مهمان خانه تاجر، راهنمای اقامت در خانه بهروزی شهر قزوین

رها کیانی 21:00 - 1398/05/08

جامونه آماده است تا با بوم گردی اقامتی دلنشین و به یاد ماندنی را برای شما رقم بزند

هتل خانه بهروزی قزوین

۲۰۰ سال قبل، خانه بهروزی برای خودش برو و بیایی داشت. مالکش آقای بهروزی از تاجران شهر قزوین بود که خانه اعیانی اش، در نزدیکی بازار قزوین، یعنی قلب تپنده شهر قرار داشت و هر روز نه فقط از مال التجاره های رنگارنگ پر و خالی می شد که محل رفت و آمد بازاریان شهر هم بود. خانه ای دو طبقه با یک حیاط مرکزی و چند حیاط جانبی که شاه نشین های بزرگ تابستانی و زمستانی و همین طور ایوان های زیبای تاق نما داشت و تزئینات آجری و آرسی های رنگین، آن را از زیباترین خانه های شهر کرده بود.

خانه زیبا در میان وارثان دست به دست شد تا آنکه به مالکیت سازمان میراث فرهنگی در آمد، مرمت شد و در سال ۱۳۸۴ به ثبت ملی رسید. خانه زیبای بهروزی قزوین اگرچه همچنان در مالکیت سازمان میراث فرهنگی است، اما از فروردین ماه امسال به عنوان نخستین اقامتگاه سنتی شهر تاریخی قزوین بازگشایی شد و باز هم پر رفت و آمد شد.هتل خانه بهروزی قزوین با دیوارهای آجری که با حیاط دلباز سنتی، ۱۲ اتاق بزرگ و کوچک دنج از مسافران شهر قزوین میزبانی می کند.

جامونه؛ اجتماعى از ميهمانان و ميزبانان برای بوم گردی است

هتل خانه بهروزی قزوین

همسایه با بازار

خانه بهروزي در بافت سنتی شهر قزوین قرار دارد و به همین دلیل به راحتی از آنجا می توان پیاده به تماشای برخی آثار تاریخی شهر رفت، اما در عین حال همین ویژگی این منطقه از شهر را کمی شلوغ و پر تردد کرده است.

چطوربه هتل خانه بهروزی قزوین  برسیم؟

مسافران آزادراه

از کرج تا قزوین ۱۰۰ کیلومتر و از زنجان تا این شهر ۱۶۰ کیلومتر راه دارید که پس از رسیدن به این شهر باید به سمت بازار سنتی قزوین بروید.

پس از ورود به میدان اصلی شهر «سبزه میدان» یا «مینودر» به سمت مرکز شهر حرکت کنید و از آنجا به سمت بازار سنتی قزوین بپیچید. در خیابان امام خمینی قزوین باید وارد کوچه زرگریا انصاریان شوید تا به خانه برسید.

همراهتان هستیم تا اقامتی دلنشین و به یاد ماندنی را تجربه نمایید؛ با جامونه، بوم گردی به راحتی برای شما میسر خواهد بود

هتل خانه بهروزی قزوین

شرایط اقامت

یک خانه و ۱۲ اتاق

اقامتگاه سنتی بهروزی سوئیت ندارد و برای اقامت می توانید اتاق های یک تا چهار نفره را انتخاب کنید. هتل خانه بهروزی دارای ۱۲ اتاق مختلف برای اقامت دارد که قیمت اتاق ها بنا بر اندازه و تعداد تخت ها متفاوت است.

امکانات

سبک قدیم

خانه بهروزی یک خانه تاریخی تقریبا ۲۰۰ ساله در بافت قدیمی شهر قزوین است که چند ماهی است، تبدیل به یک اقامتگاه سنتی شده است.

جامونه با تنوعی چشم گیر در موارد پیشنهادی، دست شما را در انتخاب بهترین گزینه درباره بوم گردی باز می گذارد

هتل خانه بهروزی قزوین

وجود مولفه ها معماری سنتی مانند حیاط مرکزی دیوارهای آجری و درهای چوبی و ارسی

 طراحی سنتی اتاق ها

  پارکینگ

 سیستم سرمایشی و گرمایشی برای هر اتاق

 سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی

 دو حمام مجزای سنتی برای خانم ها و آقایان

 اینترنت رایگان

صبحانه بوفه رایگان

 تلفن، یخچال و تلویزیون در هر اتاق

 رستوران و چایخانه سنتی در حیاط

دسترسی آسان به آثار تاریخی مثل سرای سعدالسلطنه، حمام قجر، خانه امینی ها و بازار

 اجرای موسیقی سنتی (هر شب به غیر از ایام سوگواری های مذهبی)

مجله "همشهری سرزمین من"

اگر به دنبال رزرو سریع برای بوم گردی هستید کافی است با کارشناسان جامونه تماس بگیرید، تا در زمانی اندک، موارد مختلفی برای انتخاب بهتر شما ارسال کنیم

با ما در ارتباط باشید 8 30 50 70 0912

مطالب مرتبط:

پیام در واتساپ
تماس با ما