گشت و گذار در جنگل ابر و نرگس زار کازرون، دشت گل خزان ندیده

رها کیانی 21:53 - 1398/05/29

جامونه آماده است تا با اجاره آپارتمان مبله در تهران اقامتی دلنشین و به یاد ماندنی را برای شما رقم بزند

جنگل ابر و نرگس زار کازرون

یکی از معروف ترین جاذبه های گردشگری ایران که تورهای متعددی هم برایش برگزار می شود، جنگل ابر است. در ساعات طلوع و غروب خورشید و به ویژه در فصل پاییز، می توان پدیده حرکت ابر در لابه لای دره ها را دید و شاید کمتر جایی این موقعیت پیش بیاید که ابرها را در زیر پاهایمان ببینیم.

در این جنگل کهن، درختان گوناگونی مانند نارون، بلوط، راش، افرا، آرس و توسکا پیدا می شود و تپه های شیبدارش هم مخزنی از درختچه ها و گیاهان دارویی است. این جنگل هم مثل بقیه جنگل های هیرکانی پاییز بسیار زیبایی دارد و با راه رفتن روی برگ های به زمین ریخته اش می توان صدای ابرها را هم در زیر پا حس کرد.

جامونه با تنوعی چشم گیر در موارد پیشنهادی، دست شما را در انتخاب بهترین گزینه درباره  اجاره آپارتمان مبله  باز می گذارد

جنگل ابر و نرگس زار کازرون

این منطقه جنگلی، مرز دو استان سمنان و گلستان است و با جنگل نوردی با دوچرخه سواری در آن می توان گذار از دشت های شاهرود به جنگل های علی آباد گلستان را تجربه کرد. چشم انداز قله چهار هزار متری شاهوار در جنوب غربی این جنگل، زیبایی آن را در آبان ماه دوچندان می کند و اگر بخت با شما یار باشد و اقیانوسی از ابر را در لابه لای دره ها ببینید، لذت سفرتان صد چندان می شود.

 چطور برسیم؟

بهترین مسیر برای رفتن به جنگل ابره استفاده از جاده شاهرود به آزادشهر است. در این جاده بعد از بسطام و قلعه نوخرقان خروجی روستای ابر را در سمت چپ تان می بینید و از روستای ابر تا جنگل ابر حدود ۱۰ کیلومتر جاده خاکی و سواری رو در پیش دارید.

در روستای ابر خانه های متعددی برای اجاره به مسافران وجود دارد. اگر هم حرفه ای تر هستید، می توانید از علی آباد در استان گلستان به روستای مرتفع «افراتخته» بروید و پس از یک شب اقامت در آنجا، صبح روز بعد را به کوهپیمایی مسیر رفت و برگشت افراتخته تا ابر بپردازید.

هم گرمسیر و هم سردسیرجامونه؛ اجتماعى از ميهمانان و ميزبانان برای اجاره آپارتمان مبله است

گل خزان ندیده

نرگس زارهای جنوب

شش ماهه دوم سال فرصت مناسبی برای سفر به مناطق جنوبی ایران است. این مناطق در پاییز و زمستان آب و هوای معتدلی دارند و سفر به آن نواحی لذت بخش خواهد بود. در بخش هایی از جنوب ایران، دشت های نرگس یا همان نرگس زارها قرار دارند و در فصل خزان که بیشتر گل ها پژمرده شده اند، می توان نظاره گر نرگس های نورسته این دشت ها بود.

معروف ترین نرگس زارها در کازرون و بهبهان قرار دارند که قدمتی بسیار کهن دارند و گل هایشان از اواخر آبان تا اوایل بهمن به بار می نشینند و هر چه سال، پرباران تر باشد، گل ها زودتر می رسند. با چیدن گل ها توسط باغداران، بوی عطرآگین نرگس ها تا دوردست پراکنده شده و هر مسافری مجذوب گستردگی دامن سپید نرگس بر دامنه های نرگس زار کازرون می شود.

جامونه با تنوعی چشم گیر در موارد پیشنهادی، دست شما را در انتخاب بهترین گزینه درباره  اجاره آپارتمان مبله  باز می گذارد

جنگل ابر و نرگس زار کازرون

اطراف کازرون و بهبهان در آن ایام پذیرای گردشگرانی می شود که به تماشای این جشن شاد و خوشرنگ می روند. در کنار برنامه برداشت نرگس می توان در کازرون به بازدید از شهر تاریخی بیشاپور و معبد آناهیتا رفت و در غار شاپور، مجسمه شاپور اول را دید. اگر هم مسافر بهبهان در استان خوزستان هستید، می توانید در ویلاهای سد «مارون» اقامت کرده و نظاره گر دریاچه زیبای این سد در فصل مناسبش باشید.

چطور برسیم؟

دسترسی به کازرون، از جاده های شیراز به بوشهر و یاسوج به بوشهر امکان پذیر است. برای رفتن به بهبهان هم باید از جاده یاسوج - دوگنبدان - بهبهان و یا اهواز امیدیه - بهبهان استفاده کرد.

مجله "همشهری سرزمین من"

اگر به دنبال رزرو سریع برای اجاره آپارتمان مبله هستید کافی است با کارشناسان جامونه تماس بگیرید، تا در زمانی اندک، موارد مختلفی برای انتخاب بهتر شما ارسال کنیم

با ما در ارتباط باشید 8 30 50 70 0912

مطالب مرتبط:

پیام در واتساپ
تماس با ما