کند بالا، یکی از جاذبه های مهم منطقه نام بگیرد. این روستا یک آبشار هم دارد که به «کفتر لو» معروف است و با ارتفاع تقریبا ۲۳۰۰ متر از سطح دریا، یکی از جذابیت های طبیعی این منطقه است. اگر می خواهید در یک طبیعت گردی یک روزه، حسابی خیس شوید و لذت ببرید، کفش مناسب برای یک پیاده روی کوتاه بپوشید و مجهز راه بیفتید که دیدن این منطقه و مناظر آن را نباید از دست داد.

جامونه؛ اجتماعى از ميهمانان و ميزبانان برای اجاره مبله تهران است

چطور برسیم؟

۳۸ کیلومتر تا شرشر آب

از تهران وارد جاده لشگرک شوید و تا دوراهی لواسان - فشم بروید تا به لواسان پرسید، از لواسان حدود پنج کیلومتر به سمت شمال برانید تا به یک دوراهی برسید، حدود هفت کیلومتر که در دوراهی سمت راست برانید به روستای کند بالا می رسید.

اگر می خواهید تا آبشار پرسید، خیابان آبشار را پیش بگیرید و پس از رسیدن به دو راهی، مسیر سمت چپ را انتخاب کنید. این مسیر شما را تا یک کیلومتری آبشار می برد. از آنجا به بعد باید کمی از میان باغ های میوه پیاده روی کنید تا به آبشار پرسید. توصیه ما این است که خودرویتان را در روستا پارک کنید و پیاده به سمت آبشار بروید تا کمی هم پیاده روی کرده باشید.

دیدار با کفترلو

 آبشار کندبالا یا کفترلو یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری اطراف روستای کند است. مسیر رسیدن به این آبشار بسیار زیباست و از کنار باغ ها و درختان میوه گذر می کند. این نکته را به یاد داشته باشید که این باغ ها خصوصی اند و نباید بی اجازه وارد آنها شوید.

همراهتان هستیم تا اقامتی دلنشین و به یاد ماندنی در تهران را تجربه نمایید؛ با جامونه،  اجاره مبله تهران به راحتی برای شما میسر خواهد بود

کجا بگردیم؟

روستا و آبشار خنک

در روستای کند بالا، علاوه بر آبشار و باغ های انبوه میوه می توانید آثار تاریخی هم ببینید. به روستای کند که رسیدید، گشت و گذار را از گردش در خود روستا آغاز کنید که خانه های زیبایی دارد.

 روستاگردی: بیشتر خانه های کند، قدیمی هستند و با فاصله نزدیک از هم ساخته شده اند، بعضی خانه ها هم در شیب ملایم به صورت پلکانی ساخته شده اند. کوچه ها همه خاکی هستند و سایه درختان میوه بر سر آنها افتاده است. چشمه های زیادی در روستا جاری است و برای پیدا کردن آنها از اهالی روستا کمک بگیرید، مخصوصا کشاورزان و باغدارها که آبیاری مزارع و باغ های شان بستگی به همین چشمه ها دارد

آبشار و باغ های میوه: آبشار کندبالا که به کنترلوهم معروف است، یک مسیر پیاده روی تقریبا طولانی دارد. اگر میخواهید پیاده به پای آن برسید باید حدود دو ساعت پیاده روی کنید. البته مسیری که از میان باغهای میوه زیبا می گذرد، برای رسیدن به این آبشار از داخل روستا باید از سمت دیگر روستا بیرون بروید.

جامونه با تنوعی چشم گیر در موارد پیشنهادی، دست شما را در انتخاب بهترین گزینه درباره اجاره مبله تهران باز می گذارد

بعد از یک چرخش ۹۰ درجه به سمت چپ وارد جادهای شوید که به خیابان آبشار معروف است. کمی بالاتر به یک دو راهی با تابلوی راهنما می رسید که سمت راست به سمت روستاهای راحت آباد و امامه و سمت چپ شما را از میان باغ های روستا به آبشار می رساند.

 امامزاده: روستای کند یک امامزاده هم دارد؛ آرامگاه امامزاده محمد شعیب - ایوان بنای امامزاده چهار ستون فلزی دارد با اتاقی مربع شکل که از چوب، گچ و سنگ ساخته شده با یک سقف شیروانی، بنای امامزاده مربوط به دوره قاجار است که در فهرست آثار میراث ملی فرهنگی هم ثبت شده است.

 تپه های تاریخی: در شرق کند، تپه های تاریخی قرار گرفته که به «شیر تازه» معروف اند. برای دیدن این تپه ها باید کمی در شرق روستا پیش بروید. از دور بقایای یک عمارت مخروبه روی این تپه ها مشخص است که گفته می شود. قدمت آن به قرن هفتم یا هشتم هجری برمی گردد که البته تا حدود زیادی تخریب شده است. 

اگر به دیدن آثار تاریخی بیشتری علاقه مندیده در فاصله ۶۰۰ متری شمال روستا قلعه ای قرار دارد که به قلعه پیر زن معروف است، گفته می شود. قدمت این قلعه به دوره پیش از اسلام برمی گردد. متاسفانه به دلیل کاوش های غیر مجاز، امروز به جز یک برجک چیزی از آن باقی نمانده.

مجله "همشهری سرزمین من"

اگر به دنبال رزرو سریع برای  اجاره مبله تهران هستید کافی است با کارشناسان جامونه تماس بگیرید، تا در زمانی اندک، موارد مختلفی برای انتخاب بهتر شما ارسال کنیم

با ما در ارتباط باشید 8 30 50 70 0912

مطالب مرتبط:

پیام در واتساپ
تماس با ما