دیدنی های تبریز؛ برف، پیست و تفریح

رها کیانی 23:20 - 1398/10/09

جاهای دیدنی تبریز در زمستان

دویدن روی زمین های سفید پوش از برف، پرت کردن گلوله های برفی، سرخوردن از تپه های یکدست سفید و ساختن آدمک های کوچک و بزرگ، تصاویری آشنا برای همه آن هایی است که کودکی خود را در مناطق کوهستانی و پربرف ایران گذرانده اند. شهر تبریز یکی از این مناطق کوهستانی زیباست.

اگر فصل زمستان در استان آذربایجان شرقی باشید، تقریبا هرجایی از این استان سردسیر، می توانید زمستان را در چنین فضایی تجربه کنید. تنها تفاوت در میزان برفی است که زیر پای تان نشسته یا سرتان می بارد.

با اجاره سوئیت مبله ارزان می توانید از اقامتی ارزان و به صرفه لذت ببرید

جاهای دیدنی تبریز در زمستان

آغاز زمستان برای مردم این منطقه چه در شهر باشند و چه روستا، مژده تجربه از لحظاتی است این چنین سرد، اما شیرین. اگر شما هم در زمستان راهی یکی از شهرها یا روستاهای این استان شوید، می توانید خاطراتی فراموش نشدنی از برف و بازی و جاهای دیدنی تبریز در زمستان را برای خودتان ثبت کنید، به شرط آنکه تمام موارد احتیاطی را رعایت کنید.

چه آن مواردی که مربوط به جاده و خودرو است و چه آن ها که مربوط به لباس گرم و برف و سرسره بازی می شود. پس یادتان باشد که برای سفر به این استان باید کوله بار مجهزی همراه داشته باشید.

تبریز؛ برف، شادی، تماشا

اسکی و برف بازی بهترین تفریح در زمستان های تبریز است. جدای از موارد ذکر شده، گردش در تبریز برف گرفته را از دست ندهید.

پیست اسکی پیام تبریز:

تبریز را که به سمت صوفیان و جاده مرند ترک کنید تقریبا بعد از حدود ۲۰ کیلومتر رانندگی روستایی زیبا در سمت راست جاده می بینید. روستای تقریبا پلکانی که صاحب یکی از قدیمی ترین و مشهورترین پیست های اسکی منطقه است؛ پیست اسکی پیام.

جاهای دیدنی تبریز در زمستان

عنوان «پیام» هم به خاطر شباهت به اسم روستای «یام» برای آن انتخاب شده. روستای یام در بخش مرکزی شهرستان مرند و در دامنه ارتفاعات رشته کوه «میشو» واقع شده و پیست روبه روی روستا در سمت چپ جاده قرار دارد.

این پیست که فقط روزهای پنج شنبه و جمعه باز است، تجهیزات لازم برای اسکی مثل لباس و چوب اسکی کرایه می دهد و تله سیژ هم دارد. این پیست یک پارکینگ بزرگ، یک بخش مجزا برای اسکی بازان حرفه ای، بوفه و سرویس بهداشتی دارد.

پیست اسکی سهند تبریز:

در اطراف تبریز پیست اسکی دیگری هم برای گذراندن یک روز تعطیل و برفی وجود دارد. پیست اسکی سهند، تقریبا در ۲۳ کیلومتری پلیس راه تبریز - تهران یا به عبارت بهتر در جاده جنوب شرقی تبریز قرار دارد.

پس از طی این مسافت در سمت راست جاده، ورودی مجموعه پیست اسکی سهند با تابلویی مشخص شده است. بعد از ورود به جاده آسفالت پیست حدود ۲۲ کیلومتر دیگر راه پیش رو دارید تا به این پیست برسید.

جاهای دیدنی تبریز در زمستان

این مجموعه هم امکانات اسکی بازان حرفه ای و هم مبتدی ها، تله اسکی و تله سیژ هم دارد. پیست اسکی سهند امسال روزهای چهارشنبه، پنج شنبه و جمعه با امکاناتی همچون بوفه، سرویس بهداشتی، کافی شاپ سر پوشیده و پارکینگ در اختیار علاقه مندان است. در این پیست تجهیزات اسکی هم برای کرایه گرفتن وجود دارد.

قلعه بابک:

اگر کوهنورد حرفه ای هستید، صعود به قلعه بابک در برف و سرما کار سختی برای تان نخواهد بود به شرط آنکه مجهز باشید. قلعه بابک در شهرستان کلیبر در شمال شرقی تبریز است.

برای رسیدن به آنجا پس از خروج از تبریز باید به سمت شهرستان اهر بروید. قلعه بابک در ۵۰ کیلومتری شمال اهر قرار دارد و راه رسیدن به آنجا از اهر با تابلوهای سبز رنگ مشخص شده. پس از استراحت کوتاهی در دامنه کوه منتهی به قلعه و خوردن یک کاسه آش داغ با چای دارچین در کافه های کوچک محوطه، می توانید به سمت قلعه حرکت کنید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر پیرامون اجاره سوئیت مبله ارزان با مشاوران سایت جامونه تماس بگیرید

جاهای دیدنی تبریز در زمستان

حواستان باشد، جاده قلعه بابک در صورت بارش برف سنگین خطرناک است و باید خودروی تان سالم و مناسب باشد. ضمن آنکه مسیر پیاده روی و پله های منتهی به قلعه هم لغزنده اند. سفر به قلعه بابک برفی، بدون تجهیزات و تخصص و البته در گروه های کوچک خطرناک است.

موقع برنامه ریزی برای صعود به تاریک شدن هوا هم فکر کنید و در قلعه به هیچ عنوان به لبه های قلعه نزدیک نشوید که احتمال سقوط بالاست.

از دست ندهید

برف های شهری تبریز

اگر در تبریز هستید و نمی خواهید برای تفریح از شهر خارج شوید، امکانات برای لذت بردن از شهر فراوان است.

بوستان گردی در تبریز: بوستان رشدیه محل مناسبی برای برف بازی به خصوص تفریحات خانوادگی است. به جز دسترسی محلی، می توانید از بزرگراه پاسداران در شمال تبریز و در دامنه های عینالی به این بوستان برسید.

جاهای دیدنی تبریز در زمستان

بوستان صائب تبریزی هم در حاشیه آزاد راه کسایی در جنوب تبریز و قبل از خروجی شهرک میرداماد، بر شهر سایه انداخته که فضای هیجان انگیزی برای تفریح و لذت بردن از برف دارد.

بوستان شمس تبریزی هم در مسیری معروف به چای کنار تقریبا در وسط تبریز قرار دارد و آلاچیق های فراوان و فضای وسیع بوستان، امکان انواع تفریحات از برف بازی گرفته تا ساختن آدم برفی را به شما می دهد.

ائل گلی: مجموعه تاریخی- تفریحی ائل گلی را در زمستان هم نباید از دست داد. هم می توانید دور دریاچه و عمارت زیبای وسطش و هم زیر درختان اطراف قدم بزنید یا در لوناپارک در همسایگی مجموعه چرخی بزنید.

جاهای دیدنی تبریز در زمستان

اگر به دنبال رزرو سریع برای اجاره سوئیت مبله ارزان هستید کافی است با کارشناسان جامونه تماس بگیرید، تا در زمانی اندک، موارد مختلفی برای انتخاب بهتر شما ارسال کنیم

با ما در ارتباط باشید

02188458894

09127050308

مطالب مرتبط:

پیام در واتساپ
تماس با ما