شهر اردبیل؛ شهری زمستانی و برفی با چشمه های آبگرم

رها کیانی 21:40 - 1398/10/11

تفریحات زمستانی در اردبیل

سفر به تفریحات زمستانی اردبیل بیشتر از آن که شجاعانه باشد، نیازمند کمی ذوق است. شاید اسمش را همت هم بشود گذاشت. اما همان ذوق تماشای مناظر برفی بی مانند و شور سپردن تن و جان به جاذبه های منحصر به فرد این دیار کافی است تا شما را وادار کند شال و کلاه کنید، لباس گرم بپوشید و راهی منطقه ای از ایران شوید.

منطقه ای که ییلاق هایش خنک است و زمستان هایش پربرف و یخبندان. مطمئن باشید هوا هرقدر هم سرد باشد، تفریحات و ورزش های متنوع زمستانی در کنار امکاناتی که بر حسب شرایط زندگی در این منطقه در طول سالیان ایجاد شده، سفر خاطره انگیزی را برای شما رقم خواهد زد.

با اجاره سوئیت مبله ارزان می توانید از اقامتی ارزان و به صرفه لذت ببرید

تفریحات زمستانی در اردبیل

شاید برف سنگین را بتوانید در بعضی نقاط دیگر ایران هم تجربه کنید، اما فکرش را بکنید وقتی تن را به گرمای آبگرم معدنی گاومیش گلی سپرده اید و در آب غوطه ورید، به دانه های برفی نگاه می کنید که رسیده و نرسیده به بخار سطح استخر، آب می شوند.

وسوسه انگیز نیست؟ پس کوله بار زمستانی مفصل خود را ببندید که قرار است راهی یکی از سرد ترین مناطق کشور یعنی اردبیل شوید.

چطور به تفریحات زمستانی در اردبیل برسیم؟

در راه سرما

برای سفر به اردبیل با خودروی شخصی حتما نکات ایمنی را رعایت کنید.

خودروی شخصی: از سه راه مختلف می توانید به اردبیل برسید. از مسیر غرب باید خودتان را به بستان آباد در حدود ۳۰ کیلومتری شرق تبریز برسانید که دو ساعت دیگر رانندگی به سمت شرق و گذر از سراب و شیر شما را به اردبیل می رساند.

از مرکز و غرب اما دو انتخاب دارید، یکی مسیری که از نوار شمالی کشور و از شهرهای رشت، انزلی و آستارا می گذرد و بعد از گردنه حیران شما را به اردبیل می رساند. مسیر دیگر هم آزادراه تهران - زنجان - تبریز است که ۸۰ کیلومتر بعد از میانه باید به سمت سرچم بپیچید و دو ساعت در این جاده دوطرفه رانندگی کنید. این مسیر کوتاه ترین راه از تهران به اردبیل است و شش تا هفت ساعته شما را به مقصد می رساند.

شهر اردبیل؛ شهر زمستانی

منطقه خلخال در زمستان یکسره یخ می زند و منظره های شگفت انگیز از زمستان می سازد این شهر در انتهای جاده اسالم به خلخال قرار دارد جاده ای که بهار و تابستان، جزو مهم ترین مسیرهای گردشگری ایران است و در تابستان بسیار صعب العبور مي شود.

شهر اردبیل؛ آب تنی در شهر سرد

در زمستان شهر اردبیل، می شود هم تن به گرما داد و هم به سرما. می شود به آبگرم رفت یا سری به آبشار یخ زده زد. در اردبیل می توانید به آبگرم ها بروید که تفریح مخصوص زمستان است.

آبگرم معدنی اردبیل:

بیش از ۱۵ مرکز آبدرمانی احداث شده روی چشمه های آبگرم معدنی، باعث شده تا اردبیل را سرزمین چشمه های بهشتی بنامند. این ویژگی البته در فصل های گرم سال جاذبه اصلی اردبیل است.

