زندگی در دل زاگرس، آشنایی با روستای سر آقاسید_1

رها کیانی 10:43 - 1398/07/27

جامونه با بیش از 1000 واحد اجاره سوئیت مبله ارزان در خدمت شماست

روستای سر آقاسید

خانه های اهالی که به صورت پلکانی روی هم قرار گرفته، بافت زیبا و منحصر به فرد روستای سرآقاسید را تشیکل داده است. در معماری پلکانی که اغلب در مناطق کوهپایه ای ایران مرسوم است، خانه ها طوری ساخته می شوند که پشت بام خانه ای، حیاط خانه ی بالایی است.

ضخیم بودن دیوار خانه ها که با توجه به اقلیم منطقه، بیشتر از خشت و چوب ساخته شده، راهی برای تحمل زمستان های سرد روستا است. به جز دریچه های کوچکی که در دیواره ها تعبیه شده، خانه ها پنجره ای ندارند و درها تنها منفذهای خانه های روستا به هوای سرد و خنک بیرون است.

با اجاره سوئیت مبله ارزان می توانید از اقامتی ارزان و به صرفه لذت ببرید

روستای سر آقاسید

زمانی برای تفریح

آبراهه های زیادی در اطراف روستای سر آقاسید روان است که از سرچشمه های رود «دز» نشات گرفته و در انتها به سد دز می ریزند. این رودخانه ی کوچک هم یکی از همان رودهاست که در میان این سنگ های بزرگ در نزدیکی روستا، آبگیری درست کرده البته این رودخانه ی به ظاهر آرام، در سه ماه اول سال، آن چنان خروشان است که آب تنی در آن کار خطرناکی است.

برای کودکان سرآقاسید که امکانات تفریحی خاصی هم در روستا ندارند. تابستان بهترین زمان است تا در این آبگیر آرام، تنی به آب بزنند و زمانشان را به شنا و تفریح بگذرانند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر پیرامون اجاره سوئیت مبله ارزان با مشاوران سایت جامونه تماس بگیرید

روستای سر آقاسید

آبی در همین نزدیکی

در اطراف روستای سر آقاسید چشمه های فراوانی است. گرچه اهالی روستای سر آقاسید از آب لوله کشی محرومند، اما آب زلال همین چشمه ها با لوله کشی تا نزدیکی خانه هایشان می آید. البته زنان روستا هنوز هم برای شست و شوی لباس به سر چشمه ها می روند.

چشمه ی «خضر» یکی دیگر از چشمه های اطراف روستاست که به اعتقاد اهالی روستا آب آن زندگی بخش است و متعلق به حضرت خضر، به همین خاطر مردم در آب این چشمه لباس نمی شویند. «چشمه مراد» هم که از دل کوهی در نزدیکی روستا می جوشد. به اعتقاد اهالی روستا مرادبخش است و هر کس نیتی داشته باشد و تن با دست خود را در آب این چشمه بشوید، به آرزویش می رسد.

روستایی به نام امامزاده

 بقعه ی امامزاده آقا سیدعیسی، در پایین دست روستا قرار دارد و دلیل نامگذاری روستای سرآقاسید است که به صورت پلکانی در بالای سر امامزاده شکل گرفته. این امامزاده نزد اهالی روستا و روستاهای اطراف بسیار مقرب است. مردم نمونه های شگفت انگیزی از معجزات او نقل می کنند. در داخل ساختمان بقعه ی امامزاده، علمی وجود دارد که اهالی روستا هنگام شیوع بیماری و طلب باران در خشکسالی ها و با گرداندن آن در روستا برای حل مشکل شان از خداوند طلب گشایش می کنند.

برای اقامتی دلنشین و ارزان در تهران، بهترین گزینه اجاره سوئیت مبله ارزان است

روستای سر آقاسید

زندگی جاریست

هنوز می توان نشانی از پوشش سنتی و رنگارنگ منطقه، در لباس های اهالی روستا به خصوص زنان روستا دید. زنان و دختران جوانی که زندگی شان با طبیعت بکر منطقه گره خورده است و در حالی که هنوز گاز در روستا وجود ندارد، هر روز پشته های هیزم را از کوه ها و دشت های اطراف بر پشت حمل می کنند و به خانه می آورند تا هم سوختی برای گرم کردن خانه هایشان در سرمای طاقت فرسای زمستان های زود هنگام منطقه باشد و هم برای مصرف روزانه ی پخت نان و غذا، در اجاق های خانه استفاده شود.

ادامه دارد...

ویژگی های اجاره سوئیت مبله ارزان عبارتند از: اقامت ارزان، دسترسی های آسان به تمام مناطق شهر، امکان رزرو کوتاه مدت و بلند مدت

اگر به دنبال رزرو سریع برای اجاره سوئیت مبله ارزان هستید کافی است با کارشناسان جامونه تماس بگیرید، تا در زمانی اندک، موارد مختلفی برای انتخاب بهتر شما ارسال کنیم

با ما در ارتباط باشید 8 30 50 70 0912

مطالب مرتبط:

پیام در واتساپ
تماس با ما