سبزه و آب و آفتاب، راهنمای سفر به آبشار لوه در استان گلستان

رها کیانی 22:22 - 1398/08/01

جامونه با بیش از 1000 واحد اجاره سوئیت مبله ارزان در خدمت شماست

سفر به آبشار لوه در استان گلستان

جنگل های انبوه هیرکانی در نوار شمالی کشور، رودخانه های فراوان و گاهی پرآب و خروشان را در خود دارد. این رودخانه ها در دامنه ی شمالی البرز که کوهستان معمولا شیب تندتری دارد، آبشارهایی دیدنی و متنوع هم خلق کرده است. بعضی از این آبشارهای زیبا که در جنگل های هیرکانی جا خوش کرده اند در استان گلستان قرار گرفته اند؛ بعضی بسیار معروف و بعضی کمتر شناخته شده اند.

آبشار «لوه» یکی از همین آبشارهای کمتر معروف استان است؛ از توابع شهرستان گالیکش و در همسایگی روستایی به همین نام. با این حال برای کسانی که از مسیر جنگل گلستان و جاده ی آسیایی به مشهد رفت و آمد دارند، آبشار لوه نامی آشناست.

آبشاری در میان درختان انبوه جنگلی و کهنسال. شهریور ماه که گردشگران شهر مشهد بیشتر می شود، در مسیر رفت با برگشت از شهرهای شمالی می توان با سفر به آبشار لوه در استان گلستان آخرین فرصت برای گشت و گذار تابستانی را در اطراف و اکنافش غنیمت شمرد.

با اجاره سوئیت مبله ارزان می توانید از اقامتی ارزان و به صرفه لذت ببرید

آبشار لوه در استان گلستان

چطور به آبشار لوه در استان گلستان برسیم؟

تا لب لوه

از گرگان تا گالیکش ۱۱۰ و از آن جا تا آبشار لوه حدود ۲۵ کیلومتر راه دارید. اگر از سمت تهران و دیگر شهرهای شمالی می آید، اول باید به گرگان برسید. از گرگان جاده را به سمت مشهد و پارک ملی گلستان در پیش بگیرد و آخرین شهر گلستان یعنی گالیکش را پشت سر بگذارید.

سپس جاده را به سمت پارک ملی گلستان ادامه دهید تا به ورودی روستای لوه در سمت راست جاده برسید. بعد از عبور از روستا به جنگل زیبای لوه می رسید و طبق تابلوهای راهنما به آبشار می رسید. این آبشار تا شهر گالیکش ۲۵ کیلومتر فاصله دارد.

گلستان آبشارها

استان گلستان آبشار های فراوانی دارد آنچه آبشارهای این استان را از آبشارهای بیشتر مناطق ایران متمایز کرده است آبشارهای جنگلی آن است. آبشارهای این منطقه مثل آبشار لوه در دل جنگلی انبوه قرار دارند که معمولا چند طبقه بوده و حوضچه هایی هم در پایین شان دارند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر پیرامون اجاره سوئیت مبله ارزان با مشاوران سایت جامونه تماس بگیرید

کجا بگردیم؟

یک آبشار و حوضچه اش

برای رسیدن به پای آبشار لوه اول از همه باید به روستای لوه برسید.

روستا و آبشار لوه:

لوه از توابع بخش «قراولان» بخش لوه شهرستان گالیکش است. این روستا در جلگه ای مرتفع با ارتفاع تقریبا ۳۰۰ متری قرار گرفته است رودخانه ی لوه که در بالا دست آبشار لوه جریان دارد، از میانه ی روستا می گذرد. اگر مکان یاب یا همان جی پی اس دارید، موقعیت جغرافیایی روستا ۵۵درجه و ۳۹دقیقه طول شرقی و ۳۷ درجه و ۲۲ دقیقه عرض شمالی قرار دارد.

برای اقامتی دلنشین و ارزان در تهران، بهترین گزینه اجاره سوئیت مبله ارزان است

آبشار لوه در استان گلستان

مجموعه آبشارهای لوه از چندین آبشار کوچک و بزرگ به صورت پلکانی تشکیل شده است و هر کدام از آنها حوضچه هایی را تشکیل می دهند که هیجان انگیز و تماشایی است. اطراف آبشار از درختان پهن برگ پوشیده شده است که در ماه های گرم سال هوای خنک و لطیفی دارد. در فصل پاییز هم زیبایی چشم نواز و مداد رنگی طبیعت را در آن شاهد هستیم.

پارک ملی گلستان:

آبشار و روستای لوه در فاصله ی بسیار نزدیک یعنی حدود ۱۵ کیلومتری پارک ملی گلستان قرار دارد که از آن به عنوان ذخیره گاه زیست کره هم یاد می شود. پارک ملی گلستان قدیمی ترین پارک ملی ثبت شده در ایران است. این پارک از انتهای روستای «تنگراه» یعنی محل پیشنهادی ما برای اقامت آغاز می شود، می توانید از موزه حیات وحش و پارک ملی گلستان که در سه کیلومتری تنگراه قرار دارد، بازدید کنید.

ویژگی های اجاره سوئیت مبله ارزان عبارتند از: اقامت ارزان، دسترسی های آسان به تمام مناطق شهر، امکان رزرو کوتاه مدت و بلند مدت

اگر به دنبال رزرو سریع برای اجاره سوئیت مبله ارزان هستید کافی است با کارشناسان جامونه تماس بگیرید، تا در زمانی اندک، موارد مختلفی برای انتخاب بهتر شما ارسال کنیم

با ما در ارتباط باشید 8 30 50 70 0912

مطالب مرتبط:

پیام در واتساپ
تماس با ما