رکاب زنی با جنگل و مه، دوچرخه سواری جنگلی از کلاردشت تا مازیچال 1

رها کیانی 21:59 - 1398/05/30

جامونه آماده است تا با اجاره سوئیت مبله ارزان اقامتی دلنشین و به یاد ماندنی را برای شما رقم بزند

دوچرخه سواری جنگلی از کلاردشت تا مازیچال

جنگل مازیچال را چند کیلومتری می رویم و به جاده ای می رسیم با درخت های رنگارنگ شده از پاییز، مازیچال از زیباترین جنگل های ایران است که به خصوص در فصل پاییز، رنگارنگی طبیعت در آن خیره کننده می شود.

جنگلی پر از درخت بلوط که در ارتفاعات کلاردشت قرار گرفته و توسط سازمان محیط زیست حفاظت می شود. جنگل مازیچال را که رد می کنیم، به ارتفاعات آن یعنی مراتع بالادست اش می رسیم. به جایی که کوه و دره و دشت احاطه مان می کند.

رکاب زنی با جنگل و مه

 دوچرخه سواری جنگلی از کلاردشت تا مازیچال

برای ما ایرانیان که بیشتر در مناطق کویری یا نیمه کویری زندگی می کنیم، جنگل یکی از منحصر به فردترین تفرجگاه هاست؛ مخصوصا جنگل های انبوه خزری که از کرانه دریا تا ارتفاعات کوهستان پیش رفته اند. اتفاقا تاثیر پاییز را در این جنگل ها بیشتر هم می توان احساس کرد.

وقتی گردش جنگلی را از ارتفاعات پایین تر شروع می کنید، جنگل هنوز سبز است. در میانه مسیر زرد و نارنجی می شود و در بالاترین نقاط رنگ غالب درختان قرمز شده و در بعضی نقاط چهره زمستان حاکم شده است. اگر بتوانید برای مسیر دوچرخه سواری راهی این چنین پیدا کنید بیشتر از جنگل گردی پاییزی لذت خواهید برد. 

جامونه؛ اجتماعى از ميهمانان و ميزبانان برای اجاره سوئیت مبله ارزان است

دوچرخه سواری جنگلی از کلاردشت تا مازیچال

جنگل های منطقه کلاردشت و مخصوصا منطقه جنگلی «مازیچال» این ویژگی را دارد. جایی که همان طور که رکاب زنان بالا می روید، هم هوا خنک تر می شود و هم رنگ جنگل تغییر خواهد کرد. دوچرخه سواری جنگلی از کلاردشت تا مازیچال را که ما به شما پیشنهاد می کنیم، کمی دورتر از شهر کلاردشت شروع می شود و تا مازیچال ادامه پیدا می کند و در مسیر رفت و برگشت حدود ۴۵ کیلومتر در آن رکاب خواهید زد.

آغاز راه بلوط ها

مازیچال نام روستایی است در ارتفاعات کلاردشت. اگر حدود ۱۷ کیلومتر از کلاردشت به سمت شمال غرب بروید. در ارتفاع تقريبا ۲۶۰۰متری از سطح دریا به مازیچال می رسید، مازیچال منطقه ای ییلاقی است و بیشتر گردشگران بهار و تابستانش را بهتر می شناسند، منطقه ای حفاظت شده که کمتر مراتع و زمین هایش توسط زمین خواران و ویلاسازان اشغال شده و تا حدودی بافت گیاهی و سازه های سنتی اش را حفظ کرده است.

جامونه با تنوعی چشم گیر در موارد پیشنهادی، دست شما را در انتخاب بهترین گزینه درباره اجاره سوئیت مبله ارزان باز می گذارد

ارتفاع زیاد مازیچال باعث شده که این منطقه در بیشتر ماه های سال، دریایی از ایر شود و در صورت صاف بودن آسمان ساکنانش چشم انداز وسیعی از چالوس تا رامسر و دریای خزر را زیر پای شان ببینند. «مازی» یا «مازو» در زبان محلی بلوط معنا می دهد و به دلیل فراوانی انواع درختان بلوط در این منطقه است که اینجا را مازیچال نامیده اند. برای رسیدن به مازیچال باید از جنگلی حفاظت شده و جادهای خاکی که تقریبا ۲۰ کیلومتر درازا دارد، عبور کنید.

 برای رفتن به مازیچال می توانید برنامه سفر را دو بخش کنید. یکی برنامه رکاب زنی در جاده خاکی منتهی به روستا و دیگری پیاده روی جنگلی در طول مسیر و احتمالا عکاسی از این مناظر بی نظیر، این برنامه ای است که ما در سفرمان چیده ایم و برنامه شما احتمالا متفاوت باشد. ما بعد از رسیدن به کلاردشت، راه مان را به سمت جاده عباس آباد کج می کنیم، تا به ورودی جنگل حفاظت شده و پست محیط بانی برسیم.

اجاره سوئیت مبله ارزان راهی مناسب و ارزان برای اقامت در پایتخت

دوچرخه سواری جنگلی از کلاردشت تا مازیچال

با خوش و بش و احوال پرسی با محیط بانان، برنامه پیمایش جنگلی مان را با آنها در میان می گذاریم. محیط بانان اینجا به هر خودرویی که قصد ورود به منطقه را دارد، توصیه های لازم را می دهند، مثلا اینکه مسیرهای فرعی این جاده چگونه است با آنکه زیر درختان و مناطق جنگلی اصلا نباید آتش روشن کرد و اینکه مسافران باید زباله های شان را به شهر برگردانند، مثل بقیه مسافران، به ما هم تعدادی کیسه زباله می دهند که زباله های مان را به پایین برگردانیم.

مجله "همشهری سرزمین من"

اگر به دنبال رزرو سریع برای اجاره سوئیت مبله ارزان هستید کافی است با کارشناسان جامونه تماس بگیرید، تا در زمانی اندک، موارد مختلفی برای انتخاب بهتر شما ارسال کنیم

با ما در ارتباط باشید 8 30 50 70 0912

مطالب مرتبط:

پیام در واتساپ
تماس با ما