زندگی در دل زاگرس، آشنایی با روستای سر آقاسید_2

رها کیانی 13:14 - 1398/07/27

جامونه با بیش از 1000 واحد اجاره آپارتمان مبله در تهران در خدمت شماست

روستای سر آقاسید

زن جوان در حال پختن نان روی اجاق خانه اش است. اجاقی که با هیزم هایی که از دشت های اطراف جمع آوری شده، گرم و روشن می شود این نان های نازک و خوش طعم به روش اهالی این منطقه روی تابه هایی پخته می شود که روی چاله های آتش قرار می دهند.

با وجود درختان بلوط فراوانی که در ارتفاعات و زمین های اطراف روستاست، نان محلی دیگری که خاصی این نواحی است به نام «کلک» در خانه های روستا می پزند که از آردی درست می شود که با آسیاب کردن دانه ی میوه بلوط به دست می آید.

با اجاره آپارتمان مبله در تهران می توانید از اقامتی ارزان و به صرفه لذت ببرید

هنر زندگی در روستای سر آقاسید

زنان روستای سرآقاسید علاوه بر کار در خانه و حوضچه های نمک، به بافندگی و تولید صنایع دستی نیز می پردازند. البته شاید امروز زنان کمتری بساط بافت این صنایع دستی را در خانه هایشان برپا کنند اما همچنان دختران جوان و دم بخت روستا مشتاقانه برای بافت قالی، گلیم و جاجیم دست به کار می شوند تا هنر دستشان را به خانه و زندگی جدیدشان ببرند.

خرمن کوبان روستای سر آقاسید

این مرد اهل روستای سرآقاسید در حال خرمن کوبی گندم هایش به روش کاملا سنتی است. الاغ های مرد کشاورز با هدایت او در حالی که چوبی مخصوص این کار را با خودروی گندم ها می کشند، بر پشت های از خرمن تازه درو شده به صورت دورانی می چرخند تا دانه های گندم را از كاب ها جدا کنند و آماده ی آسیاب.

برای دریافت اطلاعات بیشتر پیرامون اجاره آپارتمان مبله در تهران با مشاوران سایت جامونه تماس بگیرید

روستای سر آقاسید

البته شغل اغلب اهالی روستا دامداری است و با نگهداری دام های کوچک، گذران زندگی می کنند. با توجه به اقلیم این منطقه دامداری رونق خاصی دارد. در فصل بهار پشته های علوفه ی تازه درو شده ی زمین های کشاورزی بر بام خانه ها پهن می شوند تا برای اذوقه ی زمستانی دام ها خشک و ذخیره شوند.

معجزه ی نمک

چشمه ی آب شور نزدیک روستای سر آقاسید، یکی از شگفتی های منطقه است. زنان روستا با نوبت آبی که هر خانواده از آب چشمه دارد، آب شور را با سطل هایی از چشمه تا حوضچه های دست کندی که هر کدام متعلق به یک خانواده روستاست، حمل می کنند و در آنها می ریزند.

نمک هایی که با تبخیر آب در این حوضچه ها به دست می آید، هم برای مصارف شخصی ساکنین روستا و هم برای دام هایشان کاربرد دارد. البته امروز مقداری از این نمک ها را برای فروش به شهر و روستاهای اطراف نیز می برند.

برای اقامتی دلنشین و ارزان در تهران، بهترین گزینه اجاره آپارتمان مبله در تهران است

روستای سر آقاسید

خانه هایی برای همه ی فصول

زندگی در طبیعت بکر، زیبا و رنگارنگ، رنگ و سرزندگی را به خانه های روستا آورده است. خانه هایی که گرچه از بیرون ظاهری ساده دارند ولی زندگی به زیبایی در آنها جریان دارد. اغلب خانه های روستا دو بخش تابستان نشین و زمستان نشین دارند.

قسمت زمستان نشین که در پایین خانه قرار دارد بدون هیچ پنجره ای فضای مناسبی را برای گذران زمستان و سرمای طاقت فرسای روستا فراهم می کند. کودکان این خانواده ی اهل روستای سرآقاسید مشغول تماشای تلویزیون هستند. شاید امکانات کم روستا، زندگی را برای این کودکان دشوار کرده باشد اما طبیعت زیبایی و لذت هایش را از آن ها دریغ نمی کند.

ویژگی های اجاره آپارتمان مبله در تهران عبارتند از: اقامت ارزان، دسترسی های آسان به تمام مناطق شهر، امکان رزرو کوتاه مدت و بلند مدت

اگر به دنبال رزرو سریع برای اجاره آپارتمان مبله در تهران هستید کافی است با کارشناسان جامونه تماس بگیرید، تا در زمانی اندک، موارد مختلفی برای انتخاب بهتر شما ارسال کنیم

با ما در ارتباط باشید 8 30 50 70 0912

مطالب مرتبط:

پیام در واتساپ
تماس با ما