وفور در لفور، راهنمای سفر به آبشار ترز در جنگل های لفور سوادکوه شمالی

رها کیانی 19:57 - 1398/08/06

جامونه با بیش از 1000 واحد اجاره سوئیت مبله ارزان در خدمت شماست

راهنمای سفر به آبشار ترز

سوادکوه شمالی در شرق استان مازندران، از آن مناطقی است که در انتهای هر جاده و راه فرعی اش به یک نقطه ی طبیعی زیبا و تماشایی خواهید رسید؛ می خواهد یک آبشار باشد یا یک جنگل یا یک روستای ییلاقی. یکی از این مناطق تماشایی، دهستان «لفور» است که تقریبا از ۳۰ آبادی تشکیل شده، علاوه بر جنگل های معروف لفور هیرکانی که باعث غنای گیاهی و جانوری این منطقه شده است.

این منطقه دیدنی های دیگری هم دارد. به دلیل داشتن مناطق مرتفع، لفور آبشارهای فراوانی دارد. یکی از این آبشارها، مجموعه آبشارهای «ترز» است که ارتفاع بلند ترین این آبشارها به ۲۰ متر می رسد. آبشار ترز یکی از آبشارهای کمتر شناخته شده ی این منطقه است و برای رسیدن به پای آن باید کمتر از یک ساعت در دل جنگل پیاده روی کنید. در انتهای یک مسیر پیاده روی زیبا به آبشاری بلند و تماشایی می رسید که در دل جنگل جا خوش کرده است. غیر از آبشار ترز، جنگل های لفور هم بسیار تماشایی اند.

با اجاره سوئیت مبله ارزان می توانید از اقامتی ارزان و به صرفه لذت ببرید

آبشار ترز

چطور به آبشار ترز برسیم؟

پیش به سوی خنکای آبشار

آبشار ترز حدود ۲۵ کیلومتر با شیرگاه فاصله دارد، شیرگاه هم ۲۳۰ کیلومتر تا تهران فاصله دارد. از تهران و از جاده ی فیروزکوه خود را به شهر پل سفید، زیرآب و شیرگاه برسانید. این مسیر ۲۳۰ کیلومتری حدود سه ساعت زمان خواهد برد. پس از ورود به شهر شیرگاه وارد جاده ی فرعی «گنج افروز» یا به قول محلی ها «بابلکنار» در بخش غربی شیرگاه شده و مسیر را ۱۲ کیلومتر ادامه می دهید.

به سه راهی «شیردارکلا» می رسید که پمپ بنزینی در سمت چپ و یک شعبه ی پست بانک هم در سمت راست جاده دارد. مسیر سمت چپ را انتخاب کنید و به سمت سد لفور مسیر را حدود نه کیلومتر ادامه دهید تا جایی که در سمت راست جاده یک مرغداری ببینید، روبه روی مرغداری و نرسیده به کلانتری و پست جنگلبانی لفور از خودروها پیاده شده و در سمت چپ جاده، وارد راه مالرویی شوید که شما را تا آبشار ترز می برد.

عطر آب و جنگل

در دل جنگل های انبوه و باستانی لفور در سوادکوه، دیدنی های فراوانی وجود دارد. یکی از این دیدنی های جذاب آبشار است. در جنگل های لفور آبشار های کوچک و بزرگ فراوانی وجود دارد که کمتر شناخته شده هستند. یکی از این آبشارها، مجموعه آبشارهای «ترز» است که بلند ترین آن ها ارتفاعی تقریبا ۲۰ متری دارد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر پیرامون اجاره سوئیت مبله ارزان با مشاوران سایت جامونه تماس بگیرید

آبشار ترز

در آبشار ترز چه می بینیم؟

عطر پونه های وحشی

جاذبه های گردشگری جنگل های لفور شامل چشمه ها، آبشارها، غارها، مراتع ییلاقی و چند بارگاه امامزاده است. آبشار اصلی ترز با ارتفاع تقریبا ۲۰ متر، بلندترین آبشار این منطقه است.

آبشار ترز:

در منطقه لفور آبشارهای فراوانی وجود دارد و خود آبشار ترز هم شامل چندین آبشار می شود. مسیر پیاده روی تا رسیدن به آبشار اصلی ترز با شیب ملایم به سمت رودخانه «بابل رود» آغاز می شود. بعد از حدود ۲۰ دقیقه پیاده روی، برای عبور از رودخانه به یک پل چوبی می رسید که در صورت نبودن پل باید به آب زده و از رودخانه بگذرید.

در کنار رودخانه ۲۵۰ متر بالاتر از پل آبشاری دیده می شود که باید به راهتان ادامه دهید و از کنار این آبشار بگذرید باید حدود ۱۵ دقیقه دیگر پیاده روی کنید تا به آبشار اصلی «ترز» با ارتفاع تقریبا ۲۰ متری اش برسید. در مسیر رسیدن به آبشار ممکن است فروشندگان محلی دوره گردی ببینید که محصولات محلی مثل میوه، مربا و انواع رب یا صنایع دستی می فروشند. اگر توانستید از آن ها خرید کنید.

برای اقامتی دلنشین و ارزان در تهران، بهترین گزینه اجاره سوئیت مبله ارزان است

آبشار ترز

جنگل های لفور:

در جنگل های شهرستان لفور انواع درختان جنگلی وجود دارد که مهمترین آنها ممرز (در ارتفاعات میان بند)، آزاد، انجیلی، توسکا، شمشاد، افرا، نمدار، نارون، زبان گنجشک، شاه بلوط و راش است. برای زدن به دل جنگل های لفور مسیرهای مختلفی وجود دارد، یکی از آنها این است که پس از گذر از فیروزکوه و پل سفید، خود را به شیرگاه برسانید.

مسیر جنگل در راستای جاده ی سد البرز است. از سد البرز، نزدیک دو ساعت جاده ی خاکی در جنگل پیش روی شماست. البته به دلیل آن که احتمال گم شدن وجود دارد، بهتر است حتما با بلدهای محلی همراه شوید یا با کسانی این مسیر را طی کنید که قبلا آن را طی کرده اند، برای آن که جنگل را آلوده نکنید، بهتر است ظروف یکبار مصرف همراه نبرید. اگر هم در جای مناسبی آتش روشن کردید، حتما قبل رفتن آن را خاموش کنید.

ویژگی های اجاره سوئیت مبله ارزان عبارتند از: اقامت ارزان، دسترسی های آسان به تمام مناطق شهر، امکان رزرو کوتاه مدت و بلند مدت

اگر به دنبال رزرو سریع برای اجاره سوئیت مبله ارزان هستید کافی است با کارشناسان جامونه تماس بگیرید، تا در زمانی اندک، موارد مختلفی برای انتخاب بهتر شما ارسال کنیم

با ما در ارتباط باشید 8 30 50 70 0912

مطالب مرتبط:

پیام در واتساپ
تماس با ما