کوه های آلاداغ لار زنجان، رنگین کمان خاکی+عکس

رها کیانی 19:42 - 1398/09/07

 کوه های آلاداغ لار زنجان

کره زمین سرشار از مناظر زیباست. گاهی چشم آدمی از اینهمه زیبایی خیره می ماند. اگر کمی دقیق به پیرامونمان بنگریم، به اماکنی برمی خوریم که به طور طبیعی به رنگ های گوناگون درآمده اند. گویی یقه رنگین کمان را گرفته و به زمین آورده اند. بر خلاف تصور عموم مردم، کشورمان ایران نه تنها از این موهبت های الهی بی نصیب نیست بلکه جزو زیباترین نقاط سیاره سبز شناخته می شود.

 کوه های آلاداغ لار زنجان

کوه های آلاداغ لار زنجان

ایران عزیز و زیبا، تعداد قابل توجهی از این مناطق شعف انگیز زمین را در خاک خود میزبانی می کند. کوه های آلاداغ لار زنجان یکی از همین مکان های حیرت آور است. شمال غرب کشور، استان آذربایجان شرقی.

کوه های آلاداغ لار رنگارنگ

کوه های آلاداغ لار زنجان تپه های زیبایی است که از تجمع خاک رُس تشکیل شده. این مکان فوق تصور با رنگ های حیرت انگیزی همچون سفید، نارنجی، سبز، قهوه‌ای، قرمز و زرد تزئین شده. باران که می بارد خاک رس کوه های آلا‌داغ‌ لار خیس شده و در این بین منظره ای بسیار چشم نواز متولد می شود. سنّ این کوه ها پانزده میلیون سال برآورد شده و از آن جزو شاهکارهای طبیعی یاد می شود.

با اجاره سوئیت مبله ارزان می توانید از اقامتی ارزان و به صرفه لذت ببرید

 کوه های آلاداغ لار زنجان

کوه های آلاداغ لار زنجان

سفر به کوه های آلاداغ لار زنجان

کوه های آلاداغ لار زنجان در اواسط جاده میانه_زنجان قرار گرفته است.

اغلب گردشگران از وجود چنین مکان ارزشمند و نادری بی اطلاع هستند. درواقع خبررسانی لازم در مورد آلاداغ لار صورت نمی پذیرد. به نظر می رسد اگر به این منطقه توجه شود حتی می توان آن را به عنوان ژئوپارک در سطح بین المللی مطرح کرده و به ثبت جهانی رساند. گستردگی کوه های آلاداغ لار از ماه نشان استان زنجان تا مسیر تبریز_اهر استان آذربایجان شرقی می باشد.

به زبانی دیگر اتوبان زنجان_میانه، مسیرزنجان و ماه نشان به تبریز، محدوده این تپه های حیرت آور می باشد. کوه های رنگین کمانی آلاداغ لار در مسیر قلعه لک لک ها، معدن چهره آباد به عنوان محل کشف مردان نمکی و دیگر جاذبه های گردشگری زنجان واقع شده و شما می توانید با یکی از تورهای گردشگری به این مناطق زیبا سفر جذابی داشته باشید.

نمونه خارجی

کوه های آلاداغ لار زنجان نمونه خارجی هم دارد. پارک ملی ژانگی دانکسیا در چین، که به کوهستان رنگارنگ معروف شده است. شایان ذکر است در سال ۲۰۱۰ میلادی این کوهستان به عنوان یک سایت میراث جهانی در یونسکو نام گذاری و عکس هایی حرفه ای نیز از آن منتشر گشت. همین ها دلیل اصلی معروفیت این کوهستان شده و به تبع آن، هر ساله گردشگران زیادی به این منطقه در چین می روند تا از این پدیده طبیعی دیدن کنند.

با اجاره سوئیت مبله ارزان می توانید از اقامتی ارزان و به صرفه لذت ببرید

 کوه های آلاداغ لار زنجان

ژانگی دانکسیا در چین

کوه های رنگی، یک پدیده زمین شناسی است و به دلیل رنگ های متنوع و زیبای درون این کوه ها، بسیاری از گردشگران راغب هستند از نزدیک این حالت نادر را به نظاره بنشینند. زمین شناسان این نوع کوه ها را به رنگین کمان تشبیه کرده اند. اما سوالی که در این بین بوجود می آید این است که چه اتفاقی برای کوه های چینی می افتد که اینقدر رنگی و زیبا هستند اما کوه های آلاداغ لار زنجان حتی در بین مردم کشور خودمان نیز ناشناخته باقی مانده؟

 کوه های آلاداغ لار زنجان

ژانگی دانکسیا در چین

اگر به دنبال رزرو سریع برای اجاره سوئیت مبله ارزان هستید کافی است با کارشناسان جامونه تماس بگیرید، تا در زمانی اندک، موارد مختلفی برای انتخاب بهتر شما ارسال کنیم

با ما در ارتباط باشید 8 30 50 70 0912

مطالب مرتبط:

پیام در واتساپ
تماس با ما