در پیچ و خم دهستان، راهنمای گشت و گذار در روستای چلاو آمل

رها کیانی 21:02 - 1398/07/27

جامونه با بیش از 1000 واحد اجاره سوئیت مبله ارزان در خدمت شماست

روستای چلاو آمل

دهستان «چلاو» در جنوب شرقی شهرستان آمل مازندران که خود مجموعه ای از چند روستای کوچک و بزرگ است، یکی از غنیمت هاست. چلاو در منطقه ی تقریبا کوهستانی در محدوده ی معتدل خزری قرار گرفته و چشم اندازهایی تماشایی از مراتع، جنگل ها و مزارع  کوهپایه ای دارد. در روستاهای روستای چلاو کوچه های باریک، خانه هایی کاهگلی و بقالی هایی کوچک و قدیمی ای را خواهید دید که با فروش لبنیات و سبزیجات محلی و صنایع دستی کوچک امرار معاش می کنند.

به دلیل وجود ارتفاعات منطقه رطوبت دریا در این دره به دام می افتد و باعث به وجود آمدن چشم اندازهایی دیدنی از حرکت ابر و مه در لابه لای روستاها و مزارع می شود. اگر می خواهید این شانس را داشته باشید که خنکای نسیمی مرطوب به گونه های تان بخورد، دریایی از مه را زیر پای تان ببینید و صدای آواز چوپانی را از دوردست بشنوید وارد جاده هراز شوید و سراغ روستای چلاو آمل را بگیرید.

با اجاره سوئیت مبله ارزان می توانید از اقامتی ارزان و به صرفه لذت ببرید

روستای چلاو آمل

چطور به روستای چلاو آمل برسیم؟

روستای نزدیک

خروجی روستای چلاو در جاده ی هراز در ۲۵ کیلومتری آمل و ۱۵۵ کیلومتری تهران قرار دارد. تهرانی ها برای رسیدن به روستای چلاو حدود ۱۵۵ کیلومتر و از شهرستان آمل ۲۵ کیلومتر راه دارند. این یعنی از تهران تا ابتدای جاده ی فرعی چلاو حدود سه ساعت و از سمت آمل حدود نیم ساعت رانندگی برای رسیدن به چلاو در سمت راست جاده ی هراز از سمت تهران، یک جاده ی فرعی خواهید دید که با تابلو «چلاو» مشخص شده است.

این جاده ی فرعی به طول ۳۰ کیلومتر از «پل منگل» شروع می شود و تا روستای فیلبند که آسفالته است، ادامه پیدا می کند. پس از عبور از پل منگل در چند کیلومتر اول به جز کوه های خشک چیزی نخواهید دید، اما بعد از آن یک دفعه جنگل های سرسبز خودشان را نشان می دهند. در ادامه ی مسیر و بعد از هفت کیلومتر به یک دو راهی می رسید.

اگر مسیر سمت راست را انتخاب کنید، به روستاهای پاریمه، پاشاکلا، نجارکلاو تیار که طبیعتی بسیار زیبا دارند می رسید اما سمت چپ پس از طی مسیری کوتاه به روستای زیبای گنگرج کلا خواهید رسید. تمام این روستاها در محدوده ی روستای چلاو قرار دارند.

مه و روستاهایش

روستای چلاو شامل روستاهای پاریمه پاشاکلا، نجار محله، تیار، چمه بن و زرخونی است. اما روستاهای سنگچال، گنگرج کلا و فیلبند از زیباترین روستاهای این دهستان محسوب می شوند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر پیرامون اجاره سوئیت مبله ارزان با مشاوران سایت جامونه تماس بگیرید

چطور بگردیم؟

روستای چلاو؛ چشم اندازهای سرسبز

روستای چلاو از توابع بخش مرکزی آمل است و شامل روستاهای پاریمه، پاشاکلا، نجارمحله، تیار، گنگرج کلا، چمه بن ، زرخونی سنگچال، لهاش، الیمستان و امامزاده قاسم می شود. برای گشت و گذار در چلاو، در مسیر برای گشت و گذار دارید که ما مسیر سمت چپ را توصیه می کنیم که به گنگرج کلا می رود

گنگرج کلا:

در روستای «گنگرج کلا» آنچه زیاد به چشمتان می آید، تابلوی لبنیات محلی است که ماست، دوغ، کره و پنیر محلی می فروشند. در گنگرج کلا چشمه ای به اسم «سیاه خونی» وجود دارد که برای برداشتن آب و استراحت در کنارش باید حتما سراغش را از روستاییان بگیرید.

در داخل روستا هم دو امامزاده ی قدیمی به اسم امامزاده سيف الدين و امامزاده یحیی وجود دارد که می توانید چند ساعتی در آن ها اقامت کنید. کمی بعد از گنگرج کالا می توانید از خودرو پیاده شوید و کمی در دل جنگل پیاده روی کنید. اگر با یک راهنمای محلی همراه شوید که گشت و گذارتان در جنگل کم خطرتر خواهد بود.

حواستان باشد که در جنگل های این منطقه امکان برخورد با حیوانات وحشی وجود دارد و از این گذشته، باید مراقب سگ های گله ی دامداران منطقه هم باشید. این دهستان امامزاده های دیگری هم دارد؛ اگر مسیر سمت راست را انتخاب کرده باشید و به سمت روستای پاریمه رفته باشید. در این روستا بقعه ی امامزادگان صالح و شجاع الدين و در روستای نجارکلا بقعه امامزاده جعفر(ع) را خواهید دید.

برای اقامتی دلنشین و ارزان در تهران، بهترین گزینه اجاره سوئیت مبله ارزان است

روستای چلاو آمل

سنگچال:

بعد از روستای گنگرج کلا و در ۱۸ کیلومتری جاده ی فرعی به روستای سنگچال در ارتفاع ۱۴۰۰ متری از سطح دریا می رسید. دکان هایی قدیمی در روستا وجود دارد که می توانید از آن ها صنایع دستی چوبی مثل کارهای لاکی بخرید.

در سنگچال، تماشای سقانفار امامزاده محمد را از دست ندهید که ثبت ملی هم شده، یک حمام قدیمی هم در روستا وجود دارد که متأسفانه تبدیل به خرابه شده است. کمی دورتر از روستا به منطقه ای می رسید به نام «فرنی کلا» که تپه ای بسیار زیباست. حدود ۳۰۰متری بالای تپه، کل منطقه و روستا در زیر پایتان قرار دارد.

در پایین تپه، چمن زار مناسبی هم برای اثرات یا توپ بازی فراهم است. بعد از سنگچال و پس از طی مسیری پر پیچ و خم و گذر از جنگل ها به یکی از زیباترین روستاهای منطقه یعنی فیلبند می رسید. پس از رسیدن به فیلبند اگر راهی تپه های خارج از روستا شوید و مسیر خاکی را ادامه دهید، خودتان را بالای دریایی از ابر خواهید دید.

ویژگی های اجاره سوئیت مبله ارزان عبارتند از: اقامت ارزان، دسترسی های آسان به تمام مناطق شهر، امکان رزرو کوتاه مدت و بلند مدت

اگر به دنبال رزرو سریع برای اجاره سوئیت مبله ارزان هستید کافی است با کارشناسان جامونه تماس بگیرید، تا در زمانی اندک، موارد مختلفی برای انتخاب بهتر شما ارسال کنیم

با ما در ارتباط باشید 8 30 50 70 0912

مطالب مرتبط:

پیام در واتساپ
تماس با ما