10 پیشنهـاد جـذاب و هيجـان انگيز براي تنگه گـردی_2

رها کیانی 20:42 - 1398/08/09

جامونه با بیش از 1000 واحد اجاره سوئیت مبله ارزان در خدمت شماست

تنگ رغز و تنگ واشی

تنگ رغز یکی از مقاصد گردشگری ماجراجویانه است که هم برای طبیعت گردهای آماتور و علاقه مندان به دره و آبشار مناسب است و هم شناگران و غواصان حرفه ای را به خود جذب می کند. آبشارهای چندگانه و بعضا بلند (از جمله دو آبشار آذرخش و وداع) و همچنین حوضچه هایی که در زیر آبشار ها و میان سنگ های صیقل خورده محصور شده اند، زیبایی کم نظیری دارند.

از همان ابتدا که وارد تنگ رغز می شوید، آبشارها شروع می شوند و البته اولین آبشار، چند سالی است که به دلیل برداشت آب معدنی خشک شده و فقط صخره های صیقل خورده اش به جا مانده که از کنار آنها بالا می روید تا آبشارهای بعدی را ببینید. بالا رفتن از بعضی آبشار ها در نقاط بالایی تنگه، نیاز به ابزار فنی دارد.

با اجاره سوئیت مبله ارزان می توانید از اقامتی ارزان و به صرفه لذت ببرید

تنگ رغز و تنگ واشی

اما اگر بی تجهیزات هم رفته اید نگران نباشید. چون به اندازه ی کافی مناظر زیبا و آب زلال خواهید دید. کل دره حدود چهار کیلومتر طول دارد که رفت و برگشتش برای حرفه ای ها و مجهزها بیش از شش ساعت زمان می برد.

چطور به تنگ رغز برسیم؟

 از شیراز به فسا بروید و از فسا هموارد جاده ی داراب شوید، بعد از فسا ابتدا به نوبندگان می رسید. تقریبا نه کیلومتر بعد از نوبندگان باید از روی روگذر، وارد جاده ای شوید که در سمت چپ جاده ی اصلی است و در واقع جاده ی قدیم فسا به داراب است و از ششده و حسن آباد می گذرد. در حسن آباد جاده دسترسی به تنگ رغز را در سمت چپ تان می بینید که اوایلش آسفالت و ادامه اش (حدود دو کیلومتر) خاکی است. خودرو را پارک کنید و با کفش کوهنوردی وارد تنگه شوید.

تنگ واشی، مقصد همیشگی تهرانی ها

قطعا نام تنگ واشی را برای تورهای یک روزه، زیاد شنیده اید. دلیلش جذابیت همیشگی آن جاست و لذت تضمین شده ای که مسافرانش می برند. گرچه تنگ واشی در روزهای جمعه خیلی شلوغ می شود، اما اگر بتوانید روزهای وسط هفته به آنجا بروید، از خلوتی اش هم در کنار طراوتش مسرور خواهید شد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر پیرامون اجاره سوئیت مبله ارزان با مشاوران سایت جامونه تماس بگیرید

تنگ رغز و تنگ واشی

این تنگه نیز مانند برخی تنگه های دیگر، یکی از شکارگاه های پادشاهان قاجار بوده و سنگ نگاره های دیواره ی تلگه واشی نیز مؤید همین مطلب است. این کتیبه که بی شباهت به کتیبه ی هم عصرش در چشمه علی تهران نیست، به دستور فتحعلی شاه قاجار حکاکی شده است و نزدیک به ۲۰۰ سال قدمت دارد.

تنگ واشی در واقع دو تنگه ی فاصله دار است و از دیواره های هر دو تنگه و آب به کف تنگه می ریزد و در انتهای تنگه ی دوم یک آبشار زیبا خواهید دید. با توجه به این که همیشه آب فراوانی در این تنگه جاریست، باید حتما با چکمه یا کفش ضد آب به آنجا بروید یا این که قید همه چیز را زده و دمپایی به پا کنید و شلوار را تا زانو بالا بزنید.

برای اقامتی دلنشین و ارزان در تهران، بهترین گزینه اجاره سوئیت مبله ارزان است

چطور به تنگه واشی برسیم؟

از تهران وارد جاده فیروزکوه شوید و تقریبا دو کیلومتر مانده به فیروزکوه، وارد فرعی سمت چپتان شوید که تابلوی «جليزجند» و تنگ واشی (ساواشی) دارد. بعد از ۱۰ کیلومتر به جليزجند می رسید و مسیر را که ادامه دهید، بعد از چهار، پنج کیلومتر باید خودرو را پارک کرده و پیاده روی را شروع کنید. تنگه ی اول تا دشت ساواشی فاصله ی کوتاهی دارد. بعد از آن حدود دو کیلومتر راهپیمایی خواهید کرد تا به تنگه ی دوم و سپس به آبشار اصلی برسید.

ویژگی های اجاره سوئیت مبله ارزان عبارتند از: اقامت ارزان، دسترسی های آسان به تمام مناطق شهر، امکان رزرو کوتاه مدت و بلند مدت

اگر به دنبال رزرو سریع برای اجاره سوئیت مبله ارزان هستید کافی است با کارشناسان جامونه تماس بگیرید، تا در زمانی اندک، موارد مختلفی برای انتخاب بهتر شما ارسال کنیم

با ما در ارتباط باشید 8 30 50 70 0912

مطالب مرتبط:

پیام در واتساپ
تماس با ما