10 پیشنهـاد جـذاب و هيجـان انگيز براي تنگه گـردی_5

رها کیانی 20:18 - 1398/08/13

جامونه با بیش از 1000 واحد اجاره آپارتمان مبله در تهران در خدمت شماست

تنگ تیزاب و تنگ زینه گان

تنگ تیزاب هم در استان فارس قرار دارد و حال که در این استان هستید، سری هم به آن جا بزنید. آب شیرین رودخانه ی این تنگه، به رودخانه ی «بشار» می ریزد که در نزدیکی یاسوج جاری است. در این رودخانه می توان به ماهیگیری هم پرداخت. در کنار این رودخانه ی دائمی هم کمپرها و آلاچیق هایی برای مسافران برپاست.

درختان بلند و رودخانه ی عریض این تنگه، منظره های جالبی برای تماشا و عکاسی به شما هدیه می کنند. یکی از ویژگی های جالب تنگ تیزاب این است که با وجود تابستان خنک، پاییز چندان سرد و سختی هم ندارد و در بسیاری از ایام سال می توان به آنجا سفر کرد. البته فکر سفر زمستانه به این تنگه را نکنید!

با اجاره آپارتمان مبله در تهران می توانید از اقامتی ارزان و به صرفه لذت ببرید

تنگ تیزاب و تنگ زینه گان

چطور به تنگ تیزاب برسیم؟

از یاسوج که به سمت سپیدان (اردکان فارس) حرکت کنید، بعد از تنگ سرخ و در حالی که حدود ۴۵ کیلومتر از یاسوج دور شده اید، تنگ تیزاب را در سمت راست جاده می بینید. اگر هم از سپیدان می آیید، چه در جاده ی قدیم و چه جاده ی جدید به طرف یاسوج در حرکت باشید. شش کیلومتر بعد از تلاقی این دو جاده به هم، تنگ تیزاب در سمت چپ تان نمایان می شود.

تنگ زینه گان، غار روباز

باز هم به استان ایلام بر می گردیم تا یکی دیگر از تنگه های این استان که در نوع خود کم نظیر هم هست، به شما معرفی کنیم. این پدیده ی جالب زمین شناسی غار زینه گان یا تنگ زینه گان نام دارد که در واقع یک غار روباز (با شکافی کوچک در سقف) است که از دیواره هایش آب می چکد و مردم بومی، به حق نامش را غار بهشت می گویند.

برای اقامتی دلنشین و ارزان در تهران، بهترین گزینه اجاره آپارتمان مبله در تهران است

تنگ تیزاب و تنگ زینه گان

تماشای دیواره های خزه بسته ی غار و لمس آب های چکنده از سقف بر زمین، لذت فراموش نشدنی این سفر است. غار روباز زينه گان بیش از یک کیلومتر طول دارد و دهلیزهای متعددی در مسیر و یک آبشار کوچک هم در انتها دارد.

برای رسیدن به این تنگه باید رودخانه نوردی کنید که البته رودخانه اش عمق کمی دارد و فقط چند بار باید عرضش را طی کنید. کل زمان پیاده روی به سمت تنگه و گردش در غار و برگشت به سمت خودرو را حدود چهار تا پنج ساعت در نظر بگیرید.

چطور به تنگ زینه گان برسیم ؟

از ایلام وارد جاده ی مهران شوید و بعد از حدود ۴۵ کیلومتر، شهر صالح آباد و امامزاده صالح را در سمت راست جاده خواهید دید. بلافاصله بعد از امامزاده، یک راه فرعی خاکی با تابلوی «غار زینه گان» در سمت راست جاده خواهید دید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر پیرامون اجاره آپارتمان مبله در تهران با مشاوران سایت جامونه تماس بگیرید

وارد این فرعی شوید تا بعد از حدود پنج کیلومتر به تابلوی «غار زینه گان» برسید، اما این تازه ابتدای مسیر پیاده روی است و باید از خودرو پیاده شوید و سرازیر به سمت رودخانه آمده و به سمت راست (در امتداد رودخانه) حرکت کنید.

بعد از حدود ۱ / ۵ ساعت پیاده روی، یک رود فرعی در سمت راست خود می بینید، یک تابلوی پارچه ای به دیواره ی کوه، مسیر غار را به شما نشان می دهد، نشانی دیگرش، باریک بودن مسیر فرعی و وجود خزه و جلبک در مسیر است. وارد آن می شوید و هرچه جلوتر می روید، آب و خزه ی بیشتری را بر دیوارهای مسیر می بینید. سرانجام به غار رو باز خواهید رسید که به اندازه ی کورسویی شکاف در بالای سرتان است و قطرات آب بر سر و صورت و بدنتان می ریزد.

ویژگی های اجاره سوئیت مبله ارزان عبارتند از: اقامت ارزان، دسترسی های آسان به تمام مناطق شهر، امکان رزرو کوتاه مدت و بلند مدت

اگر به دنبال رزرو سریع برای اجاره سوئیت مبله ارزان هستید کافی است با کارشناسان جامونه تماس بگیرید، تا در زمانی اندک، موارد مختلفی برای انتخاب بهتر شما ارسال کنیم

با ما در ارتباط باشید 8 30 50 70 0912

مطالب مرتبط:

پیام در واتساپ
تماس با ما