کوچک جنگلی، راهنمای سفر به دریاچه ی سقالکسار در استان گیلان

رها کیانی 22:04 - 1398/07/28

جامونه با بیش از 1000 واحد اجاره آپارتمان مبله در تهران در خدمت شماست

دریاچه ی سقالکسار

نام شمال که می آید همه به یاد دریای مازندران می افتند که بزرگترین دریاچه ی زمین از نظر مساحت است. اما فقط دریاچه های بزرگ نیستند که مقصد سفر گردشگرانند دریاچه های کوچک هم زیبایی و جذابیت خاص خود را دارند و سکوت و آرامشی که در کنارشان هست را در کمتر جایی می توان تجربه کرد.

دریاچه ی سقالکسار در استان گیلان چنین وضعیتی دارد و وقتی نزدیکش می شوید، انگار فرسنگ ها از هیاهوی شهر فاصله گرفته اید. طبیعت زیبای منطقه و درختان خوش قد و قامت در اطراف دریاچه، زیبایی آب زلالش را دوچندان کرده اند و اگر بخت با شما یار باشد و پرندگان خوش الحان دریاچه را هم ببینید، یک سفر به یادماندنی را تجربه خواهید کرد.

برای دیدن این نگین درخشان باید پا در مسیر جنگل های گیلان بگذارید و در دیار میرزا کوچک خان جنگلی، به تماشای این بهشت کوچک در دل جنگل های بزرگ بروید. این سفر، برای یکی دو روز هم که شده، صداهای گوشنواز جنگل را جایگزین صداهای روزمره خواهد کرد و هوایی تمیز و مناظری پاکیزه به شما هدیه خواهد داد.

با اجاره آپارتمان مبله در تهران می توانید از اقامتی ارزان و به صرفه لذت ببرید

دریاچه ی سقالکسار

چطور به دریاچه ی سقالکسار برسیم؟

تا نزدیک رشت

فاصله ی تهران تا دریاچه ی سقالکسار تقریبا ۳۰۰ کیلومتر است و از آزادراه قزوین- رشت، قبل از رسیدن به رشت می توان وارد مسیرش شد.

خودروی شخصی: اگر از سمت تهران راهی شده اید، وارد آزادراه قزوین- رشت شوید و بعد از این که امامزاده هاشم را رد کردید، کمتر از ۲۰ کیلومتر مانده به رشت، خروجی فومن را در سمت چپ تان می بینید که باید واردش شوید.

۱۶ کیلومتر که در آن جاده راندید، پلی را می بینید که مسیر سمت چپش به طرف  روستای «آقاسیدشریف» و «جیرده» می رود. یک کیلومتر بعد از پل، دوربرگردان را برگردید و از کنار پل وارد آقاسیدشریف شوید. همین که از جاده ی اصلی خارج شدید، اولین فرعی سمت چپتان؛ یعنی مسیر موازی با - رودخانه را پیش بگیرید، آن را تا آخر ادامه دهید و در انتها به سمت راست بپیچید.

۲۰۰ متر که رفتید، از روی اولین 4 پل به چپ بروید و سپس اولین سه راهی را به چپ و بعدی را به راست (جاده خلیلان) بپیچید. سه کیلومتر که ادامه دادید، جاده کوتاه و تابلودار دریاچه در سمت چپتان است. اگر هم از سمت رشت می آیید، وارد بلوار سردار جنگل شوید و از آن جا مسیرتان را به سمت خارج شهر ادامه دهید. از زیر پل انتظام، وارد جاده ی جیرده شوید. بعد از حدود ۱۲ کیلومتر به آقاسیدشریف می رسید و ادامه ی مسیر مانند مسیر قبل است.

