راهنمای گشت و گذار در دریاچه نمک قم و روستای شهرستانک

رها کیانی 21:55 - 1398/05/22

جامونه آماده است تا با اجاره سوئیت مبله ارزان اقامتی دلنشین و به یاد ماندنی را برای شما رقم بزند

دریاچه نمک قم

اسم دریاچه که می آید نباید فقط ياد آب و شنا افتاد، دریاچه هایی هم هستند که فقط باید در ساحل شان قدم زد. در ایران دریاچه های نمک هم داریم که ساحل شان خشک و نمکی است و باتلاق های آبدارشان فاصله زیادی با ساحل دارد. دریاچه نمک قم یا همان دریاچه نمک «مسيله» بزرگترین دریاچه نمک ایران است که بیش از هزار کیلومتر مربع وسعت دارد و اگر بخواهید از روی نقشه پیدایش کنید، یک مثلث آبی رنگ در شرق قم و شمال شرقی کاشان نشانه اش است.

این دریاچه در مرز سه استان قم و اصفهان و سمنان قرار دارد و رودخانه هایی همچون «قمرود» و «جاجرود»، املاح پایین دست خود را وارد این دریاچه می کنند. غیر از پیاده روی در ساحل این دریاچه نمکی، مجاورت با کویر مرنجاب، مهم ترین انگیزه سفر پاییزی به آنجاست، در آبان ماه - هم گرمای تابستان کویر فرونشسته و هم هنوز از سرمای استخوان سوز شب های کویر خبری نیست. اگر سفرتان به آن منطقه یک روزه باشد، می توانید به تماشای دریاچه و آینه نمکی آن بروید، روی تپه های شنی کویر مرنجاب غلت بزنید و کاروانسرای تاریخی مرنجاب را ببینید.

جامونه؛ اجتماعى از ميهمانان و ميزبانان برای اجاره سوئیت مبله ارزان است

 چطور به دریاچه نمک قم برسیم؟

خیلی ها دریاچه کوچک «حوض سلطان» در حاشیه راه تهران - قم را با دریاچه نمک قم اشتباه می گیرند اما شما این کار را نکنید برای تماشای دریاچه نمک قم، ساده ترین راه مسیر قم - کاشان - آران و بیدگل است به کاشان که رسیدید تابلوهای «آران و بیدگل» را دنبال کنید و در ابتدای این شهر به سمت چپ بروید تا به کویر مرنجاب برسید.

در مسیر خاکی مرنجاب، ابتدا دریاچه نمک قم را در سمت چپ تان می بینید و سپس تپه های شنی را در سمت راستتان، به کاروانسرای مرنجاب هم که رسیدید می توانید مسیر را ادامه دهید تا هم چاه دست کن قدیمی را ببینید و هم نمایی نزدیک تر از دریاچه نمک و تپه های شنی مرتفع تر در حاشیه آن. اگر می خواهید شب را در دل کویر بمانید، می توانید مهمان یکی از حجره های کاروانسرای تاریخی مرنجاب شوید.

جامونه با تنوعی چشم گیر در موارد پیشنهادی، دست شما را در انتخاب بهترین گزینه درباره اجاره سوئیت مبله ارزان باز می گذارد

دلبر تاریخی

شهرستانک

آب و هوای خنک و چشم اندازهای زیبای روستای «شهرستانک»، همانطور که دل ناصرالدین شاه قاجار را برد تا کاخی ییلاقی در آنجا بنا کند، هر بیننده ای را شیفته زیبایی اش خواهد کرد. شهرستانک در اوایل جاده کرج به چالوس قرار دارد و کاخ ناصرالدین شاه، معروف به کاخ ناصری هم در انتهای شرقی آنجاست.

اگرچه این کاخ از دیدنی های شهرستانک است، اما با شنیدن اسم کاخ، نباید ذهن تان سراغ جایی مثل کاخ گلستان برود، چون کاخ ناصری، امروزه بیشتر از یک ساختمان ساده ییلاقی و پر از یادگاری نیست. شهرستاک با آن همه درختان متنوع و چنارهای بلندی که دارد، بدون اغراق آبان ماه تبدیل به یک جعبه مدادرنگی می شود که خاطره زیبایی اش را تا ابد در ذهن تان ثبت می کند.

لذت جنگل پیمایی پاییزی را وقتی از روستا تا کاخ قدم می زنید، بیشتر حس می کنید، مخصوصا اگر همت کرده و بعد از کاخ نیم ساعتی بالا بروید تا به چشمه «گله گیله» پرسید، جایی که تمام این پاییز زیبا، زیر پایتان است. پاییز شهرستانک و کاخ تنها دیدنی های شهرستانک نیست. به روستا که رسیدید، سری به سمت شمال شرقی روستا بچرخانید تا قله شهرستانک را ببینید، جایی که «قلعه دزدبند» یا همان «قلعه دختر» با قدمت حدود هزار سال، روی خط الراس آن قرار دارد.

اجاره سوئیت مبله ارزان راهی مناسب و ارزان برای اقامت در پایتخت

برای سفر به شهرستانک می توانید وسایل پیک نیک همراه خود ببرید و با رعایت مسائل ایمنی، آتشی برای پخت کباب روشن کنید و چای زغالی بنوشید. برای تهرانی هایی که فرزند محصل دارند و می خواهند سفری یک روزه در پاییز داشته باشند، شهرستانک یکی از بهترین مقاصد است و اگر صبح جمعه به آنجا بروند، می توانند غروب در خانه باشید.

چطور به شهرستانک برسیم؟

برای رفتن به شهرستانک کافی است که وارد جاده کرج به چالوس شوید و سد کرج و «سارا» را که رد کردید، سه راهی شهرستانک را به راست بپیچید. از جاده اصلی تا روستا کمتر از ۱۰ کیلومتر مسیر آسفالت دارید. کوهنوردان حرفه ای هم می توانند از یکی از مسیرهای توچال به شهرستانک؛ یعنی از کنار هتل توچال با مسیر «رندان» به شهرستانک؛ یعنی از دره بالای آبشار رندان به روستا برسند.

مجله "همشهری سرزمین من"

اگر به دنبال رزرو سریع برای اجاره سوئیت مبله ارزان هستید کافی است با کارشناسان جامونه تماس بگیرید، تا در زمانی اندک، موارد مختلفی برای انتخاب بهتر شما ارسال کنیم

با ما در ارتباط باشید 8 30 50 70 0912

مطالب مرتبط:

پیام در واتساپ
تماس با ما