10 پیشنهـاد جـذاب و هيجـان انگيز براي تنگه گـردی_3

رها کیانی 19:03 - 1398/08/11

جامونه با بیش از 1000 واحد اجاره آپارتمان مبله در تهران در خدمت شماست

تنگ شیرز و تنگ هایقر

دره ی شگفت انگیز شیرز در استان لرستان، یکی از زیباترین تنگه های منطقه ی زاگرس محسوب می شود که مانند تنگ قیره همجوار با یکی از سرشاخه های رود سیمره است. این رود بزرگ در سرتاسر مسیر پر پیچ و خمش صحنه های زیبایی را در کوه های زاگرس خلق کرده است. تنگ شیرز به دلیل بهره مندی از چشمه های آب معدنی ناب، آب بسیار زلالی دارد.

اما آنچه که این تنگه را از رقبایش ممتاز می کند، صخره های تند و تیز و دیواره های بسیار بلند و ستون های عظیمش است که حاصل فرسایش و نبرد آب و سنگ طی سالیان بسیار بوده است. فرسایش طبیعی سنگ ها صحنه های جالبی را پدید آورده و در طول مسیر، چشمه ها و آبشارهای کوچک متعددی را هم خواهید دید که رود سیمره را سیراب خواهند کرد.

با اجاره آپارتمان مبله در تهران می توانید از اقامتی ارزان و به صرفه لذت ببرید

تنگ شیرز و تنگ هایقر

غارهای منطقه هم حکایت از سکونت بشر کهن در آنجا دارند. پیمایش بعضی از این غارهای کوچک و بزرگ، راحت است. باید حدود دو ساعت زمان برای رسیدن به انتهای تنگه در نظر بگیرید. در آن جا محوطه ی بزرگی برای برپایی چادر یا استراحت زیر سایه ی درختان خواهید دید.

چطور به تنگ شیرز برسیم؟

دره ی شیرز در نزدیکی کوهدشت است و از خرم آباد ۸۵ کیلومتر تا کوهدشت فاصله است. از کوهدشت تا شیرز هم حدود ۵۰ کیلومتر فاصله دارید که فقط سه کیلومتر آخرش خاکی است. در شمال غربی کوهدشت وارد جاده ی اولاد قباد شوید.

روستاهای نامجو، تکیه اولاد قباد و جعفر آباد را هم رد کنید تا به قسمت های کوهستانی تر جاده برسید. خروجی روستای «آب چی» را که دیدید، همچنان مسیر مستقیم را ادامه دهید تا سه کیلومتر جلوتر به یک دوراهی برسید.

دوراهی را به چپ بپیچید و روستای جعفرخان زیتون را هم رد کنید. از اینجا هفت کیلومتر مسیر آسفالت و سه کیلومتر خاکی دارید تا به پارکینگ برسید. از روستای جعفرخان زیتون به بعد، رود سیمره در سمت چپ جاده دیده می شود.

برای اقامتی دلنشین و ارزان در تهران، بهترین گزینه اجاره آپارتمان مبله در تهران است

تنگ هایقر

این تنگه یکی از عمیق ترین دره های ایران است و آن را با «گراند کانیون» آمریکا مقایسه می کنند. طاقدیس های ایجاد شده در این دره، به مرور زمان و با عبور آب، فرسایش یافته و عمیق شده اند. تنگ هایقر علاوه بر این که محل مناسبی برای علاقه مندان به دره نوردی های ماجراجویانه است.

از بالا هم نمای زیبایی دارد و با توجه به عبور جاده از بالای دره، می توان گردشی کوتاه هم در آن جا داشت و از بالا به تماشای عمق دره پرداخت برای دره نوردی حرفه ای باید خود را آماده ی یک پیاده روی طولانی در بستر رودخانه ی دهرود کنید.

این مسیر هشت کیلومتری، پوشش گیاهی متنوعی هم دارد. بی شک دیواره های بلند این تنگه، از کف دره نمای زیباتر و مهیج تری خواهند داشت. ضمنا در مسیرتان به سمت این تنگه، ایلات و عشایر مختلفی راهم خواهید دید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر پیرامون اجاره آپارتمان مبله در تهران با مشاوران سایت جامونه تماس بگیرید

تنگ شیرز و تنگ هایقر

چطور به تنگ هایقر برسیم؟

در استان فارس و در شهرستان فیروزآباد، جاده ی فیروزآباد به قیر را در پیش بگیرید و از شهر خارج شوید. حدود ۱۵ کیلومتر بعد از فیروزآباد (در منطقه ی جایدشت ) خروجی «رودبال» و اندکی پس از آن هم خروجی سد «هایقر» هر دو در سمت راست جاده قرار دارند.

وارد جاده ی سد هایقر شوید تا به دره مشرف شوید. جاده حدود دو کیلومتر موازی با دره است و سپس از آن دور می شود. اگر قصدتان پیاده روی در قعر تنگه است، باید در جایی که شیب مناسبی دارد، خودرو را پارک کنید. اگر از جاده ی کناری سد بروید، چند کیلومتر بعد از سد چنین فضایی وجود دارد.

ویژگی های اجاره سوئیت مبله ارزان عبارتند از: اقامت ارزان، دسترسی های آسان به تمام مناطق شهر، امکان رزرو کوتاه مدت و بلند مدت

اگر به دنبال رزرو سریع برای اجاره سوئیت مبله ارزان هستید کافی است با کارشناسان جامونه تماس بگیرید، تا در زمانی اندک، موارد مختلفی برای انتخاب بهتر شما ارسال کنیم

با ما در ارتباط باشید 8 30 50 70 0912

مطالب مرتبط:

پیام در واتساپ
تماس با ما