راهنمای گشت و گذار از سلطان کویرهای ایران، کویر مرکزی و روستای پلکانی در قلب کویر، نایبند

رها کیانی 18:39 - 1398/05/27

جامونه آماده است تا با اجاره سوئیت مبله ارزان اقامتی دلنشین و به یاد ماندنی را برای شما رقم بزند

کویر مرکزی و روستای پلکانی نایبند

کویر لوت و کویر مرکزی را در کویر اصلی ایران می نامند و گرچه کویر لوت مناطقی بکرتر و نماهایی شگفت انگیز تر دارد، اما کویر مرکزی پهناورتر است و شامل کویرهای متعدد با پوشش گیاهی متنوع می شود. ضمن آنکه تقریبا در میانه ایران قرار دارد و سفر به آنجا، از نقاط مختلف کشور برای بیشتر ایرانیان راحت تر است.

«ورزنه»، «تارک»، «جندق» «مصر» «خور» «خرانق»، «رباط پشت بادام» و «رباط خان» همه و همه مناطقی زیبا از کویر مرکزی ایرانند که در شمال استان یزد و شرق استان اصفهان قرار دارند و با سفری پاییزی به هر یک از این مناطق می توان از هوای مطبوع و معتدل کویر در آبان ماه لذت برد و راز آلودگی کویر را از نزدیک به تماشا نشست.

جامونه؛ اجتماعى از ميهمانان و ميزبانان برای اجاره سوئیت مبله ارزان است

کویر مرکزی و روستای پلکانی نایبند

کویر مرکزی ایران پر است از تپه های شنی روان و رودخانه های نمک و دریاچه های کوچک نمک همچنین کاروانسراها و آب انبارهای کهن که هنوز سالم و برپا هستند نشان از قدمت اقامت بشر در کویر دارد. آب و هوای کویر در آبان ماه طوری است که می توان سفری خانوادگی به آنجا داشت که خوشبختانه در سال های اخیر اقامتگاه های فراوانی در شهرها و روستاهای کویر مرکزی برپا شده است.

چطور به کویر مرکزی برسیم

مسیرهای دسترسی به کویر مرکزی، یکی جاده دامغان - معلمان است که به جندق و روستای «مد» می رسد. از جاده نایین - انارک هم می توان به «فرخی» و روستاهای مصر و فرحزاد رسید. اگر هم مسیر مستقیم را به طرف خور ادامه دهید، می توانید منطقه رباط خانه را در میانه جاده خور به طبس ببینید و یا از خور به جنوب بروید تا به «گرمه» و «بیاضه» و «رباط پشت بادام» که پرسید.

البته یک راه دیگر برای رسیدن به رباط پشت بادام، استفاده از جاده اردکان به طبس است که خود از روستای زیبا و کهن خرانق می گذرد. برای کویر ورزنه هم می توانید از ناپین وارد جاده اصفهان شوید و قبل از گردنه ملااحمد وارد جاده ورزنه و کویر خارا شوید و تالاب گاوخونی را ببینید.

جامونه با تنوعی چشم گیر در موارد پیشنهادی، دست شما را در انتخاب بهترین گزینه درباره اجاره سوئیت مبله ارزان باز می گذارد

پله های پاییزی

روستای پلکانی نایبند

صحبت از روستاهای پلکانی ایران که می شود همه یاد مناطق کوهستانی و روستاهایی مثل ماسوله و اورامان و ابیانه می افتند. اما در مرز دو کویر لوت و مرکزی، روستای پلکانی نایبند که به «پردیس کویر» معروف است، زیستگاه مردمانی خوش فکر و سخت کوش است.

در میانه راه طبس به کرمان و در مجاورت پناهگاه حیات وحش نایبندان، درست در جایی که کوه هایی هرچند کوچک در دل کویر سر از خاک بر آورده اند. روستای پلکانی نایبند چشم در چشم کویر ایستاده چشم اندازهای بی نظیر این روستا هر مسافر کویر نوردی را مجذوب خود می کند. مخصوصا اگر با منظره خوش رنگ درختان اش در فصل پاییز همراه باشد.

چشمه های آبگرم، نخلستان های کویری و معماری زیبای خانه های روستا مهم ترین جاذبه های نایبند به شمار می روند. در سفر پاییزی تان به روستای پلکانی نایبند، پس از گذر از مناطق کویری مختلف، می توانید مناظر متفاوت کویرنایبند را تجربه کنید و شبی را هم مهمان روستاییان آنجا باشید.

اجاره سوئیت مبله ارزان راهی مناسب و ارزان برای اقامت در پایتخت

کویر مرکزی و روستای پلکانی نایبند

چطور به روستای پلکانی نایبند برسیم؟

سه مسیر برای رسیدن به نایبند پیش روی تان است. از طبس که وارد جاده بیرجند شوید باید در «دیهوک» به راست؛ یعنی به طرف کرمان بپیچید. «عرب آباد» را هم رد کنید تا به نایبند برسید.

اگر از بیرجند وارد جاده طبس شوید باید در عرب آباد مسیرتان را به چپ تغییر دهید. کرمانی ها هم می توانند وارد جاده راور شوند و بعد از راور مسیرشان را به شمال و سمت طبس ادامه دهند تا بعد از روستای «دیگ رستم» به نایبند برسند.

مجله "همشهری سرزمین من"

اگر به دنبال رزرو سریع برای اجاره سوئیت مبله ارزان هستید کافی است با کارشناسان جامونه تماس بگیرید، تا در زمانی اندک، موارد مختلفی برای انتخاب بهتر شما ارسال کنیم

با ما در ارتباط باشید 8 30 50 70 0912

مطالب مرتبط:

پیام در واتساپ
تماس با ما