در سرزمین عجایب، راهنمای سفر در جاده گناوه به گچساران

رها کیانی 20:56 - 1398/07/13

جامونه آماده است تا با اجاره آپارتمان مبله در تهران اقامتی دلنشین و به یاد ماندنی را برای شما رقم بزند

در ایران جاده های تماشایی فراوان اند، از جاده های چالوس و اسالم به خلخال در شمال ایران گرفته تا جاده ساحلی بوشهر به دیر. یکی از این جاده های زیبا که در این قسمت به شما معرفی می کنیم، به خاطر لوله های قطور انتقال نفت در کنارش به جاده نفت هم معروف است. جادهای ۱۳۸ کیلومتری که گناوه را در استان بوشهر به گچساران در استان چهارمحال و بختیاری وصل می کند.

طبیعت مسحور کننده حاشیه این جاده، شما را انگشت به دهان خواهد گذاشت. در درازای جاده ای که از گچساران تا بندر گناوه کشیده شده است می توان دژ سلیمان، رودخانه زهره و کوه های مریخی را دید و خیال پردازی کرد. این جاده که لوله های نفت لحظه ای آن را تنها نمی گذارند از دل سرزمینی می گذرد که بیشتر به سرزمین دیوها و جنیان می ماند.

دود کش جن و تخت دیوها با اشکال غریب و هیکل های غول پیکر در پس هر پیچ و خم جاده انتظارتان را می کشند. برای دیدن عجایب این سفر وقت بگذارید که به این زودی ها دوباره پای تان به سرزمین عجایب باز نخواهد شد.

جامونه با تنوعی چشم گیر در موارد پیشنهادی، دست شما را در انتخاب بهترین گزینه درباره  اجاره آپارتمان مبله  باز می گذارد 

از دست ندهید

کناره های طبیعی

در ابتدای جاده گناوه می توان خانه تاریخی طاهرخان و مقبرہ بی بی حکیمه خاتون را در دل کوه ها و صخره های شمال روستای کلرا ببینید آبشار کیوان و سرسبزی های پیرامونش به فاصله ۱۸ کیلومتری در سلیمان و در جنوب غربی گچساران قرار دارد. مقبره امامزاده ابوذر و کوه های پازنان از دیگر دیدنی های حوالی این جاده هستند.

چطور برسیم؟

جاده نفتی

مسیر گناوه تا گچساران را با نهایت سرعت مجازی می توان دو ساعته طی کرد. اگر برای نخستین بار است که از این مسیر عبور می کنید هم به صلاح نیست و هم حیف است که این مسیر را دو ساعته طی کنید. چرا که هم مسیر پرخطری است و هم آنقدر دیدنی دارد که می تواند بخش مهمی از تفریحات سفرتان باشد؛ جاده ای که یک سر در استان بوشهر دارد و یک سر در استان چهارمحال و بختیاری و در میانه راه، جاده بندر دیلم به گچساران هم به آن می پیوندد. اگر از بندر دیلم راهی گچساران شوید، باز هم بخش عمده ای از دیدنی های جاده گناوه - گچساران را خواهید دید.

دیدنی های نفتی

 جاده ای که به جاده نفت معروف است. دیدنی های منحصر به فردی را برای عبور کنندگانش مهیا می کند. درواقع این جاده گچساران را در استان چهارمحال و بختیاری به گناوه در استان بوشهر وصل می کند. این جاده دراین فصل سال بسیار خوش آب و هوا و خنک است و می تواند در فصل خلوتی جاده ها سفر به یادماندنی را برای شما رقم بزند.

جامونه با تنوعی چشم گیر در موارد پیشنهادی، دست شما را در انتخاب بهترین گزینه درباره  اجاره آپارتمان مبله  باز می گذارد

چه می بینیم؟

چشم در چشم شگفتی

در جاده زیبای گناوه به گچساران، دیدنی هایی به چشم تان خواهد آمد که انتظار دیدن شان را نداشتید. هم رودخانه و هم کوهستان در این مسیر شما را همراهی می کند.

کوه های مریخی: وقتی اسم کوه های مریخی را می شنوید، احتمالا ذهن تان به سمت و سوی چابهار خواهد رفت، اما در همین جاده نفتی گناوه به گچساران به فاصله ۴۸ کیلومتری گچساران در دل یک دره، کوه های عجیب و غریب مریخی گچساران کنار هم چیده شده اند.

 نام رایج تر این مجسمه های غول پیکر سنگی «دودکش جن»، «تخت دیو» یا «هود» است. این مجسمه های سنگی که سر به آسمان گذاشته اند حاصل فرسایش خاک و سنگ توسط آب و باد هستند. تماشای کوه های مریخی گچساران بسیار آسان تر از تماشای همتایان چابهاری شان هستند، چرا که درست در کنار جاده قرار گرفته اند.

دژ سلیمان: درست ۱۵ کیلومتر پیش از رسیدن جاده گناوه - گچساران به مقصد باید مراقب حوادث رانندگی باشید چرا که درست در همین مکان کوه صفه به شکل غول آسایی از کنار جاده می گذرد که چشم هر بیننده ای را از مسافر تا راننده به خود جلب می کند. دیواره بلند سنگی البته از کیلومترها قبل و بعد دیده می شود.

جامونه اجتماعى از ميهمانان و ميزبانان برای اجاره آپارتمان مبله است

پیشنهاد ما این است که در یک مکان مناسب توقف کنید، از خودرو پیاده شوید و یک دل سیر کوه غول آسای سلیمان را ببینید. اگر همت کنید و با کمک راهنماهای محلی مسیر صعب العبور صعود به کوه غول آسا را بالا بروید به دژی خواهید رسید که پایگاه «سليمان بن طاهر گناوه ای» بوده است. این در یکی از سه قلعه مهم اسماعیلیان در جنوب کشور است.

رودخانه زهره: زهره شریان حیات بخشی است که از ارتفاعات اطراف اردکان استان فارس جان می گیرد. از محدوده استان های فارس، چهار محال و بختیاری و خوزستان می گذرد و در جنوب هندیجان به خلیج فارس می پیوندد. زهره در میانه راهش از جنوب گچساران عبور می کند، کوه های مریخی را پشت سر می گذارد و به راه خود می رود.

 رودخانه زهره یکی از تفریح گاه های مردم گچساران و البته مسافرانی است که پایشان به این حوالی می رسد. آبتنی در رودخانه یکی از پرطرفدار ترین تفریحات مسافران این جاده است که البته باید جوانب احتیاط را هم رعایت کرد. از طرفی زهره زیستگاه ماهیانی چون سرخو، شوریده، شانک، خارو، میگو، سرز، ختيروک و راشگو است و گزینه وسوسه کننده ای برای صیادان و قلابهای شان است. خنکا و زیبایی زهره را می توانید در کیلومتر ۴۸ جاده گچساران به گناوه تجربه کنید.

مجله "همشهری سرزمین من"

اگر به دنبال رزرو سریع برای اجاره آپارتمان مبله هستید کافی است با کارشناسان جامونه تماس بگیرید، تا در زمانی اندک، موارد مختلفی برای انتخاب بهتر شما ارسال کنیم

با ما در ارتباط باشید 8 30 50 70 0912

مطالب مرتبط:

پیام در واتساپ
تماس با ما