در خلوت پاییز، راهنمای سفر به روستای پراشکفت در استان کهگیلویه و بویراحمد

رها کیانی 21:07 - 1398/08/20

جامونه با بیش از 1000 واحد اجاره سوئیت مبله ارزان در خدمت شماست

راهنمای سفر به روستای پراشکفت

سفر به مناطق روستایی و خلوت، برای شهر نشینانی که هر روز در شلوغی و ازدحام شهرها زندگی می کنند، لذت خاصی دارد. اگر این سفرها در فصل پاییز باشد، مناظر زیبای فصل خزان را هم خواهیم دید. روستای «پراشکفت» در استان کهگیلویه وبویراحمد یکی از روستاهایی است که از شهرنشینی و زندگی ماشینی در آن خبری نیست و در عوض پر است از آب و درخت و کوهستان و منظره.

این روستای بکر و دست نخورده، گرچه فاصله ی زیادی با مرکز استان ندارد اما هنوز می توان سکوت و لطافت را در آن تجربه کرد. این روستا که قبلا «پیراشکفت» نامیده می شد، یک امامزاده هم دارد که ساختمانش نقلی و زیبا و متناسب با بافت روستاست.

برای سفر به این جزیره ی سکوت و آسایش، به راحتی می توانید با خودروی سواری تان راهی شوید و مدتی را در آرامش به سر ببرید. حواس تان باشد که در این منطقه، دو روستا با نام پراشکفت وجود دارد: یکی در نزدیکی تنگ سرخ است و به امامزاده سید محمد شهرت دارد و آبشارش معروف است. اما روستایی که به شما معرفی می کنیم در منطقه ی «دشت روم» است.

با اجاره سوئیت مبله ارزان می توانید از اقامتی ارزان و به صرفه لذت ببرید

روستای پراشکفت

چطور به روستای پراشکفت برسیم؟

عبور از دنا

روستای پراشکفت با تهران ۷۵۰ کیلومتر و با یاسوج ۵۵ کیلومتر فاصله دارد و بهترین راه برای سفر به آن جا، استفاده از خودروی شخصی است.

از تهران و اصفهان: در مسیر اصفهان به شهرضا، خروجی سمیرم را در کمربندی شهرضا انتخاب کنید. بعد از سمیرم به پاتاوه و یاسوج می رسید. وارد کمربندی یاسوج شوید و تا انتهایش برانید تا وارد جاده ی «بابامیدان» شوید که به طرف نور آباد و بوشهر می رود.

در اوایل این جاده، وقتی اولین پیج ۱۸۰ درجه را رد کردید وارد دومین فرعی سمت راست تان شوید که به جاده ی دشت روم معروف است. در این جاده تقریبا ۲۰ کیلومتر که برانید به یک دوراهی می رسید که مسیر سمت راستش به طرف چیتاب می رود ولی شما مسیر سمت چپ را انتخاب کنید تا بعد از ۲۰ کیلومتر دیگر که مسیر کوهستانی خواهد شده به روستای پراشکفت برسید.

از جنوب: از شیراز یا بوشهر خود را به نور آباد رسانده، جاده را به طرف شمال ادامه دهید و «مصبری» را هم رد کنید، سه راه بابا میدان را به راست بپیچید تا در مسیر یاسوج قرار بگیرید. تقریبا ۱۵ کیلومتر مانده به یاسوج، جاده ی دشت روم در سمت چپ شماست و ادامه مسیر مثل بند قبل است.

برای دریافت اطلاعات بیشتر پیرامون اجاره سوئیت مبله ارزان با مشاوران سایت جامونه تماس بگیرید

در روستای پراشکفت چه می بینیم؟

دامنه های خوشرنگ

روستای پراشکفت به دلیل اقلیم کوهستانی و البته طبیعتی که اطرافش را فرا گرفته، یک روستای پاییزی زیبا محسوب می شود. در روستای پراشکفت تا دلتان بخواهد منظره ی زیبا برای تماشا و عکاسی وجود دارد.

 مناظر روستای پر اشکفت:

پراشکفت روستایی نسبتا کوهستانی است با جنگلی که اطرافش را گرفته که در فصل پاییز، چشم اندازهای خوش رنگی در آن پدیدار می شود. درختانی که بر دامنه ی کوه «نساری» روییده اند، در آبان ماه برگ هایشان به رنگ زرد و نارنجی در می آید و موقعیت های خوبی برای عکاسی فراهم می کند. بالاترین نقطه ی کوه هم در بعضی نقاط به شکل دیوارهای عمودی است و چشم اندازش ابهت خاصی دارد. داخل روستا هم مصالح سنتی و معماری خانه ها تماشایی است.

رودهای جاری: دو رود «دشت روم» و «بابکان» یا همان پراشکفت در این روستا به هم متصل می شوند و از این اتصال، رودخانه ی «کیکیان» شکل می گیرد. این رود در ادامه با رود «بشار» که از یاسوج می گذرد، یکی می شود و به رود خرسانه و در نهایت به کارون می ریزد. وقتی وارد روستا می شوید، ابتدا از پلی که روی رود دشت روم است، عبور می کنید و سپس از روی پل رودخانه ی کیکیان می گذرید.

برای اقامتی دلنشین و ارزان در تهران، بهترین گزینه اجاره سوئیت مبله ارزان است

روستای پراشکفت

پوشش گیاهی و زراعی: علاوه بر شغل پرورش ماهی، بسیاری از روستاییان به کشاورزی مشغولند که آن هم به دلیل خاک حاصلخيز منطقه است. باغ های روستا پر از درختانی مثل هلو، سیب، انگور و آلو است و گیاهان دارویی متنوعی هم در کوه های اطراف روستا می رویند.

درختان بلوط هم که در تمام روستا و اطرافش سبز شده اند روستا را زیباتر کرده اند. در بسیاری از مراتع و تپه ها هم دامپروری انجام می شود و موقع گشت و گذار احتمالا دام ها را خواهید دید.

 امامزاده بی بی مریم خاتون: بنای قدیمی و زیبای امامزاده بی بی مریم اما که از نوادگان امام موسی کاظم است در حاشیه ی روستا و روی تپه ای پلکانی قرار دارد. محل قرارگیری امامزاده با درختان اطرافش منظره زیبایی را پدید آورده است. رفتن به این جا و زیارت امامزاده، یک کوهپیمایی سبک هم محسوب می شود و پاییز گردی شما را دوچندان می کند، به ویژه این امکان را به شما می دهد که از بالا به تماشای مناظر زیبای منطقه مشغول شوید.

ویژگی های اجاره سوئیت مبله ارزان عبارتند از: اقامت ارزان، دسترسی های آسان به تمام مناطق شهر، امکان رزرو کوتاه مدت و بلند مدت

اگر به دنبال رزرو سریع برای اجاره سوئیت مبله ارزان هستید کافی است با کارشناسان جامونه تماس بگیرید، تا در زمانی اندک، موارد مختلفی برای انتخاب بهتر شما ارسال کنیم

با ما در ارتباط باشید 8 30 50 70 0912

مطالب مرتبط:

پیام در واتساپ
تماس با ما