راهنمای گردش در جنگل النگدره گرگان

رها کیانی 19:26 - 1398/09/07

جنگل النگدره گرگان

آنها که ساکن مناطق جنگلی اند، تغییر فصل گرم به سرد را طور دیگری می یابند. نشانه ی رسیدن پاییز برای آنها، سرد و ابری شدن آسمان و وزیدن بادهای سرد نیست، آنها رسیدن پاییز را به عینه می بینند. بسیاری از آنها که همسایگان جنگل النگدره گرگان هستند، چنین تجربه ای از آمدن پاییز دارند.

در شهری مثل گرگان که بیرونش پر از درخت و جنگل است، این تغییر چهره ی طبیعت را باید در اطراف شهر دید. جایی مثل جنگل النگدره گرگان در پنج کیلومتری بیرون شهر. اگر چه پارک جنگلی ناهارخوران این شهر آوازه ی ملی پیدا کرده، اما این شهرستان یک پارک جنگلی دیگر هم دارد که در زیبایی و تنوع رنگهای پاییزی اش چیزی کم از ناهار خوران ندارد.

جنگل النگدره گرگان تفرجگاهی است که هم پیاده و هم سواره می توان به دل درختان رنگین جنگلی اش زد، رنگ و بوی پاییز را از نزدیک حس کرد و دوباره به شهر بازگشت. در این پارک جنگلی امکانات اولیه ی اقامت مهیاست و اگر وسایل کمپ همراه ببرید و آسمان هم همراه باشد، می توانید یک شب را در دل پاییز بگذرانید.

با اجاره آپارتمان مبله در تهران می توانید از اقامتی ارزان و به صرفه لذت ببرید

جنگل النگدره گرگان

چطور به جنگل النگدره گرگان برسیم؟

آن سوی شهر

برای رفتن به جنگل النگدره گرگان باید اول به گرگان برسید و راه تان را به سمت مرکز شهر کج کنید. در گرگان وارد خیابان شالیکوبی و جاده ی نهارخوران شوید. در سمت راست جاده، وقتی تابلوی عدالت ۱۰۵ را دیدید، به راست بپیچید. بعد از عبور از شهرک سروش به ورودی جنگل النگدره خواهید رسید.

دقت کنید که این جاده، یک مسیر یک طرفه است؛ یعنی شما از یک طرف وارد و با دور زدن كل النگدره از مسیری دیگر خارج خواهید شد. اگر هم وسیله نقلیه ی شخصی ندارید، می توانید از میدان ولیعصر گرگان با به قول محلي ها فلکه ی کاخ، سوار اتوبوس های شرکت واحد مسير نهارخوران شوید و سر عدالت ۱۰۵ پیاده شوید و بقیه ی مسیر را تا ورودی جنگل پیاده روی کنید؛ یعنی حدود یک ربع پیاده روی.

دریای پر برگ

جنگل النگدره گرگان اگرچه، تبدیل به یک پارک جنگلی شده اما در آنجا می توانید جلوه های بکری از طبیعت را ببینید شاخه های پر از برگ های رنگین با درختان لخت شده ای که زیر پایشان دریایی از برگ درست شده می توانید در آنجا بنشینید یا در آن دریا غلت بزنید.

در جنگل النگدره گرگان چه می بینیم؟

سبزه و دشت و جنگل

جنگل النگدره گرگان به عنوان یکی از مناطق نمونه ی گردشگری استان گلستان و همچنین یکی از پارک های جنگلی شاخص شمال کشور است. پارک جنگلی النگدره به مساحت ۱۸۵ هکتار، در پنج کیلومتری مرکز شهر گرگان قرار گرفته است.

برای اقامتی دلنشین و ارزان در تهران، بهترین گزینه اجاره آپارتمان مبله در تهران است

جنگل النگدره گرگان

پارک جنگلی: داخل پارک جنگلی النگدره، جاده ای آسفالته کشیده شده است و هر کجایی که بخواهید میتوانید خودرو را پارک و طبیعت گردی را آغاز کنید. امکانات موجود در پارک هم شامل سرویس بهداشتی، ساختمان های نگهبانی، پاسگاه نیروی انتظامی، محل برپایی آلاچیق و کمپ، نمازخانه، پارک کودک برق شهری، زمین ورزش و ایستگاه منابع طبیعی است.

آب و هوای این منطقه چند درجه از خود شهر گرگان خنک تر است و به همین دلیل در هوای خنک این ماه، باید آماده تر باشید. مهم ترین درختان این پارک جنگلی انجیلی، ممرز، توسکا، لرگ، افرا، بلوط، بید، شهردار و خرمندی (خرمالوی وحشی) هستند که تنوع آنها باعث شده، این پارک در پاییز پر از رنگ های مختلف شود.

جنگل النگدره گرگان

شهر گرگان: اگر چه هدف از این سفر گرگان گردی نیست، اما در این سفر نباید گشت و گذار در بافت تاریخی گرگان را از دست دهید. خانه ی تاریخی باقری یکی از بزرگترین خانه های تاریخی شمال ایران با هفت حیاط، ۵۵ اتاق و چهار دروازه با کارگاه های صنایع دستی است که باید اول از همه تماشا کرد برای بازدید از خانه ی تقوی، خانه ی شیرنگی و مدرسه ی تاریخی تقوی در ساعت های اداری مشکلی ندارید چون محل استقرار اداره کل میراث فرهنگی گلستان است اما برای ساعات غیر اداری باید از قبل هماهنگ کنید.

اگر می خواهید بر سر مزار «محمدرضا لطفی» موسیقیدان برجسته ی معاصر بروید، باید به میدان شهرداری بروید، سپس به خیابان شهدا بپیچید و از آن جا وارد فرعی خیابان لاله ۱۳ شوید بعد از مزار محمدرضا لطفی، به میدان تاریخی سبزه مشهد و بعد از آن، سراغ ساختمان تاریخی امامزاده نور بروید.

اگر به دنبال رزرو سریع برای اجاره آپارتمان مبله در تهران هستید کافی است با کارشناسان جامونه تماس بگیرید، تا در زمانی اندک، موارد مختلفی برای انتخاب بهتر شما ارسال کنیم

با ما در ارتباط باشید 8 30 50 70 0912

مطالب مرتبط:

پیام در واتساپ
تماس با ما