رکاب زنی با جنگل و مه، دوچرخه سواری جنگلی از کلاردشت تا مازیچال 2

رها کیانی 21:08 - 1398/06/10

جامونه آماده است تا با اجاره آپارتمان مبله در تهران اقامتی دلنشین و به یاد ماندنی را برای شما رقم بزند

دوچرخه سواری جنگلی از کلاردشت تا مازیچال

پیش از سر گرفتن ادامه مسیر، با اجازه محیط بانان خودروهای اضافه را در کنار نگهبانی پارک کرده و گروه را به سه بخش تقسیم می کنیم. تعدادی از همراهان قصد پیمایش مسیر را با دوچرخه دارند و تعدادی قصد پیاده روی جنگلی و عکاسی، چند نفر دیگر هم با یک خودروی دو دیفرانسیل و یک خودروی سواری مسئول پشتیبانی و حمل کوله پشتی ها و دوچرخه های اضافه تا دهکده و محل کمپ می شوند.

فعلا از پاییز چیز چندانی دستگیرمان نشده، اگرچه رنگ بعضی بوته ها و درختان پریده، اما بیشتر درختان جنگلی هنوز سبزاند. البته بوی پاییز و نم برگ ها را  همه جا می توان احساس کرد. باید چند کیلومتری رانندگی کنیم و ارتفاع بگیریم تا مسیرمان تغییر رنگ بدهد. همین طور هم می شود، کم کم درختان پهن برگ و تناور زیبایی پاییز را به نمایش می گذارند و تل برگ های رنگارنگ کنار جاده انبوه تر می شود.

جامونه با تنوعی چشم گیر در موارد پیشنهادی، دست شما را در انتخاب بهترین گزینه درباره  اجاره آپارتمان مبله  باز می گذارد

دوچرخه سواری جنگلی از کلاردشت تا مازیچال

صدای خرد شدن برگ های زرد و خشک کنار جاده را به راحتی زیر چرخش چرخ ها هم می توان شنید. لذت صدای خش خش برگ ها برای همراهان پیاده مان بیشتر است؛ چون برای گروه دوچرخه سواره رکابزنی میان برگ ها کمی دشوار است. درختان پهن برگ و بلند قامت افرا و بلوط و همین طور درختان سوزنی کاج بیشترین تعداد را در میانه مسیر ما دارند و به همین دلیل تنوع رنگی در اینجا بالاست.

در مسیر دوچرخه سواری جنگلی از کلاردشت تا مازیچال در همان چند کیلومتر اول یک دوراهی قرار دارد. یک سمت این کوره راه به سمت روستای دیگری به نام «ککنشین» می رود، روستایی مرتفع و تقریبا روبه روی مازیچال، هر چند که راه مازیچال با تابلو مشخص شده اما اگر مقصدتان دقیقا مازیچال است، مراقب باشید که وارد مسیر اشتباه نشوید.

هم گرمسیر و هم سردسیرجامونه؛ اجتماعى از ميهمانان و ميزبانان برای اجاره آپارتمان مبله است

به دلیل شیب تند این مسیر جنگلی، پیمایش با دوچرخه کار سنگین و طاقت فرسایی است. بنابراین اگر تجریه دوچرخه سواری در کوهستان را ندارید. بهتر است دور دوچرخه سواری را خط بکشید و تا مازیچال پیاده روی کنید. شیب تند مسیر، کار دست یکی از همراهان ما هم می دهد.

همه کنار میزنیم و چند نفر مشغول تعمیر دوچرخه می شوند. همین موقع کم کم گروه پیاده روی هم به ما می رسد. اگر چه مسیر چندانی نپیموده ایم. اما اینجا آنقدر زیباست که پیشنهاد استراحت چند دقیقه ای به سرعت مورد موافقت قرار می گیرد. بعد از رفع مشکل دوچرخه، گروه ها به راه می افتند، باید چند ساعتی رکاب زد تا به بالای جنگل رنگارنگ رسید؛ یعنی همان جایی که بیشتر درختان به رنگ قرمز در آمده اند و پاییز به نهایت خودش رسیده است در اینجا مسیر باز هم دو شاخه می شود.

جامونه با تنوعی چشم گیر در موارد پیشنهادی، دست شما را در انتخاب بهترین گزینه درباره  اجاره آپارتمان مبله  باز می گذارد

دوچرخه سواری جنگلی از کلاردشت تا مازیچال

مسیر مستقیم، پس از سه کیلومتر مسافران را از دل جنگل به روستای مازیچال می رساند و مسیر دیگر از جنگل خارج شده و با بالارفتن ارتفاع، شما را به مرتعی می برد که بالای روستای مازیچال قرار دارد. برای اینجا، محیط بانان توصیه دیگری هم برای گروه ما داشتند. «لطفا با خودرو وارد مرتع با جنگل نشوید تا با «آفرود» به پوشش منطقه آسیب نزنید.» ما همین کار را می کنیم، خودروها از مسیر اصلی راهی روستا می شوند و ما مسیر مرتع را انتخاب می کنیم.

مجله "همشهری سرزمین من"

اگر به دنبال رزرو سریع برای اجاره آپارتمان مبله هستید کافی است با کارشناسان جامونه تماس بگیرید، تا در زمانی اندک، موارد مختلفی برای انتخاب بهتر شما ارسال کنیم

با ما در ارتباط باشید 8 30 50 70 0912

مطالب مرتبط:

پیام در واتساپ
تماس با ما