هم رکاب پاییز، راهنمای دوچرخه سواری از پل سفید تا سنگده

رها کیانی 21:08 - 1398/07/14

جامونه آماده است تا با اجاره سوئیت مبله ارزان اقامتی دلنشین و به یاد ماندنی را برای شما رقم بزند

دوچرخه سواری از پل سفید تا سنگده

منطقه جنگلی «فریم» قرن هاست که در دامنه شمالی کوه زیبای «خرونرو» آرام خوابیده است. جنوب این کوه باشکوه اقلیم، کاملا کوهستانی است و شمال آن هم تحت تاثیر جریانات مرطوب خزری قرار دارد. به همین دلیل در شمال آن جنگل های زیبا و بکری در کوهپایه بالا رفته اند. این منطقه یکدست سبز تابستانی، با وزیدن نخستین بادهای پاییزی، رنگ عوض می کند و از برگه ای زرد و نارنجی و قرمز، چهره ای تازه به خود می گیرد.

چشم انداز قله برفی نرو در کنار درختان رنگارنگ، زیبایی آن را دو چندان می کند. برای دوچرخه سواری از پل سفید تا سنگده در این جا مسیری به شما پیشنهاد می کنیم که از حوالی جاده فیروزکوه و منطقه های کوهستانی شروع می شود و بعد از حدود ۳۰ کیلومتر در دل منطقه ای رنگارنگ و جنگلی در کنار یک اثر تاریخی به پایان می رسد؛ برج تاریخی «رسکت» که زمان ساختش تا قرن پنجم هجری عقب می رود و با کتیبه های آجری و مقرنس زیبا در فهرست آثار ملی هم ثبت شده. پس تا بادهای پاییزی تبدیل به بادهای برفی نشده اند و فریم هنوز یک جعبه مدادرنگی است، پا به رکاب شوید.

جامونه؛ اجتماعى از ميهمانان و ميزبانان برای اجاره سوئیت مبله ارزان است

دوچرخه سواری از پل سفید تا سنگده

چطور برسیم؟

به سوی پل سفید

محل آغاز این برنامه دوچرخه سواری شهر پل سفید بالای گردنه سنگده است. می توانید از پایانه شرق تهران سوار اتوبوس های مسیر شمال شوید و در پل سفید کنار پمپ بنزین پیاده شوید. درست کنار پمپ بنزین جاده ای به سمت مناطق جنگلی بالا می رود که محل شروع دوچرخه سواری ماست.

سنگده با دوچرخه

سنگده را در شرق جاده فیروزکوه خیلی ها به منطقه جنگلی اش می شناسند. در همسایگی این منطقه ده ها منطقه جنگلی دیگر قرار دارند که هر یک نام یک روستا یا بخش را یدک می کشند. در این جا  مسیری را به شما پیشنهاد می کنیم که از میانه این جنگل ها می گذرد و در نهایت در کنار یک اثر تاریخی به انتها می رسد.

چطور بگردیم؟

چشم انداز رسکت

مسیری که از پل سفید شروع می کنید، بعد از حدود ۱۱کیلومتر شما را به بالاترین نقطه مسیر و بعد از یک سرازیری و سربالای ۱۰ کیلومتری به جنگلی انبوه می رساند. در این مسیر در مجموع ۳۰ کیلومتر دوچرخه سواری هیجان انگیز خواهید داشت.

جامونه با تنوعی چشم گیر در موارد پیشنهادی، دست شما را در انتخاب بهترین گزینه درباره اجاره سوئیت مبله ارزان باز می گذارد

پل سفید تا جنگل بانی سنگده، ۱۱ کیلومتر حدود سه ساعت: ارتفاع پل سفید حدود ۶۳۰ متر از سطح دریای آزاد بالاتر است و باید تا جنگل بانی در یک جاده آسفالته سربالا رکاب بزنید. جاده در دامنه نیمه جنگلی کوه بالا می رود، جایی که در سمت راستتان یک دره جنگلی زیبا وجود دارد. در مسیر از دو روستای «لمزر» و «فلورد» عبور می کنید. در اواسط مسیر چشم انداز زیبایی از کوه «خرونرو» از دور پدیدار می شود و احتمالا برای ادامه مسیره انرژی بیشتری می گیرید.

جنگل بانی سنگده تا سود کلا؛ ۱۰ کیلومتر حدود دو ساعت: ارتفاع جنگل بانی حدود ۱۵۵۰ متر از سطح دریا بالاتر است و این نقطه بالاترین محل در مسیر شماست که بعد از آنجا مسیر سرازیری پیش روی شماست. حدود پنج کیلومتر بعد از آن به دوراهی سنگده و سودکلا می رسید که به جای آنکه وارد روستای سنگده شوید، باید به سمت چپ بپیچید.

اجاره سوئیت مبله ارزان راهی مناسب و ارزان برای اقامت در پایتخت

دوچرخه سواری از پل سفید تا سنگده

البته اگر نیاز به خرید چیزی دارید، می توانید وارد سنگده شوید و از ابتدای آن که چند بقالی وجود دارد، خرید کنید و به مسیر برگردید. بعد دوراهی، از پل رودخانه می گذرید و دوباره وارد مسیر سربالایی می شوید، باید از کنار روستا «سود کلا» بگذرید تا به گردنه دیگری در مسیر برسید. اگر مشتاق کمی رکاب زنی در طبیعت بکر جنگلی هستید، در دو طرف گردنه دو جاده خاکی وجود دارد که تا بخشی از جنگل جلو می رود و می توانید وارد آنها شوید.

گردنه سود کلا تا برج رسکت، ۲۰ کیلومتر حدود یک ساعت: بعد از گردنه وارد مسیر سرازیری در میان جنگل پاییزی می شوید که با پیچ و خم در دل جنگل به پیش می رود و در آخر به دشتی باز می رسد. پس از آنکه به دشت رسیدید، یک دوراهی خواهید دید که سمت راست به سوی «محمد آباد دودانگه» می رود و سمت چپ به سمت روستای «رسکت» که مسیر ماست.

روستا کمی از جاده فاصله دارد و قبل از روستا برج باشکوه رسکت را خواهید دید. محل پایان برنامه ما کنار برج است که حدود هزار متر از سطح دریا ارتفاع دارد. می توانید به سمت محمداباد رکاب بزنید و از خودروهای گذری برای رسیدن به ساری کمک بگیرید. البته اگر تعدادتان زیاد است، می توانید با نیسان وانت با مینی بوس کنار برج قرار بگذارید.

مجله "همشهری سرزمین من"

اگر به دنبال رزرو سریع برای اجاره سوئیت مبله ارزان هستید کافی است با کارشناسان جامونه تماس بگیرید، تا در زمانی اندک، موارد مختلفی برای انتخاب بهتر شما ارسال کنیم

با ما در ارتباط باشید 8 30 50 70 0912

مطالب مرتبط:

پیام در واتساپ
تماس با ما