پیست اسکی آلوارس؛ مهم ترین پیست اسکی در استان اردبیل

رها کیانی 23:18 - 1398/10/04

پیست اسکی آلوارس

وقتی در زمستان به فکر برف بازی می افتید، قطعا یکی از اولین شهرهایی که به ذهنتان می آید شهر اردبیل است. اردبیل و دیگر شهرهای این استان از جمله سرعین همیشه از سردترین شهرهای ایران هستند و برف زمستانی خیلی زودتر از بیشتر نقاط ایران بر سر آنها می بارد.

در این منطقه برفی و کوهستانی امکان فوق العاده ای برای تفریح وجود دارد. یک پیست اسکی که خیلی زود برف گیر و خیلی دیر برف هایش آب می شود. پیست اسکی آلوارس مهم ترین پیست اسکی در استان اردبیل است.

برای اقامتی دلنشین و ارزان در تهران، بهترین گزینه اجاره آپارتمان مبله در تهران است

پیست اسکی آلوارس

یک پیست پر برف که بسیار هم به شهر سرعین نزدیک است. یعنی می توانید بعد از اسکی و برف بازی ۲۰ کیلومتر رانندگی کنید تا در چشمه های آبگرم این شهر غوطه ور شوید. اگر این تفریح زمستانی را دوست دارید و وسایل اش را هم کم و بیش مهیا دارید و البته وضعیت جوی هم امن و امان است، راهی برف بازی در آلوارس شوید. البته حتما قبل از حرکت درباره وضعیت راه های منطقه از اداره هواشناسی اطلاعات بگیرید.

چطور به پیست اسکی آلوارس برسیم؟

سرعين و آبگرم هایش

سرعین در ۲۵ کیلومتری اردبیل است. برای رفتن به پیست آلوارس باید اول به این شهر رسید.

خیابان ولیعصر سرعین را تا کمربندی به سمت غرب برانید و در میدان به سمت راست بپیچید. در میدان بعدی، جاده سمت چپتان را ۲۰ کیلومتر ادامه بدهید تا بعد از عبور از روستاهای گازیر، عليداشين، اوجور و آلوارس، به پیست اسکی آلوارس برسید. اگر هم خودرو شخصی ندارید، می توانید از سرعین تاکسی دربست بگیرید.

 همراه با برف

اسکی بازی در استان اردبیل، یکی از پرطرفدارترین ورزش های زمستانی است. اردبیل از سردترین شهرهای ایران ومنطقه ای است که در زمستان روزهای برفی زیادی را از سر می گذراند. به همین دلیل زمستان ها فقط در روزهای آخر هفته می توانید سری به پیست اسکی آلوارس بزنید.

در پیست اسکی آلوارس چه می بینیم؟

آخرهفته با برف

پیست اسکی آلوارس، یک مجموعه تفریحی زمستانی است که زمستان هایش خلوت تر از تابستان آن است. پیست اسکی آلوارس در طول زمستان، فقط روزهای پنج شنبه و جمعه باز است.

تفریح در پیست اسکی آلوارس: در فصل زمستان پارکینگ مجموعه پیست اسکی آلوارس به علت انباشت برف، بسته است و نمی توانید خودروی تان را در آنجا پارک کنید. پس لزومی به پرداخت ورود به برای خودرو ندارید. اما برای هر نفر باید یک هزار تومان ورود بپردازید.

با اجاره آپارتمان مبله در تهران می توانید از اقامتی ارزان و به صرفه لذت ببرید

پیست اسکی آلوارس

در فصل زمستان از تفریحات تابستانی مثل پیست، کارتینگ، موتور و شهر بازی خبری نیست و رستوران مجموعه فقط غذاهای سبک مثل نیمرو و آش دوغ دارد.

برف بازی و تله سی یژ در پیست اسکی آلوارس:

قطعا مهم ترین تفریح در پیست اسکی آلوارس برف بازی است. برف روی این پیست تا اواخر خردادماه و گاهی تا اوایل تیر باقی می ماند، پس دیگر خودتان باید حساب کنید که زمستان آلوارس چقدر پر برف است.

پیست اسکی آلوارس

غیر از برف بازی می توانید در این مسیر سوار تله سی یژ هم بشوید. طول مسیر تله سی یژ آلوارس حدود یک هزار و ۲۰۰ متر است. اگر سوار این تله سی یژ شوید، می توانید مناظر کوهستان را از نمای بالا تماشا کنید.

اسکی در پیست اسکی آلوارس:

در این پیست امکان اسکی بازی هم دارید. اگر وسایل اسکی بازی ندارید، نگران نباشید چون هیات اسکی استان در اینجا یک دفتر دارد و کلاه، کفش و چوب اسکی اجاره می دهد. البته لباس را باید خودتان همراه بیاورید.

پیست اسکی آلوارس

کوه و رودخانه يخي پیست اسکی آلوارس:

دامنه سبلان در منطقه پیست اسکی آلوارس دم دست ترین نقطه از این کوه زیباست. می توانید در هوای پاک کوهستان تنفس و در ارتفاعی بالای سه هزار متر از سطح دریا روی برف و یخ پیاده روی کنید.

در سمت چپ مجموعه دره زیبایی قرار گرفته که احتمالا در فصل زمستان با برف پوشیده می شود. اگرچه وقت پیاده روی باید از این دره و بقیه پرتگاه ها کاملا دوری کنید. هتل پیست آلوارس سال هاست که در دست ساخت است، اما نگران نباشید شهر سرعین بر اساس آمارهای رسمی بیش از ۱۰۰ هتل و مهمانپذیر دارد. می توانید بر اساس بودجه تان یکی از آنها را انتخاب کنید. البته قیمت زمستانی این اقامتگاه ها از تابستان شان کمتر است.

پیست اسکی آلوارس

اگر به دنبال رزرو سریع برای اجاره آپارتمان مبله در تهران هستید کافی است با کارشناسان جامونه تماس بگیرید، تا در زمانی اندک، موارد مختلفی برای انتخاب بهتر شما ارسال کنیم

با ما در ارتباط باشید 

02188458894

09127050308

مطالب مرتبط:

پیام در واتساپ
تماس با ما