در دامنه های رویا، راهنمای گشت و گذار در الموت غربی

رها کیانی 21:18 - 1398/05/05

جامونه آماده است تا با اجاره آپارتمان مبله در تهران اقامتی دلنشین و به یاد ماندنی را برای شما رقم بزند 

دیدنی های الموت غربی

اگر بخواهیم چند نقطه کوهستانی و خوش آب و هوای ایران را فهرست کنیم، قطعا الموت یکی از آن نقاط است. منطقه ای وسیع شامل دو بخش شرقی و غربی در شمال استان قزوین که پر است از روستاهای آباد و باغ های حاصلخیز. پیش از این بخش های مختلفی از روستاها و تفرجگاه ها و همین طور دیدنی های تاریخی این منطقه را معرفی کرده ایم. این بار مسیری بسیار تماشایی را برای گشت و گذار به شما پیشنهاد می کنیم که در منطقه الموت غربی قرار دارد.

 الموت غربی از نظر آب و هوایی کمی از الموت شرقی، گرم و مرطوب تر است و چشم اندازش شباهت بیشتری به برخی مناطق روستایی استان گیلان و از جمله رودبار دارد. غیر از تماشای چنین چشم اندازهایی، در این سفر در جاده ای خطرناک و پر پیچ و خم رانندگی خواهید کرد. از آب چشمه های خنک خواهید نوشید و از خنکای رودخانه هایی مثل «نینه رود» لذت خواهید برد. ضمن آنکه شانس دیدن قلعه و امامزاده های تاریخی را خواهید داشت. علاوه بر گشت و گذار در این منطقه کوهستانی زیبا و خنک، می توانید از این سفر با یک عالم میوه خوشمزه دست پر برگردید.

جامونه؛ اجتماعى از ميهمانان و ميزبانان برای اجاره مبله تهران است

دیدنی های الموت غربی

چطور به دیدنی های الموت غربی برسیم؟

درراه قزوین

نقطه شروع این برنامه، روستای «بهرام آباد» در منطقه الموت غربی است. اگر از سمت تهران و کرج راه افتاده اید، باید وارد آزادراه تهران - قزوین شوید، پیش از رسیدن قزوین، وارد آزادراه زنجان شوید تا دانشگاه ازاد قزوین را در سمت راست تان ببینید. درست در خروجی دانشگاه و دقیقا از جلوی در اصلی آن در همان سمت راست جاده ، یک جاده وجود دارد که تابلوی «باراجین» را در ابتدایش خواهید دید.

باید در این جاده روستاهای باراجین و زرشک را پشت سر بگذارید و بعد از حدود ۴۵ کیلومتر رانندگی از ابتدای این جاده و تقریبا ۱۰ کیلومتر مانده به «راز میان» مرکز بخش الموت غربی به روستای «بهرام آباد» برسید. در این جاده حدود ۲۰ کیلومتر شیب سر بالا به دره الموت دارید و ۲۰ کیلومتر بعدی تا روستای بهرام اباد شیب جاده سر پایین است.

الموت حاصلخیز

منطقه الموت غربی، منطقه ای بسیار حاصلخیز و پر محصول است. در شهریور ماه می توانید انواع میوه از گردو و فندق، انگور و انجیر گرفته تا زغال اخته و انار را بخرید. ضمن آنکه شهریور ، فصل برداشت برنج در این منطقه است جالب است بدانید در منطقه الموت غربی در اواخر مرداد ماه مراسمی با عنوان جشن فندق برگزار می شود. می توانید فندق را از پرود، آکوجان با تلاتر تهیه کنید.

همراهتان هستیم تا اقامتی دلنشین و به یاد ماندنی در تهران را تجربه نمایید؛ با جامونه،  اجاره مبله تهران به راحتی برای شما میسر خواهد بود

کجا بگردیم؟

دوراه تماشایی

پیشنهاد ما در سفر به منطقه الموت غربی، گشت و گذار در دو مسیر روستایی است. منطقه الموت غربی، در شهریور ماه بسیار خنک و تماشایی است.

 از بهرام آباد تا فشک: سفر ما از روستای بهرام آباد شروع می شود، این مسیر ۲۵ کیلومتری را باید با خودرو طی کنید و مناسب پیاده روی نیست. بعد از آنکه به بهرام آباد رسیدید، بلافاصله بعد از پمپ بنزین روستا، وارد فرعی سمت چپ شده و مسیر روستاهای «پرود»، «کوجان» و «لاثر» را در پیش بگیرید. پرود دو امامزاده به نام های «چهارده معصوم» و «کنعان» دارد، روستای آکوجان به باغ های فندقش معروف است.

در روستای تلاتر باید سراغ امامزاده افضل را بگیرید و توان خود را برای بالا رفتن از تپه مشرف به روستا محک بزنید، پس از تلاتر و بعد از پشت سر گذاشتن روستای «پرچکوه» به چشمه پر آب «خارود» می رسید، پیشنهاد ما این است که کنار چشمه و در سایه درخت گردوی بزرگ آن استراحت کنید. بعد از استراحت می توانید مسیر را به سمت روستای «فشک» ادامه دهید و در آنجا گشت و گذار کنید. پس از آن می توانید دوباره به سمت بهرام آباد برگردید.

جامونه با تنوعی چشم گیر در موارد پیشنهادی، دست شما را در انتخاب بهترین گزینه درباره اجاره مبله تهران باز می گذارد

دیدنی های الموت غربی

 از بهرام آباد تا ویار: از بهرام آباد به سمت شهر «راز میان» بروید. از راز میان به سمت روستای «زر دجال» بروید که البته روستای کوچکی در این مسیر است و پیش از رسیدن به زرجال سراغ قلعه «لمبسر»  بروید. قلعه لمبسر از قلعه های اسماعیلی است و پایه ساسانی دارد. بعد از زردچال به سمت روستای «دربند» راه بیفتید. روستای دربند در داخل یک دره سر سبز قرار دارد و می توانید، آنجا را انتهای مسیر گشت و گذارتان قرار دهید.

یک گزینه دیگر هم دارید، بعد از دربند سراغ روستاهای «هير» و «ویار» را بگیرید. می توانید از روستای «هير» زغال اخته بخرید. علاوه بر گشت و گذار در طبیعت این روستاها می توانید تا پای رودخانه «نینه رود» بروید و از سایه درختان و خنکای رودخانه لذت ببرید. اصلا می توانید طوری برنامه ریزی کنید که ناهار را در کنار رودخانه بخورید. سر چشمه رودخانه، چشمه ای به نام «دوئل» از نقاط مورد علاقه مردم منطقه است که یک کارخانه آب معدنی هم به همین نام در نزدیکی شهر رازمیان فعال است.

مجله "همشهری سرزمین من"

اگر به دنبال رزرو سریع برای  اجاره مبله تهران هستید کافی است با کارشناسان جامونه تماس بگیرید، تا در زمانی اندک، موارد مختلفی برای انتخاب بهتر شما ارسال کنیم

با ما در ارتباط باشید 8 30 50 70 0912

مطالب مرتبط:

پیام در واتساپ
تماس با ما