آشنایی با مساجد به جا مانده از تاریخ و چگونگی عکاسی 2

رها کیانی 22:22 - 1398/05/15

جامونه آماده است تا با اجاره سوئیت مبله ارزان اقامتی دلنشین و به یاد ماندنی را برای شما رقم بزند

به خدمت گرفتن نور در عکاسی

نور مهم ترین عنصر برای ارتقای سطح کیفی عکس است. نور ساعت های نزدیک به ظهر، عمدتا بدترین نور برای عکاسی است؛ به خاطر اینکه این شرایط نوری رنگ سوژه را تضعیف می کند و جلوه غمگینی از سوژه ارایه می دهد، ضمن اینکه باعث می شود سایه ای از کلیات و جزئیات سوژه وجود نداشته باشد و عکس بدون کنتراست به وجود بیاید.

به طور کلی اگر شما تمایل به ثبت یک عکس خارق العاده دارید، این را به یاد داشته باشید که ساعت های ظهر یک روز آفتابی به هیچ وجه زمان خوبی برای رسیدن به هدف نیستند. البته زمان های نوری زیادی برای عکاسی موفقیت آمیز وجود دارند؛ مانند نورهای طلایی قبل و بعد از طلوع و غروب خورشید.

نور دی فیوز شده آفتاب به هنگام عبور از میان لایه ابر نازک و حتی نور در شرایط آب و هوایی بد مانند توفان، برف و باران بامه. ضمن اینکه راه های زیادی برای استفاده کردن از نورهای خوب در ثبت جلوه های متفاوت وجود دارد. در ادامه و برای درک بهتر این موضوع به بررسی این اصل از عکاسی می پردازیم: یادگیری هنر به خدمت گرفتن نور در عکاسی.

جامونه؛ اجتماعى از ميهمانان و ميزبانان برای اجاره سوئیت مبله ارزان است

به خدمت گرفتن نور در عکاسی

وقتی نور شدید هم باشد، می توان عکاسی کرد

پیتر کابرنس Peter Calrris، عکاس اسکاتلندی و از سرمایه گذاران پروژه «ویژن ۲۰۲۰» است. کابرتس معتقد است، در نور شدید هم می توان عکاسی کرده عکسی که او از گل بابونه گرفته و بسیار مشهور است، در همین شرایط نوری ثبت شده است. این نور باعث شده که سوژه فرم و گرافیک ساده و رنگ های واضح و خیره کننده ای دارد.

کابرنس می گوید: «من بسیاری از ساعات میانی روز را برای عکاسی از گل های بابونه زیر آسمانی آبی صرف می کنم. سعی می کنم این رنگ های خیره کننده را با استفاده از فیلتر پولاریزه به دست بیاورم و با گرای اطراف سوژه، احتمال عدم تمرکز بر روی سوژه اصلی رانیز از بین برده ام.»

اگر لازم باشد شما در شرایط نور شدید عکاسی کنید، روش ها و ابزار متنوعی برای رضایت بخش کردن نتیجه وجود دارد. به طور مثال هنگامی که می خواهید از گیاهان و یا حشرات کوچک و کم تحرک عکاسی کنید، استفاده از یک دیفیوزر برای نرم کردن نور بسیار کارآمد است حتی یک برگ کاغذ سفید با دستمال کاغذی نیز نقش دیفیوزر را برای شما بازی خواهد کرد. راه های دیگر، استفاده از یک منعکس کننده نور بر روی بخش های تیره تر سوژه و یا حتی بهره گرفتن از سایه خودتان به هنگام عکاسی است.

جامونه با تنوعی چشم گیر در موارد پیشنهادی، دست شما را در انتخاب بهترین گزینه درباره اجاره سوئیت مبله ارزان باز می گذارد

به خدمت گرفتن نور در عکاسی

نکات مهم

جهات مختلف را تست کنید: عکاسی در حالی که نور از پشت سر شما به سمت سوژه تابیده راحت ترین روش است، اما همیشه این کار را انجام ندهید. بعضی اوقات عکاسی رو به نور را امتحان کرده و سوژه را در حالت ضد نور ثبت کنید. جزییات فرم سوژه، هاله نور ایجاد شده، عواملی هستند که در این شرایط به دست می آیند و عکسی زیبا خلق می شود.

استفاده از چشم سوژه: برای عکاسی نزدیک از صورت یک حیوان، می توانید از چشم او هم بهره ببرید، ثبت تصویر منبع نور منعکس شده از چشم سوژه ها در بعضی عکس های پرتره حیوانات جلوه بسیار خوبی دارد.

اجاره سوئیت مبله ارزان راهی مناسب و ارزان برای اقامت در پایتخت

به تغییر شرایط نور دقت کنید: شرایط نوری به شدت تغییر می کند و شما باید این تغییر را با دقت پیگیری کنید. اگر سوژه حیوان باشد، جابه جایی سوژه هم این تغییر را دوچندان می کند، بنابراین در تمام مدت عکاسی باید حواستان به تغییر نور باشد.

از هود استفاده کنید: همیشه از هود لنز استفاده کنید، به خصوص هنگامی که رو به خورشید عکاسی می کنید. هود باعث می شود انعکاس های ناخواسته منبع نور در تصویر دیده نشود، اگر هود لنز را به همراه ندارید، از دست خود یا حتی یک کلاه برای گرفتن بالای لنز استفاده کنید.

مجله "همشهری سرزمین من"

اگر به دنبال رزرو سریع برای اجاره سوئیت مبله ارزان هستید کافی است با کارشناسان جامونه تماس بگیرید، تا در زمانی اندک، موارد مختلفی برای انتخاب بهتر شما ارسال کنیم

با ما در ارتباط باشید 8 30 50 70 0912

مطالب مرتبط:

پیام در واتساپ
تماس با ما