رفتینگ، قایق سواری روی سرچشمه های روخانه خروشان کارون

رها کیانی 21:18 - 1398/07/24

جامونه با بیش از 1000 واحد اجاره آپارتمان مبله در تهران در خدمت شماست

قایق سواری روی سرچشمه های روخانه خروشان کارون

وقتی اسم سفر و ماجراجویی می آید، خود به خود آدرنالین خون ماجراجویان هم بالا می رود. . هرچه این تفریحات برای یک ماجراجو پرخطرتر باشد، بر شدت این هیجان هم افزوده می شود. فقط کافی است تا کلمه ی آب و آبتنی هم به ماجراجویی اضافه شود تا تجربه ای لذت بخش همراه با تفریح و هیجان برای ما تداعی شود.

این بار سفری داریم از جنس آب و رودخانه ی خروشان، از جنس تند آب های گردان و پارو زدن های بی امان، از کیلومترها شنا کردن در آب تا شیرجه زدن در رودخانه ی عمیق پر آب. سفر این بار ما  قایق سواری روی روی سرچشمه های روخانه خروشان کارون است. رفتینگ در سرشاخه های پرخروش کارون، سفری از جنس لذت و هیجان که چند سالی است در ایران باب شده و هر روز بر تعداد ماجراجویان این رشته اضافه می شود. اگرچه سوار شدن بر آب های پرخروش و پر جنب و جوش، تفریحی بسیار لذت بخش است اما در این سفر، ما تنها به قایق سواری دلخوش نکرده ایم و از مسیر و زیبایی های کناره های رودخانه هم لذت برده ایم.

هماهنگی برای حرکت

رفتینگ، فقط تفریح نیست؛ ورزشی است که قوانینی مخصوص به خود دارد. برای اینکه با یک گروه حرفه ای از بچه های رفتینگ همراه شویم، باید قبل از هر چیز با قوانین و دستورالعمل های لازم در مورد پارو زدن، گوش دادن به حرف های مربی و سرپرست قایق و موارد دیگر آشنا شویم تا بتوانیم در یک گروه، هماهنگ عمل کنیم.

با اجاره آپارتمان مبله در تهران می توانید از اقامتی ارزان و به صرفه لذت ببرید

قایق سواری روی سرچشمه های روخانه خروشان کارون

بر تلاطم موج رفتینگ

بر آب های خروشان، در مسیر ۱۸ کیلومتری سرشاخه های کارون

اگر چند سال پیش به فکر انجام چنین حرکتی بودیم، باید به یکی از کشورهای اطراف مثل ترکیه، هند یا نپال می رفتیم و در یک سفر بلند مدت و پرهزینه، یک برنامه ی کوتاه رفتینگ اجرا می کردیم. اما امروزه به لطف همکاری قایقرانان و پارو زنان ایرانی، این ورزش و ماجراجویی جدید هم به ایران وارد شده و این امکان فراهم آمده تا هر کسی، با هر توان و تجربه ای، همراه یک تیم حرفه ای رفتینگ شود و دل به آب های خروشان بزند.

چند سالی است که در رودخانه های بزرگ ایران، گروه های زیادی برای تفریح و ماجراجویی دل به آب خروشان این رودخانه ها زده و با پیچ و خم رود، موج ها و گرداب های این آب ها دست و پنجه نرم می کنند. در چند سال گذشته، رفتینگ کاران ایرانی مسیرهای زیادی را در رودخانه های خروشان کشور ثبت و مورد بررسی قرار داده و برخی از این مسیرها را برای برگزاری برنامه های تفریحی و ماجراجویی آماده کرده اند.

یکی از معروف ترین این رودخانه ها در ایران که بیشتر مورد توجه قایق سواران اصفهانی است مسیر سرشاخه های کارون و رودخانه ی ارمند است که در ادامه به دریاچه ی سدهای کارون ۴ و کارون ۳ می رسد. مسیری پر پیچ و خم در دل کوه های صخره ای چهارمحال و بختیاری که برای تجربه ی یک هیجان لذت بخش به سمت آن رفته ایم.

برای دریافت اطلاعات بیشتر پیرامون اجاره آپارتمان مبله در تهران با مشاوران سایت جامونه تماس بگیرید

تابستان، فصل کم خطر

رودخانه ی کارون در فصول مختلف با توجه به حجم آبی که وارد آن می شود. دارای درجات مختلفی از نظر خطر رفتینگ کاری است. بهترین فصل برای رفتینگ، فصل تابستان و اوایل پاییز است که میزان حجم آب به کمترین حد خود می رسد. در برخی نقاط، خط داغ آب نشان می دهد که در فصول پر آب بهار و زمستان، آب تا چهار متر بالاتر از سر جریان دارد.

از ارتفاع تا آب

 در میانه ی پیچ و خم های مسیر، صخره های بلند مشرف به رودخانه ای قرار دارد که گروه در کنار آن توقفی کوتاه می کند تا هر کدام از بچه ها با به نمایش گذاشتن مهارت های خود در شیرجه زدن از این صخره های بلند، تفریحی لذتبخش برای خود رقم بزنند.

برای اقامتی دلنشین و ارزان در تهران، بهترین گزینه اجاره آپارتمان مبله در تهران است

قایق سواری روی سرچشمه های روخانه خروشان کارون

گذر از تنگه

رود کارون با حدود ۹۵۰ کیلومتر طول بزرگ ترین، پرآب ترین و زیباترین رود ایران است که شاخه های اولیه ی آن از چشمه ی کوهرنگ در چهارمحال و بختیاری شروع و بعد از عبور از پیچ و خم های فراوان و گذر از دره، تنگه ها، دشت ها، مراتع سرسبز و نخلستان های خوزستان، به خلیج فارس می ریزد.

بر جوشش رودخانه

چپ شدن قایق و افتادن در آب جزئی از خطرات و ماجراجویی های برنامه های رفتینگ است و به همین دلیل تمامی نفرات تیم قبل از سوار شدن به قایق باید آموزش های لازم را در برخورد با این شرایط ببینند. در طول این ۱۷ کیلومتر مسیر رودخانه، آب در بخش هایی از آن کمی آرام تر و کم خطرتر می شود و بچه های گروه با اجازه ی سرپرست چند کیلومتری را با جریان رود و به صورت شناور در آب طی می کنند که این خود تجربه ای جالب در مسیر رودخانه است.

ویژگی های اجاره آپارتمان مبله در تهران عبارتند از: اقامت ارزان، دسترسی های آسان به تمام مناطق شهر، امکان رزرو کوتاه مدت و بلند مدت

اگر به دنبال رزرو سریع برای اجاره آپارتمان مبله در تهران هستید کافی است با کارشناسان جامونه تماس بگیرید، تا در زمانی اندک، موارد مختلفی برای انتخاب بهتر شما ارسال کنیم

با ما در ارتباط باشید 8 30 50 70 0912

مطالب مرتبط:

پیام در واتساپ
تماس با ما