تفریحات زمستانی در اردبیل

اما در زمستان در کنار سرمای هوا تضاد منحصر به فردی ایجاد می کند. ۱۰ مجتمع آبدرمانی معروف استان در شهر سرعین و در ۲۵ کیلومتری اردبیل قرار گرفته اند. بیشتر این مراکز هم در استخرهای سرپوشیده و گرم با شکل و شمایلی مدرن پذیرای مسافران و مردم منطقه هستند.

اما اگر هوس کرده اید آب تنی زمستانی در فضای باز را تجربه کنید باید استخر بزرگ آبگرم گاومیش گلی در مرکز سرعین را انتخاب کنید. حالا اگر برف هم بیاید، نه تنها احساس سرما نمی کنید بلکه از فضایی لذت می برید که در کمتر جایی می توان مشابهش را یافت.

دریاچه یخ زده اردبیل:

شورابیل یک دریاچه طبیعی داخل شهری محسوب می شود که باید در خیابان دانشگاه محقق در غرب اردبیل سراغش بروید. اسم دریاچه از نمک موجود در آب و شوری آن گرفته شده.

تفریحات زمستانی در اردبیل

اما در سال های اخیر با افزوده شدن آب شیرین به دریاچه، وسعت آن به ۱۸۰ هکتار (۱۰ برابر گذشته) رسیده و اگر هوا به اندازه کافی سرد باشد یخ هم می زند. برای دیدن شورابیل یخ زده، علاوه بر تحمل سرما باید خوش شانس هم باشید، چون این اتفاق هر سال یک یا نهایتا دوبار می افتند و حتی اگر اردبیل زمستان سختی نداشته باشد، ممکن است رخ ندهد.

پیست اسکی اردبیل:

آلوارس روستایی است در ۱۲ کیلومتری سرعین و ارتفاع ۳۲۰۰ متری دامنه سبلان. پیست اسکی آلوارس هشت کیلومتر بعد از این روستا قرار گرفته و گفته می شود از لحاظ وسعت، بزرگترین پیست اسکی در ایران است و در پنج تا شش ماه از سال قابلیت اسکی کردن دارد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر پیرامون اجاره سوئیت مبله ارزان با مشاوران سایت جامونه تماس بگیرید

تفریحات زمستانی در اردبیل

طول مسیر تله سیژ این پیست ۱۲۵۰ متر است و اگر قصد اسکی هم نداشته باشید می توانید از ارتفاع مناظر برفی کوهستان سبلان را تماشا کنید.

آبشار یخ زده اردبیل: در ۲۸ کیلومتری غرب شهر اردبیل، روستای سردابه قرار دارد که به آبگرم و آبشارش شهره است. ارتفاع آبشار سردابه حدود ۲۰ متر است و آب آن چندان زیاد نیست. اما در زمستان منظره های باور نکردنی از آبشاری یخ زده با قندیل های بزرگ پدید می آورد.

تفریحات زمستانی در اردبیل

به تماشای این آبشار اگر می روید سری هم به آبگرم معروف سردابه بزنید که چند وقتی است به صورت یک مرکز آبدرمانی مجهز و تر و تمیز در آمده و در کنار آن چند سوئیت برای اقامت مسافران احداث شده است.

جاده گردی زمستانه در مسیر اردبیل: با رعایت موارد ایمنی می توانید در طول مسیرتان به اردبیل از تماشای جاده ها و گردنه ها هم لذت ببرید. تپه های پوشیده از برف جنگلی که درختانش خواب نیمه سنگین زمستانی شان را روی این تپه ها می گذرانند.

ابر و مهی که در پایین دست گردنه لحافی از مخمل روی این خواب کشیده، منظرهای تماشایی از یک روز زمستانی حیران است.

تفریحات زمستانی در اردبیل

اگر به دنبال رزرو سریع برای اجاره سوئیت مبله ارزان هستید کافی است با کارشناسان جامونه تماس بگیرید، تا در زمانی اندک، موارد مختلفی برای انتخاب بهتر شما ارسال کنیم

با ما در ارتباط باشید

02188458894

09127050308

مطالب مرتبط:

پیام در واتساپ
تماس با ما