با اتوبوس: در پایانه ی غرب تهران سوار اتوبوس های تعاونی ۱۵ به مقصد فومن یا تعاونی های شماره ی 7 و ۱۶ به مقصد صومعه سرا شوید و از راننده بخواهید که ۲۰ کیلومتر قبل از فومن، شما را در آقاسیدشریف پیاده کنند. فاصله ی چهار کیلومتری آن جا تا دریاچه را می توانید پیاده بروید که حدودا یک ساعتی وقت می گیرد. البته در آقاسیدشریف هم می توانید تاکسی دربست بگیرید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر پیرامون اجاره آپارتمان مبله در تهران با مشاوران سایت جامونه تماس بگیرید

آبگیر نزدیک

در چند کیلومتری شهر رشت، دریاچه ی کوچکی وجود دارد که برای مردم این منطقه از استان گیلان بسیار محبوب است. یک آبگیر با درختانی انبوه در دور و برش جایی که امکانات اولیه ی تفریحی هم دارد. مردم محلی می گویند «سقالکسار» یعنی محل آب خوردن لک لک و سار.

دریاچه سقالکسار؛ خوشبو و پاکیزه

دریاچه سقالکسار در میان درختان خوش قامت قرار گرفته و محیطی پاکیزه دارد. طبیعت دریاچه، آخرهفته ها، تفرجگاه بسیاری از ساکنان رشت است.

دریاچه سقالکسار:

آب دریاچه ی کوچک سقالکسار که در فصول مختلف ۱۵ تا ۲۰ هکتار وسعت دارد، از چشمه های زیرزمینی، نزولات آسمانی و نهرهای کوچک پر می شود و سد پایین دستش هم به ذخیره ی آبش کمک می کند. سقالکسار در زبان گیلکی به معنی آبشخور پرندگان (لک لک و سار) است. این دریاچه در همه ی فصول زیباست و انعکاس تصویر درختان در آن، زیبایی اش را دوچندان می کند، قدم زدن دور دریاچه و جنگل نوردی در میان درختان و استشمام بوی خوش شالیزارها، لذتی دارد که در کمتر مسافرتی عایدتان خواهد شد. در بعضی روزها و ساعات، پرندگان فراوانی را در اطراف دریا چه خواهید دید.

برای اقامتی دلنشین و ارزان در تهران، بهترین گزینه اجاره آپارتمان مبله در تهران است

دریاچه ی سقالکسار

امکانات و تفریحات دریاچه سقالکسار:

با پرداخت ورودیه می توانید خودروی خود را در پارکینگ دریاچه پارک کنید. در کنار دریاچه، فروشگاه و نماز خانه و سرویس بهداشتی وجود دارد. با توجه به نزدیکی دریاچه به آبادی های اطراف، اگر خریدهای دیگری هم برای اقامت شبانه تان نیاز دارید، میتوانید به راحتی در منطقه تهیه کنید. همچنین امکان ماهیگیری و قایق سواری هم در دریاچه فراهم است.

پاکیزگی روستا و دریاچه: به همت شورای روستای سقالکسار، بهداشت منطقه وضعیت بسیار خوبی دارد. در بدو ورود به آن جا، همراه با دریافت ورودیه به شما کیسه های زباله داده میشود که هنگام ترک محل، زباله های خود را در آنها ریخته و تحویل دهید. حفظ پاکیزگی این مناطق زیبا و توریستی، بیش از همه به نفع خود گردشگرانش خواهد بود و انگیزه ای مضاعف برای سفرهای دوباره به آن جا ایجاد خواهد کرد. حال که تا نزدیکی فومن رفته اید، می توانید از آن جا به ماسوله بروید و این روستای پلکانی و آبشار زیبایش را ببینید با قدم در راه عمارت پر شکوه قلعه رودخانه بگذارید.

ویژگی های اجاره آپارتمان مبله در تهران عبارتند از: اقامت ارزان، دسترسی های آسان به تمام مناطق شهر، امکان رزرو کوتاه مدت و بلند مدت

اگر به دنبال رزرو سریع برای اجاره آپارتمان مبله در تهران هستید کافی است با کارشناسان جامونه تماس بگیرید، تا در زمانی اندک، موارد مختلفی برای انتخاب بهتر شما ارسال کنیم

با ما در ارتباط باشید 8 30 50 70 0912

مطالب مرتبط:

پیام در واتساپ
تماس با ما