10 پیشنهـاد جـذاب و هيجـان انگيز براي تنگه گـردی_4

رها کیانی 20:06 - 1398/08/12

جامونه با بیش از 1000 واحد اجاره سوئیت مبله ارزان در خدمت شماست

تنگ براق و تنگ بستانک

شهرستان اقلید یکی از مرتفع ترین مناطق استان فارس است که در شمال این استان واقع شده و اطرافش پر است از چشمه ها و رودخانه ها و آبشارهای متعدد. تنگ براق در لایه های آهکی این منطقه تشکیل شده و پرآب بودن چشمه های آن جا در همه ی فصول، به گردشگری منطقه رونق داده است.

هوای همیشه خنک، وجود درختان پرشمار و از همه مهم تر سرازیر بودن آبشاری زیبا، جذابیت های این گردش را بالا می برد. در نزدیک آبشار باید کفش مناسب به پای داشته باشید تا روی سنگ های خیس سر نخورید. اگر اهل کوهپیمایی باشید، می توانید در امتداد آب، به غار تنگ براق هم بروید. دریاچه ی سد «ملاصدرا» هم در بالادست این تنگه است.

با اجاره سوئیت مبله ارزان می توانید از اقامتی ارزان و به صرفه لذت ببرید

تنگ براق و تنگ بستانک

چطور به تنگ براق برسیم؟

در مسیر اصفهان به سمت شیراز، ۲۰ کیلومتر بعد از آباده به «سورمق» می رسید و یک جاده ی فرعی در سمت راستتان شما را بعد از ۱۸ کیلومتر به اقلید می رساند. فاصله ی شهر اقلید تا آبشار تنگ براق حدود ۹۰ کیلومتر است از انتهای غربی اقلید خارج شده و جاده ی یاسوج و سده را در پیش بگیرید.

در این مسیر، اول به روستای «آسپاس» و سپس به شهر کوچک سده می رسید. ۱۰ کیلومتر بعد از سده، یک خروجی در سمت چپتان خواهید دید که به طرف تنگ براق و کامفیروز می رود. وارد این مسیر شوید و حدود هشت کیلومتر برانید تا بعد از روستای «الور آباد» به یک سه راهی برسید.

مسیر مستقیم به طرف خود روستای تنگ براق می رود اما برای دیدن آبشار باید وارد مسیر سمت راست شده و سه چهار کیلومتر بروید تا مسیر خاکی و کوتاه دسترسی به پارکینگ آبشار تنگ را در سمت چپ تان ببینید و با یک پیاده روی کوتاه، به آبشار و تنگه برسید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر پیرامون اجاره سوئیت مبله ارزان با مشاوران سایت جامونه تماس بگیرید

تنگ بستانک، بهشت را پیدا کن

اگر به تنگ براق رفته اید، پیشنهاد می کنیم در همان نزدیکی، تنگ بستانک را بالای دیواره هایش بروید. دشت های سرسبز و شالیزارهای کامفیروز را می توانید هم ببینید که لقب «بهشت گمشده» واقعا برازنده اش است.

آبشارهای ریزان ببینید، در تنگ بستانک تا دلتان بخواهد درخت و چشمه می بینید. بهشت از ارتفاعات رودخانه های متعدد، جنگل های سرسبز و چشمه های آب خنک گمشده امکانات کمپینگ هم دارد و می توانید شب را آن جا بخوابید و از صدای و گوارای این منطقه، همه برای لذت بردن شما از این سفر است. در قسمت پرندگان در غروب و بامداد لذت ببرید و شب هم به تماشای آسمان پرستاره بنشینید.

برای اقامتی دلنشین و ارزان در تهران، بهترین گزینه اجاره سوئیت مبله ارزان است

تنگ براق و تنگ بستانک

چطور به تنگ بستانک برسیم؟

اگر در تنگ براق هستید، جاده را به طرف «درودزن» و «کامفیروز» ادامه دهید. حدود ۳۰ کیلومتر بعد از تنگ براق، به یک سه راهی می رسید که مسیر مستقیم اش به سمت دریاچه ی سد درودزن و جاده ی سمت راست به کامفیروز می رود.

مسیر سمت راست را که انتخاب کنید، بعد از ۱۰ کیلومتر به روستای «مهیجان» می رسید. بعد از این روستا و قبل از شهر کامفیروز، یک جاده ی فرعی خاکی در سمت راست تان است که تابلوی «بهشت گمشده» دارد. در انتهای این جاده ی خاکی، به تنگ بستانک یا همان بهشت گمشده خواهید رسید.

ویژگی های اجاره سوئیت مبله ارزان عبارتند از: اقامت ارزان، دسترسی های آسان به تمام مناطق شهر، امکان رزرو کوتاه مدت و بلند مدت

اگر به دنبال رزرو سریع برای اجاره سوئیت مبله ارزان هستید کافی است با کارشناسان جامونه تماس بگیرید، تا در زمانی اندک، موارد مختلفی برای انتخاب بهتر شما ارسال کنیم

با ما در ارتباط باشید 8 30 50 70 0912

مطالب مرتبط:

پیام در واتساپ
تماس با ما