برفراز هیجان، راهنمای سفر به پل معلق مشگین شهر

رها کیانی 21:39 - 1398/05/06

جامونه آماده است تا با اجاره سوئیت مبله ارزان اقامتی دلنشین و به یاد ماندنی را برای شما رقم بزند

پل معلق مشگین شهر

رفتن به ارتفاع و تماشای زمین از ارتفاع، یکی از لذت های سفر است. اگر چه امروزه با سوار شدن به هواپیما و هلی کوپتر و تله کابین می توان این کار را انجام داد، اما راه های راحت تر و ارزانتری هم برای این کار وجود دارد. پل های معلق که روی رودخانه ها احداث می شوند، علاوه بر جابجا کردن مسافران از یک سو به سویی دیگر، لذت تماشای زمین از بالا را هم نصیب رهگذران شان می کنند.

به تازگی پل معلقی در مشگین شهر احداث شده که لقب «طولانی ترین پل خاورمیانه» را هم به دست آورده است. پل معلق مشگین شهر ۳۶۵ متری که ۸۰ متر هم ارتفاع دارد، روی رودخانه «خیاوچای» ساخته شده و دسترسی و عبور از روی آن، به سادگی در پارک جنگلی مشگین شهر فراهم است. با قدم گذاشتن روی پل معلق مشگین شهر علاوه بر تخلیه هیجانات ماجراجویانه می توان به دور از ازدحام و آلودگی، پارک جنگلی و رودخانه «خیاوچای» را در فرودست و کوه زیبای سبلان را در فرادست تماشا کرد. برای انجام این سفر نیاز نیست که کوهنورد باشید. همین که همت کنید و سوار ماشین شوید کافیست.

جامونه؛ اجتماعى از ميهمانان و ميزبانان برای اجاره سوئیت مبله ارزان است

پل معلق مشگین شهر

چطور به پل معلق مشگین شهر برسیم؟

راز دل کوه به قلب جنگل

مشگین شهر در ۹۵ کیلومتری اردبیل و ۶۴۰ کیلومتری تهران قرار دارد و با خودروی سواری می توان هشت ساعته از تهران به مشگین شهر رسید.

از تهران: در آزادراه تهران - زنجان - تبریز، حدود ۸۵ کیلومتر بعد از زنجان، خروجی اردبیل را در منطقه «سرچم» خواهید دید از اینجا ۱۸۰ کیلومتر تا اردبیل دارید در کمربندی شمالی اردبیل و از میدان وحدت وارد جاده پارس آباد و مشگین شهر شوید و تقریبا ۷۰ کیلومتر بعد از اردبیل، سه راه را به طرف چپ تابلوهای مشگین شهر واهر بپیچید تا بعد از ۲۵ کیلومتر به مشگین شهر برسید. البته یک گزینه هم استفاده از مسیر قدیم تهران اردبیل است که از رشت و آستارا و گردنه حیران می گذرد.

 از تبریز: وارد جاده قدیم تهران شوید و در همان اوایل مسیر، خروجی سمت چپ را انتخاب کنید که به اهر می رود. سپس کمربندی جنوبی اهر را به سمت شرق ادامه دهید تا به مشگین شهر برسید. فاصله تبریز تا مشگین شهر -۱۵ کیلومتر است.

جامونه با تنوعی چشم گیر در موارد پیشنهادی، دست شما را در انتخاب بهترین گزینه درباره اجاره سوئیت مبله ارزان باز می گذارد

پل معلق مشگین شهر

پیاده روی در بلندی

پل معلق مشگین شهر که کمتر از یک سال از افتتاحش می گذرد، یک محل استثنایی برای پیاده روی است. این پل ۳۶۵ متر طول دارد و از که در حدود ۸۰ متر بالاتر است. این پل در میانه یک پارک جنگلی افتتاح شده که امکانات اولیه گردشگری در آن مهیاست. اما هنوز امکاناتی مثل استخر، بالن سواری و آبشار مصنوعي اش افتتاح نشده.

کجا بگردیم؟

پل معلق مشگین شهر؛ چشم در چشم سبلان

پل معلق مشگین شهر در اردیبهشت امسال افتتاح شد وقتی روی این پل طولانی قدم می گذارید، ۸۰ متر بالاتر از سطح رودخانه هستید.

ویژگی های پل معلق مشگین شهر:

عرشه پل از مواد پلیمری خاص ساخته شده که البته به شکل و طرح چوب است. محل عبور عابران ۳۶۵ متر طول و حدود دو متر عرض دارد و هنگام راه رفتن روی آن، خیالتان از بابت ایمنی اش راحت باشد، چون عرشه پل برای عبور بارهای زیاد طراحی شده و در مقابل رطوبت و آتش سوزی و ضربه و فشار نیز مقاوم است. ضمنا پل مجهز به صاعقه گیر و حسگرهای کنترل حرکت جانبی و نیز ابزارهایی برای خنثی کردن حرکات ناشی از ضربه های پاهای عابران است. 

اجاره سوئیت مبله ارزان راهی مناسب و ارزان برای اقامت در پایتخت

پل معلق مشگین شهر

امکانات پل معلق مشگین شهر:

وارد مشگین شهر که شدید به بلوار علامه جعفری در جنوب شرقی شهر بروید و از آنجا وارد جاده پارک جنگلی شوید، نام این پارک جنگلی، «خیاو» است که نام قدیم شهر هم هست. پارک در کنار رودخانه خیاو چای قرار دارد و تابلوهای راهنما شما را به سمت پل معلق هدایت خواهند کرد. وقتی روی پل بروید، رود خیاو چای را در زیر پای تان و قله سبلان را در دوردست خواهید دید.

 منظره زیبای جنگل و درختان متراکم منطقه هم در هر دو سمت تان دیده می شوند. از سایر امکانات این پارک جنگلی ۳۰۰ هکتاری، می توان پیست اسکیت، شهربازی و آبشار مصنوعی را نام برد. همچنین وجود باغ های میوه گردو، گیلاس، البالو و انگور چشم انداز زیبایی را برای گردشگران پدید آورده. در آینده امکانات دیگری مثل سایت های بالن سواری و کالسکه سواری، بانجی جامپینگ، استخر آبگرم، رستوران گردان و سوییت های اقامتی هم به مجموعه اضافه خواهند شد.

مجله "همشهری سرزمین من"

اگر به دنبال رزرو سریع برای اجاره سوئیت مبله ارزان هستید کافی است با کارشناسان جامونه تماس بگیرید، تا در زمانی اندک، موارد مختلفی برای انتخاب بهتر شما ارسال کنیم

با ما در ارتباط باشید 8 30 50 70 0912

مطالب مرتبط:

 

پیام در واتساپ
تماس با ما