مسیر ساکت، راهنمای دوچرخه سواری از کلیشم تا املش

رها کیانی 20:52 - 1398/08/03

جامونه با بیش از 1000 واحد اجاره سوئیت مبله ارزان در خدمت شماست

راهنمای دوچرخه سواری از کلیشم تا املش

بشتابید که آخرین فرصت است برای یک برنامه ی رکاب زنی خنک. اگر چه دوچرخه سواران کوهستان می دانند که در ماه های مهر و حتی آبان هم می توانند برنامه های به یادماندنی ترتیب دهند، اما شهریور ماه مخصوصا برای رکاب زنی کوهستان های البرز شمالی است. در راهنمای دوچرخه سواری از کلیشم تا املش، یک برنامه ی دوچرخه سواری نسبتا مشکل در این منطقه پیشنهاد میدهیم. برنامه ی رکابزنی از کلیشم در عمارلوی رودبار تا شهر املش مرکز این شهرستان، در این مسیر حدود ۸۲ کیلومتر رکاب خواهید زد که فقط زمانی که روی دوچرخه هستید، حدود ۱۲ ساعت خواهد بود. به همین دلیل هم باید یک شب را در میانه ی مسیر سر کنید.

برای رکابزنی در این مسیر هم باید وسایل کمپ و ابزار ضروری این سفر را همراه ببرید و هم تجربه و توان کافی برای دوچرخه سواری در یک مسیر نسبتا طولانی را داشته باشید. سفری که در آن چشم انداز های مه آلود، دشت های فراخ و سد و رودخانه خاطره اش را برای شما همیشگی خواهد کرد.

با اجاره سوئیت مبله ارزان می توانید از اقامتی ارزان و به صرفه لذت ببرید

راهنمای دوچرخه سواری از کلیشم تا املش

چطور برسیم؟

به سوی کلیشم

کلیشم در فاصله ی ۶۵ کیلومتری شمال شرقی شهرستان رودبار قرار دارد و برای رسیدن به کلیشم یک راه اصلی و دو راه فرعی وجود دارد.

راه اصلی جاده ی قزوین رشت است. در شهر لوشان به سمت شهر جیرنده باید تغییر مسیر دهید تا در ادامه به دیتا و «کلیشم» برسید. راه فرعی اول در جاده قزوین به رشت است. باید اول به شهر رستم آباد برسید و از آن جا به سمت تونکابن و بره سر بپیچید و با گذر از چشم انداز داماش به کلیشم برسید.

راه فرعی دوم از قزوین و منطقه ى الموت شروع می شود. از آن جا باید به سمت روستای اسماعیل آباد و «نیاق» بروید تا به روستاهای انبوه و کلیشم برسید. در هر دو مسیر فرعی، قسمت های زیادی از مسیر خاکی است اگر با وسیله نقلیه عمومی قصد سفر دارید باید در تهران سوار اتوبوس های مسیر رشت شوید و در لوشان پیاده شوید. بعد با وانت های گذری تاجیرنده و کلیشم بروید.

از کلیشم تا املش

محل آغاز این برنامه ی دوچرخه سواری شهر کلیشم در منطقه ی عمارلوی شهرستان رودبار از توابع استان گیلان است. در این مسیر تقریبا ۸۲ کیلومتری از سمت جنوب به سمت شمال رکاب خواهید زد. در مسیری که دیدنی های بکر و کمتر دیده شده ای خواهید دید.

چطور بگردیم؟

۸۲ کیلومتر در ۱۲ ساعت

محل شروع برنامه ی دوچرخه سواری در کلیشم ارتفاعی حدود دو هزار متر از سطح دریای آزاد دارد. برای رکابزنی در این مسیر کوهستانی باید یک شب را در مسیر بمانید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر پیرامون اجاره سوئیت مبله ارزان با مشاوران سایت جامونه تماس بگیرید

از کلیشم تا پیر کوہ،۲۲ کیلومتر، حدود دو ساعت: در شمال کلیشم یک جاده خاکی با شیب نسبتا تند به سمت امامزاده ابراهیم و «ترار» می رود. در این جاده پنج کیلومتر رکاب می زنید تا به بالای گردنه برسید. ارتفاع این گردنه حدود دو هزار و ۳۰۰ متر از سطح دریاست. در ادامه، مسیر سراشیبی می شود تا به یک چمنزار در نزدیکی روستاهای «جليسه»، «ملامحله» و «پیرکوه» برسید.

