از تپه های سبز تا آب های آرام، مسیری متفاوت برای سفر در منطقه ی طالقان

رها کیانی 21:16 - 1398/07/22

جامونه با بیش از 1000 واحد اجاره سوئیت مبله ارزان در خدمت شماست

سفر در منطقه ی طالقان

ساعت برای باغبان های این منطقه تغییر نمی کند؛ نه فروردین ماه ساعتی به جلو می رود و نه در پایان شهریور ماه، ساعتی به عقب. میان رشته کوه های البرز و خنکای ارتفاع کوهستانی، پر است از باغ هایی که روستاییان طالقان و ساکنان منتهی الیه شمال شرقی استان قزوین، در آن به سبک و سیاق اجداد خود می کارند و برداشت می کنند.

کشاورزانی که به ساعت خود دست نمی زنند تا زمان آبیاری درختان طبق معمول انجام شود. قرار گذاشتیم تا به همراه دوستان و کارشناسان طبیعی و تاریخی، سفری یک روزه به روستای زیبای «ابراهیم آباد» در استان قزوین داشته باشیم و از آن جا راهی سد طالقان شویم. سفر در منطقه طالقان، مسیر هم بخشی از سفر است و لذت رسیدن به مقصد، فقط تکه ای از لطفی است که این سفر به ما می بخشد.

قرار است در جاده های پیچ در پیچ و در میان طبیعت زیبا به دیدار بنایی تاریخی در دل یک روستای قدیمی برویم و از آن جا به دریاچه ای خفته در کنار سدی خاکی برسیم. در زمانی از خنکا به خنکا برویم که با وجود رسیدن آخرین ماه تابستان، هوا در پایتخت هنوز گرم است.

با اجاره سوئیت مبله ارزان می توانید از اقامتی ارزان و به صرفه لذت ببرید

سفر در منطقه ی طالقان

قرار است به روستای «ابراهیم آباد» از توابع استان قزوین برویم و از آن جا راهی دیگر مناطق دیدنی اطراف شویم. از کرج به سمت هشتگرد می رویم، پس از هشتگرد، کارخانه ی بزرگ سیمان را هم پشت سر گذاشته تا به خروجی طالقان برسیم.

گونه های شاخص حیوانات این منطقه گرازه کل و بز، روباه و خرگوش هستند عقاب شکاری و دلیجه هم از پرندگان شکاری هستند که در این منطقه زیست می کنند. کبک و تیهو هم از پرندگان شاخص این منطقه هستند. گیاهان این منطقه منهای گیاهان باغستان ها، شامل اورس با سرو کوهی، زالزالک که خیلی ها میوه ی قرمز و خوش طعم آن را می شناسند، گون و در منه است که البته این سه گياه آخری خودرو هستند.

کشاورزان در باغ های این منطقه درختانی همچون گردو، گیلاس، آلبالو، زردآلو و توت پرورش می دهند. از ارتفاع، یک آبادی نقلی و کوچک می بینیم با خانه هایی تقریبا شبیه هم، که سازهای متفاوت در میان دیگر ساختمان هایش قرار گرفته؛ بقعه ی امامزاده ابراهیمی از دور هم جلوه ی خاصی دارد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر پیرامون اجاره سوئیت مبله ارزان با مشاوران سایت جامونه تماس بگیرید

یک آبادی نقلی و کوچک که از بالا انگار حدود ۱۵ خانه در آبادی است؛ خانه هایی تقریبا شبیه همه که با شیروانی هایی خاکستری رنگ در میان سبزی درختان کاملا دیده می شوند. سازه ای متفاوت در میان دیگر ساختمان های روستای ابراهیم آباد می بینیم که به نظر می آید مکان مقدسی برای اهل آبادی است.

بارگاه امامزاده ابراهیم از فرزندان امام موسی کاظم است. از نوع معماری این بنا تخمین زده شده که این سازه احتمالا به دوره ی ایلخانیان باز می گردد. گنبد مخروطی شکل بنا دو پوسته است. پوسته ای داخلی یا زیرین گنبد معمولا باربر و پوسته ی بیرونی برای نماسازی و مقابله با شرایط جوی ساخته می شود. پوسته ی بیرونی گنبد اهمیت بنا را نشان می دهد. یکی از دلایلی که آن را بلند می سازند، بهتر دیده شدن این بنا است.

سپس به سمت روستای ابراهیم آباد رفته و وارد روستا می شویم. رودی در وسط روستا جاری است و صدای پای آب در تمام روستا می پیچد. جز این تنها سکوت است و سکوت. داخل امامزاده که می شویم با هشتی ساده و خیلی کوچکی مواجه می شویم که ضریح مکعب شکل کوچکی در وسط آن است و با پارچه ای سبز رنگ پوشانده شده، عده ای در اطراف ضریح نماز می خوانند و عده ای نیایش می کنند.

برای اقامتی دلنشین و ارزان در تهران، بهترین گزینه اجاره سوئیت مبله ارزان است

سفر در منطقه ی طالقان

گاوزبان و پروانه در منطقه طالقان

ممکن نیست به این منطقه سفر کنید و حضور پروانه ها توجه تان را جلب نکند؛ پروانه های بیشماری که اطراف بوته های گل گاوزبان می چرخند و زیبایی دیدن آن ها دو چندان می شود چرا که رنگ متضاد گل ها در کنار پروانه ها، ترکیب خوب و چشم نوازی به وجود می آورد. گل گاوزبان یکی از گیاهان دارویی این منطقه است. چای کوهی و نعنای کوهی هم در این منطقه یافت می شود که از جمله گیاهان دارویی هستند.

آب؛ انتهای مسیر

تابستان که از راه می رسد، مردم معمولا آخر هفته ها برای گردش به دریاچه ی سد طالقان می آیند؛ چرا که در فصل زمستان سرمای سختی دارد. این منطقه ی خوش آب و هو آخرین جایی است که در سفرمان به آن می رسیم. در کنار دریاچه سد طالقان، تنها هوای پاک و خنکی مطبوع را تجربه می کنیم تا دوباره مسیر آمده را برگردیم.

درختان، حصار باغ ها

از جمله درختانی که به وفور در این منطقه یافت می شود، درخت سرو تبریزی است. درختان زیبایی که اطراف باغ ها و خانه ها توسط کشاورزان کاشته می شود. این درختان سر به فلک کشیده، هم باعث زیبایی این منطقه می شود و هم حصاری می شود دور تا دور خانه ها و باغ ها.

ویژگی های اجاره سوئیت مبله ارزان عبارتند از: اقامت ارزان، دسترسی های آسان به تمام مناطق شهر، امکان رزرو کوتاه مدت و بلند مدت

اگر به دنبال رزرو سریع برای اجاره سوئیت مبله ارزان هستید کافی است با کارشناسان جامونه تماس بگیرید، تا در زمانی اندک، موارد مختلفی برای انتخاب بهتر شما ارسال کنیم

با ما در ارتباط باشید 8 30 50 70 0912

مطالب مرتبط:

پیام در واتساپ
تماس با ما