از پیر کوه تا امام، ۱۸ کیلومتر، حدود چهار ساعت: بعد از امام به روستای «بنه زمین» و رودخانه ی «جاکرور» می رسید. از گردنه تا رودخانه حدود ۱۸ کیلومتر راه دارید و یک ساعتی باید رکاب بزنید. باید از روی پل فلزی آزادگان عبور کنید تا به یک چهار راه برسید؛ مسیر مستقیم به روستای گرمارود می رود و مسیر سمت چپ به سمت «اسپیلی» و «آبشار لونک». راه ما، جاده ی سمت راست است که باید در حاشیه ی رودخانه به سمت شرق رکاب بزنید.

این جاده بعد از چهار کیلومتر به دوراهی و پل روستای «موسی کلایه» می رسد. اگر قصد رفتن به سمت منطقه اشکورات و رحیم آباد را دارید، باید به سمت روستای موسی کلایه بروید. مسیر ما به سمت روستای ملکوت است. در این مسیر، وارد یک شیب تند و زیگزاکی می شوید تا بعد از پنج کیلومتر و یک ساعت رکابزنی به بالای گردنه و ملکوت برسید.

مسیر سمت شرق به روستای امام می رسد. بعد از دو کیلومتر به یک دو راهی می رسید. سمت راست بن بست است و باید مستقیم ادامه بدهید حدود ۵۰۰ متر جلوتر دوراهی دیگری است که در جاده ی سمت چپ، بعد از حدود دو کیلومتر مسیر سربالایی به روستای تاریخی امام می رسد. از ابتدای مسیر تا این جا حدود ۳۸ کیلومتر رکاب زده اید؛ یعنی حدود چهار تا پنج ساعت رکابزنی. در این جا میتوانید ناهار بخورید و کمی استراحت کنید.

برای اقامتی دلنشین و ارزان در تهران، بهترین گزینه اجاره سوئیت مبله ارزان است

راهنمای دوچرخه سواری از کلیشم تا املش

 از امام تا خصیب دشت؛ ۱۲ کیلومتر، حدود سه ساعت: دو راه اصلی از امام به سمت «خصیب دشت» می رود، اما پیشنهاد ما مسیر مناسب تر برای دوچرخه است. این مسیر در ابتدای روستا قرار دارد که با حدود چهار کیلومتر سربالایی به بالای کوه می رسد. از آنجا با دور زدن کوه های روستا و گذر از کنار «نماشاكوه» و پس از دوراهی «سیاه کوه» مستقیم به طرف روستا و چشمه «سفید چشمه» می رود.

در ادامه به چشمه های آب معدنی «لوزان» خواهید رسید. مسیر هشت کیلومتری امام تا لوزان را تقریبا در دو ساعت رکاب خواهید زد تا به ارتفاع دو هزار و ۲۰۰ متری برسید. پس از چشمه ها در مسیری سرازیری به دشت «چاکدشت» وارد می شوید و بعد از گذر از منطقه ییلاقی در نهایت به منطقه ی خصیب دشت در ارتفاع یک هزار و ۸۰۰ متری از سطح دریا خواهید رسید.

خصیب دشت تا املش، ۳۰ کیلومتر، حدود سه ساعت: از خصیبادشت در یک مسیر جنگلی خاکی و سراشیبی به «هلودشت» می رسید که چشم اندازهای زیبایی دارد. قبل رسیدن به هلودشت یک جاده ی خاکی فرعی در سمت راست به منطقه ی جنگلی «شلیله» می رود که بن بست است. در ادامه مسیر جاده با پیچ های تند به «بلوردکان» در کنار رودخانه می رسد. مسیر آسفالته در امتداد رودخانه پیش می رود تا با گذر از کوهپایه های پوشیده از چای به املش برسید.

ویژگی های اجاره سوئیت مبله ارزان عبارتند از: اقامت ارزان، دسترسی های آسان به تمام مناطق شهر، امکان رزرو کوتاه مدت و بلند مدت

اگر به دنبال رزرو سریع برای اجاره سوئیت مبله ارزان هستید کافی است با کارشناسان جامونه تماس بگیرید، تا در زمانی اندک، موارد مختلفی برای انتخاب بهتر شما ارسال کنیم

با ما در ارتباط باشید 8 30 50 70 0912

مطالب مرتبط:

پیام در واتساپ
تماس با ما